117.0531
108.1722

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Товарничани повели у 30. секунди

17.10.2023. 12:18 12:21

Чим су кренули са центра, гости из Доњег Товарника су се радовали, јер је Ненад Перовић, у 30. секунди, приредио хладан туш Темеринцима.

ТСКСлобода 1:2 (1:1)

ТЕМЕРИН: Игралиште ТСК -а, гледалаца: 400. Судија: Марковић (Панчево). стрелци: Ергарац у 40. за ТСК, а Перовић у 1. и Јосимов у 84. за Слободу. Жути картони: Марковић, Радичић, Илић, Прибић (ТСК), Ђуричић, Јагодић (Слобода). Црвени картон: Ђуричић (Слобода).

ТСК: Недељковић 6,5, Петар Марковић 6, Ковачевић 6,5, Остојић 7, Радичић 7, Свитић 7, Стјепановић 6 (од 75. Прибић – ), Илеш 6,5, Јовановић 7, Илић 7, Ергарац 7,5 (од 58. Предраг Марковић 6).

СЛОБОДА: Јагодић 7, Чолић 7,5, Кубуровић 7 (од 87. Денић – ), Јосимов 8, Степановић 7, Ђуричић 7, Барић 7 (од 65. Милинковић – ), Петровић 6,5 (од 46. Милојевић 7,5), Перовић 7,5, Ђорђевић 7 (од 80. Бубало – ), Вукотић 7.

Без оклевања је распалио са дистанце, пославши ветар у једра саиграчима. Прекиди су били један од адута Слободе, па је после корнера Милоша Јосимова, десни бек Александар Чолић ударцем главом циљао поред гола, док је покушај Душана Ђуричића осујетио голман Растко Недељковић.  Пожртвованост се исплатила Милошу Ергарцу, разменио је дупли пас са Миланом Јовановићем, ушао у казнени простор и нациљао даљи угао – 1:1.

Друго полувреме, отвориле су шансе Страхиње Илића и Благоја Стјепановића, а оба пута истакао се искусни Мирослав Јагодић (38). Црвено-бели су се борили, али гости су током последњих пола сата опасно притискали са свих страна. Прекршајем је, у 70. минуту, заустављен Ненад Перовић, из слободњака је нишанио Милош Јосимов и погодио пречку.

Четири минута касније, поново је срећа била савезник домаћина, пошто је и Славко Вукотић уздрмао пречку. Лопта би завршила иза линије да је prеthodno није додирнуо млади голман Недељковић. Знали су домаћини да им највећа опасност прети из слободних удараца Милоша Јосимова, али упркос томе су дозволили себи луксуз да штоперу гостију у 84. минуту омогуће готово идеалну позицију да подсети на играчке суперлигашке дане. Капитен гостију, са 25 метара, одапео је стрелу у горњи угао, при чему је парада голмана само улепшала мајсторију. Надокнада времена била је узбудљива и мало је недостајало да фавориту измакне победа. Кестење из ватре, извадио је голман Јагодић, одбранивши ударац Николе Прибића, после обећавајуће акције Илића и Свитића.

М. Менићанин

Индекс - Раднички (НП) 0:5 (0:3)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца: око 150, судија: Мушицки(Рума), стрелци: Шормаз у 13. и 69. Рогановић у 15, Смиљанић у 24. и 55. минуту. Жути картони: Стојаковић (Индекс).

ИНДЕКС: Бузаџија, Варга (Богојевић), Качавенда (Ф. Рађеновић), Живановић (Ђурић), Стојановић, Радмиловић, Стојаковић, Вујић (Грубовић), Балетић (Клаић), Зоговић, Марић.

РАДНИЧКИ: Трифуновић, Плавшић, Живковић, Вујасиновић (Ромац), Цвјетиновић (Бошњак), Рогановић (Дујић), Шормаз, Смиљанић (Витас), Костић, Цветковић, Бјелобрк (Миловчевић).

