Тешко буђење
КАКО ЗАИСТА УСТАТИ УЈУТРУ Лек за спавалице је Супераларм
Неки потписници ових редова имају задатак да своје пријатеље ујутру буде у размацима од 10 минута, како би ови стигли на посао на време.
Тако они које мучи несаница имају прилику да виде како изгледају јутарње муке једне спавалице. И заиста, јутарње буђење некима представља готово непремостив проблем, толики да на тржишту апликација постоји пуно оних који вам гарантују да ћете скочити на време на ноге лагане.
Једна од њих је Супераларм. Он ће, кажу његови творци, неумољиво звонити све док га не зауставите, али да би се будилник који се активирао стварно и зауставио, од вас ће тражити да испуните низ задатака који подразумевају да физички устанете из кревета, иначе нема ништа од гашења аларма. Међу задацима је свашта: од решавања математичких задатака, играња игре меморије, све до скенирања специфичног објекта који се, погађате, налази у другој соби.
Да би се будилник који се активирао стварно зауставио, од вас ће тражити да испуните низ задатака
Да не прођете лако варајући, Супераларм користи и вештачку интелигенцију управо за скенирање дефинисаног објекта. Ако нешто, ипак, пође по злу, Супераларм проверава ваше биолошке параметре, да би видео да ли сте заиста и устали. И тек тада аларм се гаси. Ако сте планирали да лупате „снуз” – заборавите. Та могућност може потпуно да се искључи, те ће вам бити лакше да устанете, него да вам изнервирани комшија залупа на врата.
Саму апликацију врло је једноставно користити, краси је згодан интерфејс који ради врло глатко, ту је могућност дефинисања понављајућих аларма, једнократних у тачно задато време, постављања тона по избору (рецимо, звук моторне тестере), подешавање вибрације и могућност да се после активације будилника може уписати и белешка, као и неке друге ситнице. У сваком случају, практично и бесплатно (уз огласе).
И. Р.