108.4794

Сремска лига: Лидер лако с фењерашем

06.11.2018. 10:01 10:04

​​​​​​​Слобода - Купиново 5:0 (4:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 50, судија Миња Митровић (Ердевик). Стрелци: Дфрагојевић у 36, Ашћерић у 42, Митровић у 44. и Трбовић у 45. и Радосављевић у 65. минуту (из пенала).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7, Јоргић 7, Митровић 7, В. Нинић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 7 (М. Мајсторовић), Ашћерић 7 (П. Мајсторовић), Трбовић 7 (Радошевић), Кресојевић 7, Драгојевић 7.

КУПИНОВО: Вукашиновић 6, Милутиновић 6, Гавриловић 6, Будимчић 6, Ђуричић 6, Лукач 6, Николић 6, Бошковић 6 (Зоран Јовановић), Станојевић 6, Златко Јовановић 6, Милијашевић 6.

Лепа фудбалска представа. Домаћини су игрли добро у току целог меча, а немоћни гости просто су само посматрали утакмицу. После високог вођства у првом полуврему домаћи играчи су други део одрадили више рутински. Као нису више желели голова у мрежи гостију.

С. Сарић

Словен - Полет 2:2 (2:1)

РУМА: Стадион Словена,  гледалаца 100, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Топић у 10. и Поповић у 30. за Словен, Кнежевић у 27. и Кесић у 86. минуту за Полет. Жути картони: Вујевић, Радишић (Словен), Пејовић, Пољак, Милић (Полет).

СЛОВЕН: Дер 7, Лукић 7, Радишић 7, Топић 7, Поповић 7, Адамовић 7, Кајтази 6 (Станић 7), Ракић 7 (Батањски 6), Кљајић 6 (Ђукнић 7), Вујевић 7, Пузић 6.

ПОЛЕТ: Грковић 6, Милић 7, Пољак 6, Бркић 7, Кнежевић 7, Ружичић 7, Иваниш 7, Пештерац 6 (Срјемац 6),  Јовић 7 (Старац), Тодоровић 7, Пејовић 6 (Кесић 7).

Лепо време дозволило је ривалима да одиграју борбену утакмицу. Гледаоци су могли да виде четири изванредна гола ривала. Посебно два. Поповић је за домаће постигао гол из шута с 25 метара, а Кесић са неких 17 метара из полу волеја за госте.

Б. Рађеновић

ПСК Путинци - Рудар 2:1 (2:0)

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 120, судија Митровић (Рума). Стрелци: Савковић у 43. и Колунџић у 45. за ПСК Путинце, Марковић у 70. минуту за Рудар.

ПСК ПУТИНЦИ:  Милошевић 7 (Боројевић), Квочка 7, Кубуровић 7, Јованов 7, Стоисављевић 7, Алимпић 7, Радић 7, Савковић 7 (Видаковић 7), Колунџић 7, Бајић 7 (Катић), Адамовић 7.

РУДАР: Пардовицки 7, Нловаковић 7, Д. Крстић 7, Јовановић 7, Сантрач 7, Пудар 7, Максимовић 7, Вишњовски 7, Марковић 7, Достанић 7 (Врховац), Петровић 7 (Б. Крстић 7).

Играо се добар фудбал уз доста шанси, а домаћини су повели у финишу полувремена. Прво је Савковић начео мрежу гостију из шута с 18 метара, а потом је након два минута Колунџић преварио тројицу противничких играча, а потом је сам испред голмана Пардовицког полао лопту у небрањени део мреже.

У наставку играо се доста добар фудбал. Домаћини су пропустили неколико шанси, а гости су постигли гол после гужве. Лопту центрирану Марковић је главом спровео у мрежу домаћина.

Ч. Јовичић

Доњи Петровци - Партизан 3:2 (2:0)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Стадион Доњих Пероваца, гледалаца 120, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Дамјановић у 41, Мркајић у 43.и Чворков у 65. (из пенала) за Доње Петровце, Павловић у 70. и Пајић у 95. минуту за Партизан. Жути картони: Недимовић, Новковић, Бузаш (Доњи Петровци), Ж. Радовић (Партизан). Црвенои картон: Г. Радовић (Партизан).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 8, Путица 8, Диклић 8, Вукајловић 8, Ољача 8 (Недимовић 7), Мркајић 8, Чворков 8, Дамјановић 8 (Љубинковић 8), Кркобабић 8, Шаша 8 (Новковић), Бузаш 8.

ПАРТИЗАН: Стајчић 8, Ж. Радовић 7, Трипић 7, Јовановић 7, Павловић 7, Алексић 6 (Пајић 7), В. Петровић 7, Г. Радовић 6, Ђуровић 6, Вуколић 6 (Матијевић 6), Млађеновић 6.

Био је то био занимљив и допадљив меч у коме су домаћини у првом полувремену изненали добром и борбеном игром, фаворизованог госта из Витојеваца. У наставку чак су домаћини дошли и до вођство од 3:0. После тога гости су играли много ангажованије постигли су и два гола, али нису успели ни да изједначе.