Ухваћени су „студенти” на спавању. Гости из Нове Пазове били су ефикасни и надмоћни. Покушао је Индекс у другом делу да надокнади изгубљено али овога пута није ишло.

Студенте је начео Стефан Шормаз, Цвјетиновић је заврнуо лопту у петерац, а некадашњи адут суботичког Спартака, ударцем главом донео предност, само два минујта касније, исти играч заборављен од домаће одбране сервирао је Рогановићу прилику.

Гости су и  у наставку доминирали.

М. Ковачевић

Слога (Т) – Ветерник 1:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалаца: 200. Судија: Петровић (Шид)  Стрелац: Марић у 23. минуту. Жути картони: Борић, Сендерак, Папак (Слога), Секулић (Ветерник).

СЛОГА: Војводић 7,5, Марић 8 (од 75. Б. Пролић – ), Пастор 7, Томић 7,5, Сендерак 7,5, Бановић 7, Борић 7 (од 75. Јованов – ), Ђ. Пролић 7 (од 60. Папак – ), Крајновић 7, Марјановић 7 (од 60. Буквић – ), Д. Грујић 7 (од 80. Богавац – ).

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7, Вуковић 6,5, Секулић 6,5, Швоња 7, Вилотијевић 7, Турало 6,5 (од 76. Чалија – ), Чворо 6 (од 46. Зељковић 7), Кисић 7, Галић 7 (од 76. Радосавкић – ), Н. Грујић 7, Зличић 6 (од 46. Печић 7).

Темеринци су се после три кола без победе, вратили на колосек. Меч који је био занимљив и због чињенице да су браћа Немања и Дарко Грујић, својевремено саиграчи у Слоги, били на супротним странама. Одлучио је детаљ из 23. минута, када је акција домаћина кренула од штопера Немање Томића, док је улогу асистента одиграо Ненад Марјановић. Десни бек Немања Марић је био бржи од противничког играча, повукао лопту неколико метара, скоро до корнера, а потом је послао ка голу Ветерника. У дугачком луку, завршила је у малој мрежи, за радост црвено-белих.

М. М.

ДунавЦемент 4:0 (1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралчиште Дунава, гледалаца 150, судија: Човић (Тител), стрелци: В. Марковић у 45. Павловић у 51. и 80. и Лабовић у 87. минуту. Жути картони: Рађенобвић, Николић, Загорац (Дунав), Ружин, Студен,  Бакош (Цемент), црвени картон: Ружин (Цемент)

ДУНАВ: Петровић, Рађеновић (Лабовић), Ивановић, М. Николић (Петровић), Р. Николић (Павловић), Марковић,  Стокић, Загорац (Милетић), Мирковић (Пердув), Младеновић.

ЦЕМЕНТ: Студен, Пековић, Мијаиловић, Јеремић, Боровница (Солдат), Ружин, Вукобратовић, Каписода (Миливојевић),  Бакош (Полумента), Вуколић (Чампар), Хорват (Вучковић).

Није било дилеме у Старим Бановцима фудбалери Дунава лако су победили фудбалере Цемента. Додуше гости су се до надокнаде у првом полувремену добро бранили, али тада је Марковић савладао голмана Студена. У наставку меча Бановчани су били бољи и погодили још три пута мрежу екипе Цемента.

Б. Р.

Раднички (Ш)- Хајдук (Б) 5:2 (5:1)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија (Бошковић (Салаш Ноћајски), стрелци: Аперлић, Шуша у 23. и 42. Пурић у 28. и Стојшић у 38. за Раднички, а Матић у 32. и Митровић у 75. минуту за Хајдук. Жути картони: Стојшић, Малић (Раднички), Гавриловић (Хајдук).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Боројевић, Аперлић, Дрча, Стојшић (Сороћко), Пурић, Шуша, Грумић (С. Субић), Влаисављевић,М. Субић, Малић.

