VOJVOĐANSKA LIGA SEVER Sedma uzastopna pobeda Palančana

01.10.2024. 09:38 13:25

Bačka (BP)  -  Hajduk (S)  4:1 (4:0

BAČKA PALANKA: Stadion „Slavko Maletin Vava“, gledalaca 120, sudija:Radulović (Crvenka). Strelci, Kovačević u 12. Bobak u 17. Đokić u 18. i Gluvić u 38. za Bačku, a Stojšić u 46. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Žeželj, Lukić, Đustebek i trener Mirko Matić (Hajduk).

BAČKA: Ćulibrk 7, B. Gluvić 8, Plavšić 8 (Vojvodić 6), Ćuk 8, Nijemčević 7,5 (M. Gluvić 7), Bajić 8, Bobak 7,5 (Crnojački 7,5), Balinović 8, Đokić 8 (Jevtić 7), Balabanović 8, Kovačević 8 (Kopanja 6).

HAJDUK: Šepić 6, Jančić 7, Rašković 6, Đurđev 7 (Stojšić 6), Žeželj 6 (Čvokić  6), Kovačev 7, Lukić 7 (Martonoški -), Kucurski 6, Ćustebek 6, Purić 6, Kovačev 7.

Bačkopalančani su preko najboljeg igrača na utakmici Kovačevića došli u vođstvo. Napadač domaćih je šutirao sa14 metara, rezultat je Bobak. Minut kasnije već je bilo 3:0. Balabanović je još jednom odlično ubacio loptu u prazan prostor, a najbolji strelac domaće ekipe Đokić je sa svega nekoliko metara pogodio cilj. Igrao se 38. minut, Balabanović je još jednom sjajno asistirao, ovoga puta Bojanu Gluviću, već tada je bilo jasnio da će Palančani slaviti novui pobedu.

M. Đ. Kremenović

Hajduk (K) - Obilić 2:1 (2:1)

KULA: Stadion „Milan Sredanović”, gledalaca 400, sudija: Cvjetićanin (Sombor), strelci: Vlaisavljević u 14. i Pronek u 31. za Hajduk, a Ilić u 35. minutu za Obilić. Žuti kartoni: O. Radović, Bogićević, Novaković, Cicmil, Božović (Hajduk), a Jokić, Simić, Živojinov, Peković, Kobilarov (Obilić). Crveni karton: Živojinov (Obilić).

HAJDUK:  Pehilj 7, O. Radović 7, Sliječpević 7, Bogićević 7, Novaković 7 (Božović 7), Vlaisavljević 8, potkozarac 7, Cicmil 7 (Malacko), Pronek 8, N. Radović 7, U. Božović 7 (Davidović).

OBILIĆ: Vučetić 7, Kecman 6 (Kobilarov, Kovžan), Lazić 7, jokić 7, Krstić 7, Šćepanović 7, Ilić 8 (Knežević), Simić 7, Avdalović 7, živojinov 7, Koprivica 7.

U okršaju gotovo ravnopšravnih rivala pobednika su odluče nijanse, a bile su na strani domaćina koji je golovima Vlaisavljevića i Proneka odlučio pobednika. Gosti su preko Ilića ublažili poraz.

Poveli su Kuljani posle 14 minuta pošto je Vlaisavljević dobio loptu u prostor, pobegao čuvaru i sa leve strane pogodio suprotan ugao. posle pola sa ta slobodan udarac izveo je Uroš Božović, akciju je nastavio Vlaisavljević, a usamljeni kapiten  Pronek iz blizine matirao Vučetića.

Đ. Bojanić

Mladost (A) - Radnički (R) 4:1 (3:0)

APATIN: Stadion Mladosti, gledalaca 150, sudija: Ždrnja (Novi Žednik), strelci: Popović u 4. Uzelac u 37. i 60. i Rapaić u 44. za Mladost, a  Kljajić u 62. minutu za Radnički.

MLADOST: Jeličić 7, Balać 7 (Majstorović), K. Jovović 7, Arsović 7, Popović 8 (Ćirić), Bačić 7, Uzelac 8 (Solđo), A. jovović 7,5, Rapaić 7,5, Štrbac 7, Bosančić 7.

RADNIČKI: Ignjatović 6, Panić 7, Stojanović 6 (Aleksić), Milu-

S. St.

Vojvodina – Radnički (B) 1:2 (0:1)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca. 100. Sudija: Dražić (Bačka Palanka). Strelci: Rosić u 58. minutu za Vojvodinu, a Budimčević u 35. i Orčić u 93. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Ilić (Vojvodina), Kolak (Radnički).

VOJVODINA: Vuković, M. Marković (Jović), N. Marković, Vukolić, Ilić, Đekić, Dabižljević (Bogojević), Kačavenda, Stanojević (Janković), Kovačević, Rosić.

