108.1722

Суботичка лига: Одлука у финишу

11.05.2021. 09:06 09:08

Пролетер (РС)  - Јадран 2:0 (0:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, судија Јанковић (Мол). Стрелци: Величковић у 82. и Филиповић у 90. минуту. Жути картони: Огризовић, Грујић (Пролетер), Мирановић, Сердар (Јадран).

ПРОЛЕТЕР: Јанковић, Огризовић (Секулић), Пјешевац, Gayić, Филиповић, Маћиженски, Бодоњи (Збућновић), Грујић, Нешковић, Величковић, Дабић.

ЈАДРАН: Милановић, Мирановић, Мезеи, Чеке, Малацко, Мудрински, Сердар, Жмукић, Чурколи, Олах, Вукотић (Урфи).

Тврда, занимљива утакмица у којој је сваком припало по полувреме. Равноселци су у првом играли одлично и имали прегршт шанси које делом несналажљивости нападачког реда, делом одличних интервенција голмана Милановића, нису искористили.

У другом полувремену гости су били знатно бољи,имали су неколико идеалних прилика које је Јанковић перфектно зауставио. Средином другог полувремена Мудрински је у свом шеснаестерцу оборио Грујића, одлични судија Јанковић без размишљања показао на пенал, шут Филиповића Милановић је бравурозно одбранио.

У 82. минуту Величковић је мајсторски у паду спровео у мрежу. У финишу, неопрезност одбране гостију Филиповић је казнио голом.

Л. Киш

Раднички (Б) - Пролетер (Њ) 3:1 (1:0)

БАЈМОК: Спортски центар, судија: Антељевић (Ђала), стрлец: Маревић 8, Рајић у 48. и 75. за Раднички, а Бањеглав у 23. минуту за пролетер. Црвени картон: Хорват (Пролетер).

РАДНИЧКИ: Ракић 8, Корпонајић 7, Јањић 7, Митић 7, Тодоровић 7 (Рајић 8), Кекезовић 8, Станар 7, (Шарчевић 6), Љубојчић 7, Милошевић 7, Хорват 7 (Војнић 6), Маравић 8 (Пајић 6),

ПРОЛЕТЕР: Матковић 6, Д. Цурновић 7, Загорац 6 (Вуњак 6), Пановић 6, Курин 7, Демоњић 7,5, Грбић 7,5, Париповић 7, Хорват 7, Бањеглав 7, Стојиловић 7 (Анђал 6).

Ово је била битна утакмица за Раднички а са овом победом Бајмочани се надају опстанку. Није се дуго чекало на погодак већ у 8. минуту Маревић је погодио мрежу Матрковића.

У другом делу Рајић је постигао дв а гола и решио меч.

С. Ст.

Обилић - Сента 3:3 (1:1)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, судија Ердељан (Бачко Градиште). Стрелци: Узелац у 13. Кобиларов у 51. и Марковић у 90. за Обилић, а Матић у 42. и 59. и Кораћ у 81. минуту за Сенту.  Жути картони: Ћирић, Живојнов, Попин (Обилић), Ловре, Бајтаи (Сента).

ОБИЛИЋ: Дангубић, Ћирић (Хевер), Родић, Ђорђић (Вареница), Узелац, Кобиларов, Дивјак, Сивчевић, Попин, Живојнов, Марковић.

СЕНТА: Томашев, Димић, Павлов, Бајтаи, Ђери, Мијић, Дурмиши (Зековић), Ловре, Матић, Кораћ, Чернак (Живковић).

Обострано чврста, фер коректна, на моменте  узбудљива игра, Змајевчани су за нијансу имали више иницијативе, гости  су играли опуштено, добро уиграним потезима у више наврата опасно угрожавали гол младог Дангубића.

Обилић је два пута био у вођству, али су Сенћани мирном игром, успели да изједначе,  а затим и да поведу. Најдраматичније је било у последњем минуту када се створила гужва на петерцу гостију, најсналажљивији је био млађани Марковић сместивши лопту иза леђа одличног Томашева.

Л. Киш

Раднички - Пролетер (Њ) 3:1, Еђшег - Искра 1:3, Напредак - Слога 3:2, Препород - АФК 2:0, Торњош - Сутјеска 1:1, Обилић - Сента 3:3, Будућност - Ђурђин 1:6, Пролетер (РС) - Јадран 2:0.

 1. Сента   25     19     4      2      75:24        61

 2. Препород     25     17     4      4      59:14        55

 3. Напредак     25     14     5      6      45:22        47

 4. Слога   25     14     2      9      65:42        44

 5. Пролет. (РС) 25     13     4      8      63:43        43

 6. Јадран 25     12     5      8      61:36        41

 7. АФК     25     11     6      8      57:38        39

 8. Пролет. (Њ) 25     10     6      9      47:48        36