ХАЈДУК: Слијепчивић, М. Гавриловић, Тодоровски, Вујовић, Јокић (Митровић), Матић, Смиљанић (Мрђеновић), Грубјешић, Милосвљевић, Десанчић, С.  Гавриловић (Прица)

Шиђани су лако дошли до бодова у сусрету са Бешчанима,  већ у првом делу пет пута су погодили мрежу Слијепчевића, а онда у наставку сурета стали и дозволили гостима да смање резултат.

М. Ћ.

Хајдук (Д) – Младост (БЈ) 3:0 (2:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија: Крсић (Тител), стрелци: Ђурић у 4. Цвијић у 30. и Нађ у 59. минуту. Жути картони:

ХАЈДУК: Тојагић, Џибић, Радаковић, Јевић, Мандић, Цвијић, Нађ (Бјуновић), Ђурић (Томац), Бисерчић (Зељковић), Херцег, Кудрић (Угљешић).

МЛАДОСТ: Пфајфер, Вејин (Антонић), Јаковљевић,  Дрнић (Дмичић), Ђумић (Чиковић), Ковачевић, Митровић, Станић, Кнежевић, Ковачевић, Ердељан (Ковачевић).

Није било дилеме у Дивошу. Водећи тим војвођанске лиге југ екипа Хајдука је бољом игром дошла до сигурне победе у мечу са Јарачанима.  Већ у 4. минуту Ђурић је довео домаће у вођство, а када је у 30.минуту Цвијић био сигуран дилеме око коначног резултата више није било.

Б. Р.

ЈадранЈединство 4:0 (1:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 140, судија: Вукомановић (Нови Сад), стрелци: Булат у 22. Спаловић у 56. и Којчиновић у 66. и 77. минуту. Жути картони: Суђум, Спаловић, Кољчиновић (Хајдук), Топић, Самарџић и представник клуба Царић, црвени картон: прдставник клуба Царић (Јединство).

ЈАДРАН: Јовишић, Продановић (Чића), Балешевић (Георгиев), Милаковић, Булат, Пејић, Ракар(Бранковић), Суџум, Јеловић, Умићевић (Којчиновић), Спаловић.

ЈЕДИНСТВО:  Млаенов, Шавија (Зирић), Јелић (Јелић), Балаш (Странић), Топић, Самарџић, Петровић, Јањић, Иван, Бошњак (Џарић), Трпћевић (Трпчевић).

Мало изненађење у Голубинцима. Екипа Јадрана је поразила госте из Руменке. Очигледно да су фудбалери Јединства после пораза у окршају да Дивошанима пали и да им је потребна нова енергија.

М. П.

Доњи СремСлавија 1:0 (0:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 200, судија: Николић (Нови Сад), стрелац: Љубољевић у 77. минуту, жути картони: Вуковић, Кокир, Зељковић (Доњи Срем), Гајић, Ферати, Миловац, Батинић и тренер Гашић (Славија).

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Ребић (Ребић), Вуковић, Љубољевић, Кокир, Конестато, Шавија, Суботић, Вуколић (Плавшић), Јешић, Зељковић.

СЛАВИЈА: Завиш, Гајић, Жакула (Ђурић), Стајић, Ђаковић, Ферати, Малеш (Батинић), Ерор (Чекић), Тришић, Лазаревић (Миљковић, Бурка), Миловац.

Мало је недостајало да фудбалери Славије освоје бод у Пећинцима. У већем делу сусрета гости су били равноправни, чак су имали и неколико прилика али нису успели у финишу сусрета Љубојевић је успео да савлада голмана Славија Завиша.

М. Р.

Резултати и табела:

Слога - Ветерник 1:0, Индекс - Раднички (НП) 0:5, Дунав - Цемент 4:0, Раднички (Ш) - Хајдук (Б) 5:2, ТСК - Слобода 1:2, Хајдук (Д) - Младост 3:0, Јадран - Јединство 4:0, Доњи Срем - Славија 1:0.