Sremska liga: Lider lako s fenjerašem

06.11.2018. 10:01 10:04

​​​​​​​Sloboda - Kupinovo 5:0 (4:0)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, gledalaca 50, sudija Minja Mitrović (Erdevik). Strelci: Dfragojević u 36, Ašćerić u 42, Mitrović u 44. i Trbović u 45. i Radosavljević u 65. minutu (iz penala).

SLOBODA: Radosavljević 7, Ragastovac 7, Jorgić 7, Mitrović 7, V. Ninić 7, Đuričić 7, Kordolup 7 (M. Majstorović), Ašćerić 7 (P. Majstorović), Trbović 7 (Radošević), Kresojević 7, Dragojević 7.

KUPINOVO: Vukašinović 6, Milutinović 6, Gavrilović 6, Budimčić 6, Đuričić 6, Lukač 6, Nikolić 6, Bošković 6 (Zoran Jovanović), Stanojević 6, Zlatko Jovanović 6, Milijašević 6.

Lepa fudbalska predstava. Domaćini su igrli dobro u toku celog meča, a nemoćni gosti prosto su samo posmatrali utakmicu. Posle visokog vođstva u prvom poluvremu domaći igrači su drugi deo odradili više rutinski. Kao nisu više želeli golova u mreži gostiju.

S. Sarić

Sloven - Polet 2:2 (2:1)

RUMA: Stadion Slovena,  gledalaca 100, sudija Mijanović (Adaševci). Strelci: Topić u 10. i Popović u 30. za Sloven, Knežević u 27. i Kesić u 86. minutu za Polet. Žuti kartoni: Vujević, Radišić (Sloven), Pejović, Poljak, Milić (Polet).

SLOVEN: Der 7, Lukić 7, Radišić 7, Topić 7, Popović 7, Adamović 7, Kajtazi 6 (Stanić 7), Rakić 7 (Batanjski 6), Kljajić 6 (Đuknić 7), Vujević 7, Puzić 6.

POLET: Grković 6, Milić 7, Poljak 6, Brkić 7, Knežević 7, Ružičić 7, Ivaniš 7, Pešterac 6 (Srjemac 6),  Jović 7 (Starac), Todorović 7, Pejović 6 (Kesić 7).

Lepo vreme dozvolilo je rivalima da odigraju borbenu utakmicu. Gledaoci su mogli da vide četiri izvanredna gola rivala. Posebno dva. Popović je za domaće postigao gol iz šuta s 25 metara, a Kesić sa nekih 17 metara iz polu voleja za goste.

B. Rađenović

PSK Putinci - Rudar 2:1 (2:0)

PUTINCI: Stadion kraj Kudeljare, gledalaca 120, sudija Mitrović (Ruma). Strelci: Savković u 43. i Kolundžić u 45. za PSK Putince, Marković u 70. minutu za Rudar.

PSK PUTINCI:  Milošević 7 (Borojević), Kvočka 7, Kuburović 7, Jovanov 7, Stoisavljević 7, Alimpić 7, Radić 7, Savković 7 (Vidaković 7), Kolundžić 7, Bajić 7 (Katić), Adamović 7.

RUDAR: Pardovicki 7, Nlovaković 7, D. Krstić 7, Jovanović 7, Santrač 7, Pudar 7, Maksimović 7, Višnjovski 7, Marković 7, Dostanić 7 (Vrhovac), Petrović 7 (B. Krstić 7).

Igrao se dobar fudbal uz dosta šansi, a domaćini su poveli u finišu poluvremena. Prvo je Savković načeo mrežu gostiju iz šuta s 18 metara, a potom je nakon dva minuta Kolundžić prevario trojicu protivničkih igrača, a potom je sam ispred golmana Pardovickog polao loptu u nebranjeni deo mreže.

U nastavku igrao se dosta dobar fudbal. Domaćini su propustili nekoliko šansi, a gosti su postigli gol posle gužve. Loptu centriranu Marković je glavom sproveo u mrežu domaćina.

Č. Jovičić

Donji Petrovci - Partizan 3:2 (2:0)

DONJI PETROVCI: Stadion Donjih Perovaca, gledalaca 120, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelci: Damjanović u 41, Mrkajić u 43.i Čvorkov u 65. (iz penala) za Donje Petrovce, Pavlović u 70. i Pajić u 95. minutu za Partizan. Žuti kartoni: Nedimović, Novković, Buzaš (Donji Petrovci), Ž. Radović (Partizan). Crvenoi karton: G. Radović (Partizan).

DONJI PETROVCI: Bašić 8, Putica 8, Diklić 8, Vukajlović 8, Oljača 8 (Nedimović 7), Mrkajić 8, Čvorkov 8, Damjanović 8 (Ljubinković 8), Krkobabić 8, Šaša 8 (Novković), Buzaš 8.

PARTIZAN: Stajčić 8, Ž. Radović 7, Tripić 7, Jovanović 7, Pavlović 7, Aleksić 6 (Pajić 7), V. Petrović 7, G. Radović 6, Đurović 6, Vukolić 6 (Matijević 6), Mlađenović 6.

Bio je to bio zanimljiv i dopadljiv meč u kome su domaćini u prvom poluvremenu iznenali dobrom i borbenom igrom, favorizovanog gosta iz Vitojevaca. U nastavku čak su domaćini došli i do vođstvo od 3:0. Posle toga gosti su igrali mnogo angažovanije postigli su i dva gola, ali nisu uspeli ni da izjednače.

