10°C
23.10.2024.
117.0614
108.3501

„Суђење у првом полувремену било на изванредном нивоу, али...“ АБА ЛИГА ОБЈАВИЛА АНАЛИЗУ МЕЧА између кошаркаша Будућности и Црвене звезде

23.10.2024. 22:34 22:42
кошарка

БЕОГРАД: Судијска комисија АБА лиге објавила је данас анализу меча петог кола између кошаркаша Будућности из Подгорице и Црвене звезде, који се одиграо у понедељак.

Црвена звезда је победила Будућност у Подгорици резултатом 75:73, а меч су обележили прекиди, као и пражњење дела трибина на којима су били домаћи навијачи због увредљивог скандирања.

На основу судијске експертизе утврђено је да је суђење у првом полувремену било на изванреднoм нивоу са свега неколико погрешних одлука, које нису утицале на ритам утакмице, нити је било икаквих реакција учесника меча на њих, наводи се у саопштењу Судијске комисије АБА лиге.

Како се додаје, суђење се у другом полувремену наставило у истом ритму и са истим квалитетом све до несрећног тренутка када се повредио играч Црвене звезде Боломбој.

После тога званичник клуба је искључен, утакмица је прекинута због увреда од стране гледалаца и део трибина је морао да буде искључен, поручује се у саопштењу.

Из АБА лиге даље наводе да су ови догађаји покварили ритам утакмице, као и одличан посао који су арбитри одрадили до тог момента.

Наравно, то не може да буде изговор за судијски тим за неколико погрешних одлука које су донете у наставку утакмице. Све одлуке које су донете или су морале да буду донете су утврђене. Нажалост, ситуација која се издвојила је када није досуђен прекршај код шута на 3:27 пре краја утакмице. Тада је играч Црвене звезде Плавшић направио фаул на играчу Будућности Омићу. Судија Хаџић, који је стајао испод обруча је у том моменту подигао руку без звиждука, а онда је одмах потом спустио. Таква одлука је апсолутно испод потребних стандарда АБА такмичења, наводи се у саопштењу.

Судијска комисија регионалног такмичења даље додаје да је због тога судија Хаџић добио исподпросечну оцену, која активира неке ставове из Правилника о поступцима судијске комисије.

Акција која такође захтева додатно појашњење је последњи напад Будућности, када је Рајт кренуо у продор ка кошу. Чињеница да никаква одлука судија није донета је била исправна, јер играч Црвене звезде Геидраитис, који је скочио у свом цилиндру, играо је одбрану у складу са границама које су дозвољене по правилима ФИБА, додаје се у саопштењу судијске комисије.

Извор:
Танјуг
ТРЕНЕР ЗВЕЗДЕ ЈАНИС СФЕРОПУЛОС ПРЕД ДУЕЛ ЕВРОЛИГЕ: Увек је тешко играти са Реалом, Петрушев ће одмах бити у нашем систему
sferopulos

23.10.2024. 18:01 18:13
ЗВЕЗДА ДОЖИВЕЛА НОВИ, УБЕДЉИВ ПОРАЗ У утакмици 3. кола фудбалске Лиге шампиона у Монаку