104.867

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Седма узастопна победа Паланчана

01.10.2024. 09:38 09:40

Бачка (БП)  -  Хајдук (С)  4:1 (4:0

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин Вава“, гледалаца 120, судија:Радуловић (Црвенка). Стрелци, Ковачевић у 12. Бобак у 17. Ђокић у 18. и Глувић у 38. за Бачку, а Стојшић у 46. минуту за Хајдук. Жути картони: Жежељ, Лукић, Ђустебек и тренер Мирко Матић (Хајдук).

БАЧКА: Ћулибрк 7, Б. Глувић 8, Плавшић 8 (Војводић 6), Ћук 8, Нијемчевић 7,5 (М. Глувић 7), Бајић 8, Бобак 7,5 (Црнојачки 7,5), Балиновић 8, Ђокић 8 (Јевтић 7), Балабановић 8, Ковачевић 8 (Копања 6).

ХАЈДУК: Шепић 6, Јанчић 7, Рашковић 6, Ђурђев 7 (Стојшић 6), Жежељ 6 (Чвокић  6), Ковачев 7, Лукић 7 (Мартоношки -), Куцурски 6, Ћустебек 6, Пурић 6, Ковачев 7.

Бачкопаланчани су преко најбољег играча на утакмици Ковачевића дошли у вођство. Нападач домаћих је шутирао са14 метара, резултат је Бобак. Минут касније већ је било 3:0. Балабановић је још једном одлично убацио лопту у празан простор, а најбољи стрелац домаће екипе Ђокић је са свега неколико метара погодио циљ. Играо се 38. минут, Балабановић је још једном сјајно асистирао, овога пута Бојану Глувићу, већ тада је било јаснио да ће Паланчани славити новуи победу.

М. Ђ. Кременовић

Хајдук (К) - Обилић 2:1 (2:1)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић”, гледалаца 400, судија: Цвјетићанин (Сомбор), стрелци: Влаисављевић у 14. и Пронек у 31. за Хајдук, а Илић у 35. минуту за Обилић. Жути картони: О. Радовић, Богићевић, Новаковић, Цицмил, Божовић (Хајдук), а Јокић, Симић, Живојинов, Пековић, Кобиларов (Обилић). Црвени картон: Живојинов (Обилић).

ХАЈДУК:  Пехиљ 7, О. Радовић 7, Слијечпевић 7, Богићевић 7, Новаковић 7 (Божовић 7), Влаисављевић 8, поткозарац 7, Цицмил 7 (Малацко), Пронек 8, Н. Радовић 7, У. Божовић 7 (Давидовић).

ОБИЛИЋ: Вучетић 7, Кецман 6 (Кобиларов, Ковжан), Лазић 7, јокић 7, Крстић 7, Шћепановић 7, Илић 8 (Кнежевић), Симић 7, Авдаловић 7, живојинов 7, Копривица 7.

У окршају готово равнопшравних ривала победника су одлуче нијансе, а биле су на страни домаћина који је головима Влаисављевића и Пронека одлучио победника. Гости су преко Илића ублажили пораз.

Повели су Куљани после 14 минута пошто је Влаисављевић добио лопту у простор, побегао чувару и са леве стране погодио супротан угао. после пола са та слободан ударац извео је Урош Божовић, акцију је наставио Влаисављевић, а усамљени капитен  Пронек из близине матирао Вучетића.

Ђ. Бојанић

Младост (А) - Раднички (Р) 4:1 (3:0)

АПАТИН: Стадион Младости, гледалаца 150, судија: Ждрња (Нови Жедник), стрелци: Поповић у 4. Узелац у 37. и 60. и Рапаић у 44. за Младост, а  Кљајић у 62. минуту за Раднички.

МЛАДОСТ: Јеличић 7, Балаћ 7 (Мајсторовић), К. Јововић 7, Арсовић 7, Поповић 8 (Ћирић), Бачић 7, Узелац 8 (Солђо), А. јововић 7,5, Рапаић 7,5, Штрбац 7, Босанчић 7.

РАДНИЧКИ: Игњатовић 6, Панић 7, Стојановић 6 (Алексић), Милу-

С. Ст.

