Teško buđenje
KAKO ZAISTA USTATI UJUTRU Lek za spavalice je Superalarm
Neki potpisnici ovih redova imaju zadatak da svoje prijatelje ujutru bude u razmacima od 10 minuta, kako bi ovi stigli na posao na vreme.
Tako oni koje muči nesanica imaju priliku da vide kako izgledaju jutarnje muke jedne spavalice. I zaista, jutarnje buđenje nekima predstavlja gotovo nepremostiv problem, toliki da na tržištu aplikacija postoji puno onih koji vam garantuju da ćete skočiti na vreme na noge lagane.
Jedna od njih je Superalarm. On će, kažu njegovi tvorci, neumoljivo zvoniti sve dok ga ne zaustavite, ali da bi se budilnik koji se aktivirao stvarno i zaustavio, od vas će tražiti da ispunite niz zadataka koji podrazumevaju da fizički ustanete iz kreveta, inače nema ništa od gašenja alarma. Među zadacima je svašta: od rešavanja matematičkih zadataka, igranja igre memorije, sve do skeniranja specifičnog objekta koji se, pogađate, nalazi u drugoj sobi.
Da bi se budilnik koji se aktivirao stvarno zaustavio, od vas će tražiti da ispunite niz zadataka
Da ne prođete lako varajući, Superalarm koristi i veštačku inteligenciju upravo za skeniranje definisanog objekta. Ako nešto, ipak, pođe po zlu, Superalarm proverava vaše biološke parametre, da bi video da li ste zaista i ustali. I tek tada alarm se gasi. Ako ste planirali da lupate „snuz” – zaboravite. Ta mogućnost može potpuno da se isključi, te će vam biti lakše da ustanete, nego da vam iznervirani komšija zalupa na vrata.
Samu aplikaciju vrlo je jednostavno koristiti, krasi je zgodan interfejs koji radi vrlo glatko, tu je mogućnost definisanja ponavljajućih alarma, jednokratnih u tačno zadato vreme, postavljanja tona po izboru (recimo, zvuk motorne testere), podešavanje vibracije i mogućnost da se posle aktivacije budilnika može upisati i beleška, kao i neke druge sitnice. U svakom slučaju, praktično i besplatno (uz oglase).
I. R.