D. Lejić

Ljukovo - Jadran 1:3 (1:0)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, gledalaca 180, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Tripković u 26. (iz penala) za Ljukovoi, Rajić u 46, Milaković u 49. i Knežević u 80. minutu za Jadran. Žuti karton: Marković (Ljukovo).

LJUKOVO: Mijatović, Kovačević, Marković, Knežević, Tripković (Poštić), Milanović (Trkulja), Ljubinković, Čučković, Bjeljac, Karać (Krstić), Šestović.

JADRAN: Zorić, Maletić, Bulatović, Tutek, J. Kojčinović, Milaković, Rajić, Pekić (Knežević), Marković, Branković, Radić (M. Kojčinović).

Vrlo dobra utakmica u kojoj su se rivali nadmudrivali domaćini su stalno napadali, poveli zasluženo sa penala, a gosti se odlično branili u prvom poluvremenu. U nastavku gosti su bili mnogo bolji i zasluženo došli do nove pobede. Treba naznačiti da su domaćini tri puta pogodili loptom gostujuću prečku i da je suđenje bilo odlično.

N. Trkulja

Napredak (P) - Budućnost 0:3 (0:2)

POPINCI: Igralište Napredaka, gledalaca 100, sudija Ćirković (Stari Banovci). Strelci: Grujić u 18, Dobo u 38. i Marjanović u 86. minutu. Žuti kartoni: Vračev, D. Jovanović (Napredak).

NAPREDAK: Bošković 5, S. Jovanović 7, Šarec 7, Ivković 6, D. Jovanović 5, Janković 5, Makarić 7, Skopljak 6, Vasilić 6, Vračev 6 (Đurčin 6), Dimitrijević 6 (Erceg 6).

BUDUĆNOST: Jokić 7, Marjanović 8 (Šarac 8), Grujić 9 (Mihailović 7), Jeftić 8, Đukić 8, Janković 8, Simovljević 8, Petrović 8, Kljajić 7 (Sretenović 7), G. Simeunović 8, Dobo 9.

Očekivala se rutinska pobeda igrača Napretka. Ali, tako nisu mislili i gosti iz Salaša Noćajskog. Jeste da su domaćini na kraju izgubili, ali su igrali borbeno i tokom igre su parirali odličnim gostima.

M. Simić

Graničar (A) - Železničar 1:3 (0:2)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 50, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica). Strelci: Nešković u 63. za Graničar, a Krivokuća u 18, Lukić u 45. i Jurišić u 54. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Kulačin, Kovačević (Graničar).

GRANIČAR: Dragan Nedinić 7, Andriška 7, M. Miljanović 7, Kovačević 7, Bojanić 7, Subotić 7 Kulačin 7, Knežević 7 (Simić), Šuša 7, Nešković 7 (N. Miljenović), Dejan Nedinić 7.

ŽELEZNIČAR: Milinović 8, Katarić 8, Marjanović 8 (Tica 7), Bugarin 8, Krivokuća 8, Jurišić 8, Lukić 8, Kekić 8, Mrđa 8 (Radošević 7), Rakar 8, Kostić 8.

Zaslužena pobeda Inđijaca koja je mogla biti izražena sa još više golova. Mada su i domaćini imali dve, tri izuzetne prilike, ali domaći strelci su bili brzopleti pred golom odličnog golmana Milinovića.

M. Gićanov

Borac (M) - Borac (K) 2:1 (2:0)

MARTINCI: Stadion Borca, gledalaca 100, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: Kovačević u 9. i Erić u 21. za domaće, Ninković u 83. minuitu za goste.

BORAC (M): Jandrić 7, Žegarac 7 (T. Vuletić 7), N. Vuletić 7, Grujičić 8 (Konjević 7), Kovačević 8,  Vukadinović 7 (Smajlović 7), Dragojević 7, Koplić 7, Erić 7, Damjanović 7, Šojić 7.

BORAC (K): Ilić 6, Radovanović 6, Popović 6, B. Samardžić 6, Radišić 7, Vukosavljević 6 (Vujaklija 6), V. Matić 7, Sremčević 6, Stojković 6, Ninković 7, Kulačin 6.

Martičani su došli do očekivane pobede, bili su mnogo bolji rival u prvompoluvremenu kada su postigli dva gola preko Kovačevića i Erića. U nastavku gosti su igrali mnogo bolje, ali domaćini su ipak neutralisali sve pokušaje nezgodnih gostiju iz Klenka da dođu do povoljnijeg rezultata.

Z. Krstić

MARTINCI: Borac - Borac (K) 2:1, POPINCI: Napredak - Budućnost 0:3, LJUKOVO: Ljukovo - Jadran 1:3, RUMA: Sloven - Polet 2:2, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Kupinovo 5:0, PUTINCI: PSK Putinci - Rudar 2:1, ADAŠEVCI: Graničar - Železničar 1:3, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - Partizan 3:2.

1. Sloboda            12     10     1      1      26:9  31

2. Železn.             12     8      4      0      27:4  28

3. Jadran               12     9      1      2      27:12        28

4. PSK Putin.       12     9      1      2      23:14        28

5. Partizan          12     8      1      3      39:11        25

6. Donji Pet.        12     7      0      5      24:25        21

7. Budućnost        12     6      1      5      30:16        19

8. Rudar               12     4      4      4      15:15        16