Војводина – Раднички (Б) 1:2 (0:1)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. Гледалаца. 100. Судија: Дражић (Бачка Паланка). Стрелци: Росић у 58. минуту за Војводину, а Будимчевић у 35. и Орчић у 93. минуту за Раднички. Жути картони: Илић (Војводина), Колак (Раднички).

ВОЈВОДИНА: Вуковић, М. Марковић (Јовић), Н. Марковић, Вуколић, Илић, Ђекић, Дабижљевић (Богојевић), Качавенда, Станојевић (Јанковић), Ковачевић, Росић.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић, Д. Тосенбергер, Колак, Кујунџић (Стоја-

новић), Ф. Тосенбергер, Л. Лебовић, Маравић (Орчић), Милетић (Лукић), Будинчевић, Шимић, Облаковић.

Иако су најављивали, Градиштанци нису прекинули бодовни пост у окршају са Бајмочанима. Поново су примили гол у надокнади времена и укњижили пети пораз у сезони.

Да све буде занимљивије, код оба гола асистент је био голман Стефан Лебовић својим добрим избацивањем лопте. Код првог дирактно је пронашао стрелца Будинчевића, а код другог гола су мало и други окрзнули лопту, а уз то био је сигуран на свом голу и заслужује епитет играча утакмице.

Тренер домаћих Душан Медић је у другом полувремену убацио у игру офанзивце Јанковића и Јовића и Војводина је изједначила, могла је и до другог гола али лопта није хтела у мрежу.

В. Јанков

новић 6, Гуглета 6,5, кљајић 7, Агбаба 6,5, Влајић 6,5, Лучар 6 (Мрђан), Цветковић 6 (Трифуновић), Глишић 6 (Новаковић).    С. Ст.

Тиса - Бачка (С) 2:0 (1:0)

АДОРЈАН: Стадион Тисе, гледалаца 80, судија: Н. Васиљевић (Оџаци), стрелац: Провчин у 14. и 71. минуту.

ТИСА: Слијепчевић 7, Провчи 8, Месарош 7, Славуљица 7,5, Станимиров 7 (Томишић 7,5), Швељо 8, Станковић 7, Свитић 7 (Колунџија), М. Томић 7 (Н. Томић 7), Кулојевић 7, Бошњак 7.

БАЧКА: Сабо 6, Шафрањ 5,5 (Ђакић 6), Гњатовић 6 (Башић Палковић 6), Ивковић 6,5, Арежина 6,5, Манојловић 6 (Срдић), Малиновић 6 (Нагл 6,5), Шијачић 6, Глишовић 6 (Ненадовић 6), Милијашевић 6,5 Ђурановић 6.

Тиса је повела из акције Швеље. Сабо је одбранио шут Станковића, а одбијену лопту у мрежу је послао Провчи. Прилику у 25. минуту имао је Манојловић, после центаршута нашао се пред голом Тисе, али одбранио је Слјепчевић.

Суботичани су у наставку успоставили равнотежу, али одбрана Тисе је издржала. Вредан помена је и пројектил Швеље из прекида са 18 метара, а лопту је зауставила статива. Провчи се после контранапада одлично убацио пред гол и савладао Сабоа.

С. Ст.

Младост (БП) - Бајша 2:3 (0:1)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Игралиште у Врбари, гледалаца: 200, судија: Ј. Десница (Апатин), стрелци: Јокић (аутогол) у 82. и Зељковић у 96. за Младост, а Марјановић у 24. Моровић(из једанаестерца) у 49. и Петровић у 59. минуту за Бајшу, жути картони: Штефек, Зељковић(Младост), а Т. Нађ, Моровић (Бајша).

МЛАДОСТ: Дудаш, Штефек, Шпрох, Ковачевић, Семартонски, Бохуш (Зељковић), Кања, Радосавкић (Бајић), Валентик (Стојисављевић), Јакуш, Тодоровић.

БАЈША: Шмит, Петровић, Марјановић (Јокић), Моровић, Косовац (Рахић), Кривокапић, Кангрга (Вујичић), Батори (Јеремић), Т. Нађ, О. Нађ, Михајловић.

Гости из Бајше су сасвим заслужено однели бодове из Врбаре, после боље игре у већем делу утакмице. Домаћи су се касно пробудили и у финишу утакмице су успели  само да ублаже пораз.