Subotička liga: Odluka u finišu

11.05.2021. 09:06 09:08

Proleter (RS)  - Jadran 2:0 (0:0)

RAVNO SELO: Igralište Proletera, sudija Janković (Mol). Strelci: Veličković u 82. i Filipović u 90. minutu. Žuti kartoni: Ogrizović, Grujić (Proleter), Miranović, Serdar (Jadran).

PROLETER: Janković, Ogrizović (Sekulić), Pješevac, Gayić, Filipović, Maćiženski, Bodonji (Zbućnović), Grujić, Nešković, Veličković, Dabić.

JADRAN: Milanović, Miranović, Mezei, Čeke, Malacko, Mudrinski, Serdar, Žmukić, Čurkoli, Olah, Vukotić (Urfi).

Tvrda, zanimljiva utakmica u kojoj je svakom pripalo po poluvreme. Ravnoselci su u prvom igrali odlično i imali pregršt šansi koje delom nesnalažljivosti napadačkog reda, delom odličnih intervencija golmana Milanovića, nisu iskoristili.

U drugom poluvremenu gosti su bili znatno bolji,imali su nekoliko idealnih prilika koje je Janković perfektno zaustavio. Sredinom drugog poluvremena Mudrinski je u svom šesnaestercu oborio Grujića, odlični sudija Janković bez razmišljanja pokazao na penal, šut Filipovića Milanović je bravurozno odbranio.

U 82. minutu Veličković je majstorski u padu sproveo u mrežu. U finišu, neopreznost odbrane gostiju Filipović je kaznio golom.

L. Kiš

Radnički (B) - Proleter (NJ) 3:1 (1:0)

BAJMOK: Sportski centar, sudija: Anteljević (Đala), strlec: Marević 8, Rajić u 48. i 75. za Radnički, a Banjeglav u 23. minutu za proleter. Crveni karton: Horvat (Proleter).

RADNIČKI: Rakić 8, Korponajić 7, Janjić 7, Mitić 7, Todorović 7 (Rajić 8), Kekezović 8, Stanar 7, (Šarčević 6), Ljubojčić 7, Milošević 7, Horvat 7 (Vojnić 6), Maravić 8 (Pajić 6),

PROLETER: Matković 6, D. Curnović 7, Zagorac 6 (Vunjak 6), Panović 6, Kurin 7, Demonjić 7,5, Grbić 7,5, Paripović 7, Horvat 7, Banjeglav 7, Stojilović 7 (Anđal 6).

Ovo je bila bitna utakmica za Radnički a sa ovom pobedom Bajmočani se nadaju opstanku. Nije se dugo čekalo na pogodak već u 8. minutu Marević je pogodio mrežu Matrkovića.

U drugom delu Rajić je postigao dv a gola i rešio meč.

S. St.

Obilić - Senta 3:3 (1:1)

ZMAJEVO: Stadion u rekreativnom centru, sudija Erdeljan (Bačko Gradište). Strelci: Uzelac u 13. Kobilarov u 51. i Marković u 90. za Obilić, a Matić u 42. i 59. i Korać u 81. minutu za Sentu.  Žuti kartoni: Ćirić, Živojnov, Popin (Obilić), Lovre, Bajtai (Senta).

OBILIĆ: Dangubić, Ćirić (Hever), Rodić, Đorđić (Varenica), Uzelac, Kobilarov, Divjak, Sivčević, Popin, Živojnov, Marković.

SENTA: Tomašev, Dimić, Pavlov, Bajtai, Đeri, Mijić, Durmiši (Zeković), Lovre, Matić, Korać, Černak (Živković).

Obostrano čvrsta, fer korektna, na momente  uzbudljiva igra, Zmajevčani su za nijansu imali više inicijative, gosti  su igrali opušteno, dobro uigranim potezima u više navrata opasno ugrožavali gol mladog Dangubića.

Obilić je dva puta bio u vođstvu, ali su Senćani mirnom igrom, uspeli da izjednače,  a zatim i da povedu. Najdramatičnije je bilo u poslednjem minutu kada se stvorila gužva na petercu gostiju, najsnalažljiviji je bio mlađani Marković smestivši loptu iza leđa odličnog Tomaševa.

L. Kiš

Radnički - Proleter (NJ) 3:1, Eđšeg - Iskra 1:3, Napredak - Sloga 3:2, Preporod - AFK 2:0, Tornjoš - Sutjeska 1:1, Obilić - Senta 3:3, Budućnost - Đurđin 1:6, Proleter (RS) - Jadran 2:0.

 1. Senta   25     19     4      2      75:24        61

 2. Preporod     25     17     4      4      59:14        55

 3. Napredak     25     14     5      6      45:22        47

 4. Sloga   25     14     2      9      65:42        44

 5. Prolet. (RS) 25     13     4      8      63:43        43

 6. Jadran 25     12     5      8      61:36        41

 7. AFK     25     11     6      8      57:38        39

 8. Prolet. (NJ) 25     10     6      9      47:48        36