VOJVOĐANSKA LIGA – JUG Tovarničani poveli u 30. sekundi

17.10.2023. 12:18 12:21

Čim su krenuli sa centra, gosti iz Donjeg Tovarnika su se radovali, jer je Nenad Perović, u 30. sekundi, priredio hladan tuš Temerincima.

TSKSloboda 1:2 (1:1)

TEMERIN: Igralište TSK -a, gledalaca: 400. Sudija: Marković (Pančevo). strelci: Ergarac u 40. za TSK, a Perović u 1. i Josimov u 84. za Slobodu. Žuti kartoni: Marković, Radičić, Ilić, Pribić (TSK), Đuričić, Jagodić (Sloboda). Crveni karton: Đuričić (Sloboda).

TSK: Nedeljković 6,5, Petar Marković 6, Kovačević 6,5, Ostojić 7, Radičić 7, Svitić 7, Stjepanović 6 (od 75. Pribić – ), Ileš 6,5, Jovanović 7, Ilić 7, Ergarac 7,5 (od 58. Predrag Marković 6).

SLOBODA: Jagodić 7, Čolić 7,5, Kuburović 7 (od 87. Denić – ), Josimov 8, Stepanović 7, Đuričić 7, Barić 7 (od 65. Milinković – ), Petrović 6,5 (od 46. Milojević 7,5), Perović 7,5, Đorđević 7 (od 80. Bubalo – ), Vukotić 7.

Bez oklevanja je raspalio sa distance, poslavši vetar u jedra saigračima. Prekidi su bili jedan od aduta Slobode, pa je posle kornera Miloša Josimova, desni bek Aleksandar Čolić udarcem glavom ciljao pored gola, dok je pokušaj Dušana Đuričića osujetio golman Rastko Nedeljković.  Požrtvovanost se isplatila Milošu Ergarcu, razmenio je dupli pas sa Milanom Jovanovićem, ušao u kazneni prostor i naciljao dalji ugao – 1:1.

Drugo poluvreme, otvorile su šanse Strahinje Ilića i Blagoja Stjepanovića, a oba puta istakao se iskusni Miroslav Jagodić (38). Crveno-beli su se borili, ali gosti su tokom poslednjih pola sata opasno pritiskali sa svih strana. Prekršajem je, u 70. minutu, zaustavljen Nenad Perović, iz slobodnjaka je nišanio Miloš Josimov i pogodio prečku.

Četiri minuta kasnije, ponovo je sreća bila saveznik domaćina, pošto je i Slavko Vukotić uzdrmao prečku. Lopta bi završila iza linije da je prethodno nije dodirnuo mladi golman Nedeljković. Znali su domaćini da im najveća opasnost preti iz slobodnih udaraca Miloša Josimova, ali uprkos tome su dozvolili sebi luksuz da štoperu gostiju u 84. minutu omoguće gotovo idealnu poziciju da podseti na igračke superligaške dane. Kapiten gostiju, sa 25 metara, odapeo je strelu u gornji ugao, pri čemu je parada golmana samo ulepšala majstoriju. Nadoknada vremena bila je uzbudljiva i malo je nedostajalo da favoritu izmakne pobeda. Kestenje iz vatre, izvadio je golman Jagodić, odbranivši udarac Nikole Pribića, posle obećavajuće akcije Ilića i Svitića.

M. Menićanin

Indeks - Radnički (NP) 0:5 (0:3)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca: oko 150, sudija: Mušicki(Ruma), strelci: Šormaz u 13. i 69. Roganović u 15, Smiljanić u 24. i 55. minutu. Žuti kartoni: Stojaković (Indeks).

INDEKS: Buzadžija, Varga (Bogojević), Kačavenda (F. Rađenović), Živanović (Đurić), Stojanović, Radmilović, Stojaković, Vujić (Grubović), Baletić (Klaić), Zogović, Marić.

RADNIČKI: Trifunović, Plavšić, Živković, Vujasinović (Romac), Cvjetinović (Bošnjak), Roganović (Dujić), Šormaz, Smiljanić (Vitas), Kostić, Cvetković, Bjelobrk (Milovčević).