Д. Лејић

Љуково - Јадран 1:3 (1:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 180, судија Блажон (Рума). Стрелци: Трипковић у 26. (из пенала) за Љуковои, Рајић у 46, Милаковић у 49. и Кнежевић у 80. минуту за Јадран. Жути картон: Марковић (Љуково).

ЉУКОВО: Мијатовић, Ковачевић, Марковић, Кнежевић, Трипковић (Поштић), Милановић (Тркуља), Љубинковић, Чучковић, Бјељац, Караћ (Крстић), Шестовић.

ЈАДРАН: Зорић, Малетић, Булатовић, Тутек, Ј. Којчиновић, Милаковић, Рајић, Пекић (Кнежевић), Марковић, Бранковић, Радић (М. Којчиновић).

Врло добра утакмица у којој су се ривали надмудривали домаћини су стално нападали, повели заслужено са пенала, а гости се одлично бранили у првом полувремену. У наставку гости су били много бољи и заслужено дошли до нове победе. Треба назначити да су домаћини три пута погодили лоптом гостујућу пречку и да је суђење било одлично.

Н. Тркуља

Напредак (П) - Будућност 0:3 (0:2)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напредака, гледалаца 100, судија Ћирковић (Стари Бановци). Стрелци: Грујић у 18, Добо у 38. и Марјановић у 86. минуту. Жути картони: Врачев, Д. Јовановић (Напредак).

НАПРЕДАК: Бошковић 5, С. Јовановић 7, Шарец 7, Ивковић 6, Д. Јовановић 5, Јанковић 5, Макарић 7, Скопљак 6, Василић 6, Врачев 6 (Ђурчин 6), Димитријевић 6 (Ерцег 6).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Марјановић 8 (Шарац 8), Грујић 9 (Михаиловић 7), Јефтић 8, Ђукић 8, Јанковић 8, Симовљевић 8, Петровић 8, Кљајић 7 (Сретеновић 7), Г. Симеуновић 8, Добо 9.

Очекивала се рутинска победа играча Напретка. Али, тако нису мислили и гости из Салаша Ноћајског. Јесте да су домаћини на крају изгубили, али су играли борбено и током игре су парирали одличним гостима.

М. Симић

Граничар (А) - Железничар 1:3 (0:2)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 50, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Нешковић у 63. за Граничар, а Кривокућа у 18, Лукић у 45. и Јуришић у 54. минуту за Железничар. Жути картони: Кулачин, Ковачевић (Граничар).

ГРАНИЧАР: Драган Нединић 7, Андришка 7, М. Миљановић 7, Ковачевић 7, Бојанић 7, Суботић 7 Кулачин 7, Кнежевић 7 (Симић), Шуша 7, Нешковић 7 (Н. Миљеновић), Дејан Нединић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 8, Катарић 8, Марјановић 8 (Тица 7), Бугарин 8, Кривокућа 8, Јуришић 8, Лукић 8, Кекић 8, Мрђа 8 (Радошевић 7), Ракар 8, Костић 8.

Заслужена победа Инђијаца која је могла бити изражена са још више голова. Мада су и домаћини имали две, три изузетне прилике, али домаћи стрелци су били брзоплети пред голом одличног голмана Милиновића.

М. Гићанов

Борац (М) - Борац (К) 2:1 (2:0)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Павловић (Огар). Стрелци: Ковачевић у 9. и Ерић у 21. за домаће, Нинковић у 83. минуиту за госте.

БОРАЦ (М): Јандрић 7, Жегарац 7 (Т. Вулетић 7), Н. Вулетић 7, Грујичић 8 (Коњевић 7), Ковачевић 8,  Вукадиновић 7 (Смајловић 7), Драгојевић 7, Коплић 7, Ерић 7, Дамјановић 7, Шојић 7.

БОРАЦ (К): Илић 6, Радовановић 6, Поповић 6, Б. Самарџић 6, Радишић 7, Вукосављевић 6 (Вујаклија 6), В. Матић 7, Сремчевић 6, Стојковић 6, Нинковић 7, Кулачин 6.

Мартичани су дошли до очекиване победе, били су много бољи ривал у првомполувремену када су постигли два гола преко Ковачевића и Ерића. У наставку гости су играли много боље, али домаћини су ипак неутралисали све покушаје незгодних гостију из Кленка да дођу до повољнијег резултата.

З. Крстић

МАРТИНЦИ: Борац - Борац (К) 2:1, ПОПИНЦИ: Напредак - Будућност 0:3, ЉУКОВО: Љуково - Јадран 1:3, РУМА: Словен - Полет 2:2, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Купиново 5:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Рудар 2:1, АДАШЕВЦИ: Граничар - Железничар 1:3, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Партизан 3:2.

1. Слобода            12     10     1      1      26:9  31

2. Железн.             12     8      4      0      27:4  28

3. Јадран               12     9      1      2      27:12        28

4. ПСК Путин.       12     9      1      2      23:14        28

5. Партизан          12     8      1      3      39:11        25

6. Доњи Пет.        12     7      0      5      24:25        21

7. Будућност        12     6      1      5      30:16        19

8. Рудар               12     4      4      4      15:15        16