„Suđenje u prvom poluvremenu bilo na izvanrednom nivou, ali...“ ABA LIGA OBJAVILA ANALIZU MEČA između košarkaša Budućnosti i Crvene zvezde

23.10.2024. 22:34 22:42
кошарка

BEOGRAD: Sudijska komisija ABA lige objavila je danas analizu meča petog kola između košarkaša Budućnosti iz Podgorice i Crvene zvezde, koji se odigrao u ponedeljak.

Crvena zvezda je pobedila Budućnost u Podgorici rezultatom 75:73, a meč su obeležili prekidi, kao i pražnjenje dela tribina na kojima su bili domaći navijači zbog uvredljivog skandiranja.

Na osnovu sudijske ekspertize utvrđeno je da je suđenje u prvom poluvremenu bilo na izvanrednom nivou sa svega nekoliko pogrešnih odluka, koje nisu uticale na ritam utakmice, niti je bilo ikakvih reakcija učesnika meča na njih, navodi se u saopštenju Sudijske komisije ABA lige.

Kako se dodaje, suđenje se u drugom poluvremenu nastavilo u istom ritmu i sa istim kvalitetom sve do nesrećnog trenutka kada se povredio igrač Crvene zvezde Bolomboj.

Posle toga zvaničnik kluba je isključen, utakmica je prekinuta zbog uvreda od strane gledalaca i deo tribina je morao da bude isključen, poručuje se u saopštenju.

Iz ABA lige dalje navode da su ovi događaji pokvarili ritam utakmice, kao i odličan posao koji su arbitri odradili do tog momenta.

Naravno, to ne može da bude izgovor za sudijski tim za nekoliko pogrešnih odluka koje su donete u nastavku utakmice. Sve odluke koje su donete ili su morale da budu donete su utvrđene. Nažalost, situacija koja se izdvojila je kada nije dosuđen prekršaj kod šuta na 3:27 pre kraja utakmice. Tada je igrač Crvene zvezde Plavšić napravio faul na igraču Budućnosti Omiću. Sudija Hadžić, koji je stajao ispod obruča je u tom momentu podigao ruku bez zvižduka, a onda je odmah potom spustio. Takva odluka je apsolutno ispod potrebnih standarda ABA takmičenja, navodi se u saopštenju.

Sudijska komisija regionalnog takmičenja dalje dodaje da je zbog toga sudija Hadžić dobio ispodprosečnu ocenu, koja aktivira neke stavove iz Pravilnika o postupcima sudijske komisije.

Akcija koja takođe zahteva dodatno pojašnjenje je poslednji napad Budućnosti, kada je Rajt krenuo u prodor ka košu. Činjenica da nikakva odluka sudija nije doneta je bila ispravna, jer igrač Crvene zvezde Geidraitis, koji je skočio u svom cilindru, igrao je odbranu u skladu sa granicama koje su dozvoljene po pravilima FIBA, dodaje se u saopštenju sudijske komisije.

Izvor:
Tanjug
TRENER ZVEZDE JANIS SFEROPULOS PRED DUEL EVROLIGE: Uvek je teško igrati sa Realom, Petrušev će odmah biti u našem sistemu
sferopulos

23.10.2024. 18:01 18:13
ZVEZDA DOŽIVELA NOVI, UBEDLJIV PORAZ U utakmici 3. kola fudbalske Lige šampiona u Monaku