Uhvaćeni su „studenti” na spavanju. Gosti iz Nove Pazove bili su efikasni i nadmoćni. Pokušao je Indeks u drugom delu da nadoknadi izgubljeno ali ovoga puta nije išlo.

Studente je načeo Stefan Šormaz, Cvjetinović je zavrnuo loptu u peterac, a nekadašnji adut subotičkog Spartaka, udarcem glavom doneo prednost, samo dva minujta kasnije, isti igrač zaboravljen od domaće odbrane servirao je Roganoviću priliku.

Gosti su i  u nastavku dominirali.

M. Kovačević

Sloga (T) – Veternik 1:0 (1:0)

TEMERIN: Igralište Sloge, gledalaca: 200. Sudija: Petrović (Šid)  Strelac: Marić u 23. minutu. Žuti kartoni: Borić, Senderak, Papak (Sloga), Sekulić (Veternik).

SLOGA: Vojvodić 7,5, Marić 8 (od 75. B. Prolić – ), Pastor 7, Tomić 7,5, Senderak 7,5, Banović 7, Borić 7 (od 75. Jovanov – ), Đ. Prolić 7 (od 60. Papak – ), Krajnović 7, Marjanović 7 (od 60. Bukvić – ), D. Grujić 7 (od 80. Bogavac – ).

VETERNIK: Đurikin 7, Vuković 6,5, Sekulić 6,5, Švonja 7, Vilotijević 7, Turalo 6,5 (od 76. Čalija – ), Čvoro 6 (od 46. Zeljković 7), Kisić 7, Galić 7 (od 76. Radosavkić – ), N. Grujić 7, Zličić 6 (od 46. Pečić 7).

Temerinci su se posle tri kola bez pobede, vratili na kolosek. Meč koji je bio zanimljiv i zbog činjenice da su braća Nemanja i Darko Grujić, svojevremeno saigrači u Slogi, bili na suprotnim stranama. Odlučio je detalj iz 23. minuta, kada je akcija domaćina krenula od štopera Nemanje Tomića, dok je ulogu asistenta odigrao Nenad Marjanović. Desni bek Nemanja Marić je bio brži od protivničkog igrača, povukao loptu nekoliko metara, skoro do kornera, a potom je poslao ka golu Veternika. U dugačkom luku, završila je u maloj mreži, za radost crveno-belih.

M. M.

DunavCement 4:0 (1:0)

STARI BANOVCI: Igralčište Dunava, gledalaca 150, sudija: Čović (Titel), strelci: V. Marković u 45. Pavlović u 51. i 80. i Labović u 87. minutu. Žuti kartoni: Rađenobvić, Nikolić, Zagorac (Dunav), Ružin, Studen,  Bakoš (Cement), crveni karton: Ružin (Cement)

DUNAV: Petrović, Rađenović (Labović), Ivanović, M. Nikolić (Petrović), R. Nikolić (Pavlović), Marković,  Stokić, Zagorac (Miletić), Mirković (Perduv), Mladenović.

CEMENT: Studen, Peković, Mijailović, Jeremić, Borovnica (Soldat), Ružin, Vukobratović, Kapisoda (Milivojević),  Bakoš (Polumenta), Vukolić (Čampar), Horvat (Vučković).

Nije bilo dileme u Starim Banovcima fudbaleri Dunava lako su pobedili fudbalere Cementa. Doduše gosti su se do nadoknade u prvom poluvremenu dobro branili, ali tada je Marković savladao golmana Studena. U nastavku meča Banovčani su bili bolji i pogodili još tri puta mrežu ekipe Cementa.

B. R.

Radnički (Š)- Hajduk (B) 5:2 (5:1)

ŠID: Igralište Radničkog, gledalaca 150, sudija (Bošković (Salaš Noćajski), strelci: Aperlić, Šuša u 23. i 42. Purić u 28. i Stojšić u 38. za Radnički, a Matić u 32. i Mitrović u 75. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Stojšić, Malić (Radnički), Gavrilović (Hajduk).

RADNIČKI: Novaković, Borojević, Aperlić, Drča, Stojšić (Soroćko), Purić, Šuša, Grumić (S. Subić), Vlaisavljević,M. Subić, Malić.