RADNIČKI: S. Lebović, D. Tosenberger, Kolak, Kujundžić (Stoja-

nović), F. Tosenberger, L. Lebović, Maravić (Orčić), Miletić (Lukić), Budinčević, Šimić, Oblaković.

Iako su najavljivali, Gradištanci nisu prekinuli bodovni post u okršaju sa Bajmočanima. Ponovo su primili gol u nadoknadi vremena i uknjižili peti poraz u sezoni.

Da sve bude zanimljivije, kod oba gola asistent je bio golman Stefan Lebović svojim dobrim izbacivanjem lopte. Kod prvog diraktno je pronašao strelca Budinčevića, a kod drugog gola su malo i drugi okrznuli loptu, a uz to bio je siguran na svom golu i zaslužuje epitet igrača utakmice.

Trener domaćih Dušan Medić je u drugom poluvremenu ubacio u igru ofanzivce Jankovića i Jovića i Vojvodina je izjednačila, mogla je i do drugog gola ali lopta nije htela u mrežu.

V. Jankov

nović 6, Gugleta 6,5, kljajić 7, Agbaba 6,5, Vlajić 6,5, Lučar 6 (Mrđan), Cvetković 6 (Trifunović), Glišić 6 (Novaković).    S. St.

Tisa - Bačka (S) 2:0 (1:0)

ADORJAN: Stadion Tise, gledalaca 80, sudija: N. Vasiljević (Odžaci), strelac: Provčin u 14. i 71. minutu.

TISA: Slijepčević 7, Provči 8, Mesaroš 7, Slavuljica 7,5, Stanimirov 7 (Tomišić 7,5), Šveljo 8, Stanković 7, Svitić 7 (Kolundžija), M. Tomić 7 (N. Tomić 7), Kulojević 7, Bošnjak 7.

BAČKA: Sabo 6, Šafranj 5,5 (Đakić 6), Gnjatović 6 (Bašić Palković 6), Ivković 6,5, Arežina 6,5, Manojlović 6 (Srdić), Malinović 6 (Nagl 6,5), Šijačić 6, Glišović 6 (Nenadović 6), Milijašević 6,5 Đuranović 6.

Tisa je povela iz akcije Švelje. Sabo je odbranio šut Stankovića, a odbijenu loptu u mrežu je poslao Provči. Priliku u 25. minutu imao je Manojlović, posle centaršuta našao se pred golom Tise, ali odbranio je Sljepčević.

Subotičani su u nastavku uspostavili ravnotežu, ali odbrana Tise je izdržala. Vredan pomena je i projektil Švelje iz prekida sa 18 metara, a loptu je zaustavila stativa. Provči se posle kontranapada odlično ubacio pred gol i savladao Saboa.

S. St.

Mladost (BP) - Bajša 2:3 (0:1)

BAČKI PETROVAC: Igralište u Vrbari, gledalaca: 200, sudija: J. Desnica (Apatin), strelci: Jokić (autogol) u 82. i Zeljković u 96. za Mladost, a Marjanović u 24. Morović(iz jedanaesterca) u 49. i Petrović u 59. minutu za Bajšu, žuti kartoni: Štefek, Zeljković(Mladost), a T. Nađ, Morović (Bajša).

MLADOST: Dudaš, Štefek, Šproh, Kovačević, Semartonski, Bohuš (Zeljković), Kanja, Radosavkić (Bajić), Valentik (Stojisavljević), Jakuš, Todorović.

BAJŠA: Šmit, Petrović, Marjanović (Jokić), Morović, Kosovac (Rahić), Krivokapić, Kangrga (Vujičić), Batori (Jeremić), T. Nađ, O. Nađ, Mihajlović.

Gosti iz Bajše su sasvim zasluženo odneli bodove iz Vrbare, posle bolje igre u većem delu utakmice. Domaći su se kasno probudili i u finišu utakmice su uspeli  samo da ublaže poraz.

J. Mučaji

фудбал
Izvor:
Dnevnik
UZBUNA U MILANU Italijanska policija češlja hotel sa srpskim novinarima; NAVIJAČI IZNENADILI FUDBALERE
1

01.10.2024. 10:35 10:49
KAZNA ZA LEGENDARNOG FUDBALERA: FIFA suspendovala Samuela Etoa na šest meseci! KAŽU DA SE NEDOLIČNO PONAŠAO
samuel Eto

01.10.2024. 07:53 07:56
(VIDEO) KAKVA PENALČINA PROFESIONALNOG FUDBALERA?! Ovo još nije viđeno u srpskom fudbalu, neshvatljiva greška štopera Vojvodine STADION JE OSTAO U ŠOKU