HAJDUK: Slijepčivić, M. Gavrilović, Todorovski, Vujović, Jokić (Mitrović), Matić, Smiljanić (Mrđenović), Grubješić, Milosvljević, Desančić, S.  Gavrilović (Prica)

Šiđani su lako došli do bodova u susretu sa Beščanima,  već u prvom delu pet puta su pogodili mrežu Slijepčevića, a onda u nastavku sureta stali i dozvolili gostima da smanje rezultat.

M. Ć.

Hajduk (D) – Mladost (BJ) 3:0 (2:0)

DIVOŠ: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija: Krsić (Titel), strelci: Đurić u 4. Cvijić u 30. i Nađ u 59. minutu. Žuti kartoni:

HAJDUK: Tojagić, Džibić, Radaković, Jević, Mandić, Cvijić, Nađ (Bjunović), Đurić (Tomac), Biserčić (Zeljković), Herceg, Kudrić (Uglješić).

MLADOST: Pfajfer, Vejin (Antonić), Jakovljević,  Drnić (Dmičić), Đumić (Čiković), Kovačević, Mitrović, Stanić, Knežević, Kovačević, Erdeljan (Kovačević).

Nije bilo dileme u Divošu. Vodeći tim vojvođanske lige jug ekipa Hajduka je boljom igrom došla do sigurne pobede u meču sa Jaračanima.  Već u 4. minutu Đurić je doveo domaće u vođstvo, a kada je u 30.minutu Cvijić bio siguran dileme oko konačnog rezultata više nije bilo.

B. R.

JadranJedinstvo 4:0 (1:0)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 140, sudija: Vukomanović (Novi Sad), strelci: Bulat u 22. Spalović u 56. i Kojčinović u 66. i 77. minutu. Žuti kartoni: Suđum, Spalović, Koljčinović (Hajduk), Topić, Samardžić i predstavnik kluba Carić, crveni karton: prdstavnik kluba Carić (Jedinstvo).

JADRAN: Jovišić, Prodanović (Čića), Balešević (Georgiev), Milaković, Bulat, Pejić, Rakar(Branković), Sudžum, Jelović, Umićević (Kojčinović), Spalović.

JEDINSTVO:  Mlaenov, Šavija (Zirić), Jelić (Jelić), Balaš (Stranić), Topić, Samardžić, Petrović, Janjić, Ivan, Bošnjak (Džarić), Trpćević (Trpčević).

Malo iznenađenje u Golubincima. Ekipa Jadrana je porazila goste iz Rumenke. Očigledno da su fudbaleri Jedinstva posle poraza u okršaju da Divošanima pali i da im je potrebna nova energija.

M. P.

Donji SremSlavija 1:0 (0:0)

PEĆINCI: Stadion Suvača, gledalaca 200, sudija: Nikolić (Novi Sad), strelac: Ljuboljević u 77. minutu, žuti kartoni: Vuković, Kokir, Zeljković (Donji Srem), Gajić, Ferati, Milovac, Batinić i trener Gašić (Slavija).

DONJI SREM: Dević, Rebić (Rebić), Vuković, Ljuboljević, Kokir, Konestato, Šavija, Subotić, Vukolić (Plavšić), Ješić, Zeljković.

SLAVIJA: Zaviš, Gajić, Žakula (Đurić), Stajić, Đaković, Ferati, Maleš (Batinić), Eror (Čekić), Trišić, Lazarević (Miljković, Burka), Milovac.

Malo je nedostajalo da fudbaleri Slavije osvoje bod u Pećincima. U većem delu susreta gosti su bili ravnopravni, čak su imali i nekoliko prilika ali nisu uspeli u finišu susreta Ljubojević je uspeo da savlada golmana Slavija Zaviša.

M. R.

Rezultati i tabela:

Sloga - Veternik 1:0, Indeks - Radnički (NP) 0:5, Dunav - Cement 4:0, Radnički (Š) - Hajduk (B) 5:2, TSK - Sloboda 1:2, Hajduk (D) - Mladost 3:0, Jadran - Jedinstvo 4:0, Donji Srem - Slavija 1:0.