108.4794

Суботичка лига: Дерби Куцуранима

09.04.2019. 09:29 09:34

​​​​​​​Сутјеска - Искра 1:3 (0:2)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“ , гледалаца 400, судија: Цветковић (Врбас). Стрелци:  Глумац у 90. за Сутјеску,  а Шанта у 10. Губаш у 13. и Сердар у 92. минуту за Искру. Жути картони: Николић, Андрић (Сутјеска), а Ђаковић и Маљик (Искра). Црвени картон: Јакић (Сутјеска).

СУТЈЕСКА: Гашовић  7, Николић 7, Бајић 7, Дринчић 7, Тадић 6, (Пејић 7, Глумац 7) Делић 6 Лопушина 7, Беркловић 7, Јакић 6, Пековић 7, Андрић 7, ( Врекић 7).

ИСКРА: Калинић 7, Дрљача  7, Сталевић 7, Ђаковић  7, Тони 7, Малацко  7,  Шанта 7(Вајагић 7),  Губаш 8, Сердар 8, Маљик 7, Родић 7.  У вема узбудљивој утакмицу гости из Куцуре освојили врло важне бодове. Гости  су се боље снашли на самом почетку меча и стекли су одлучујућу предност од два гола  већ после 13. минута игре. Шанта и Губаш, су се сјајно снашли у шеснаестерцу домаћих  и искористили смушеност домаће одбране.

Рано вођство је Куцуранима омогућило  мирну игру у наставку, а када су домаћи у 53. минуту остали са играчем мање утакмица је  и одлучена. Међутим полсле судара Пејића и Ђаковића, којуи су морали да напусте терен, бројчане снаге су изједначене и резервиста Глумац је у 90 минуту успео да смањи предност гостију. Али је брзоноги Сердар у зауставном времену ипак потврдио сигурну победу Куцурана.

И. Вуковић

Војводина - Препород 9:0 (3:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 200. Судија: Изабела Ковач (Кањижа). Стрелци: Билбија у 14, Марјанов у 31, 39. и 48, Икрашев у 64. и 89, Н. Кудрић у 65, 72. и 81. минуту за Војводину. Жути картони: Ждрња (Препород).

ВОЈВОДИНА: Миловаов, Бечановић (од 50. Новаковић), Д. Кудрић (од 13. Радуловић), Вендер (од 36. Вејин), Билбија, Јушковић, Јанковић, Бубања, Икрашев, Н. Кудрић, Марјанов.

ПРЕПОРОД: Јањанин, Грабеж, Кокић, Терзија, Грбић, Тодоровић, Медић, Копања, Средник, Ждрња.

Лидер из Бачког Градишта нема милости према ривалима. Иако су гости из Новог Жедника били бројчано неравноправни, јер су допутовали са десеторицом играча, и било је очито да ће домаћин забележити нову победу, Градиштанци се нису обазирали на то, већ су им напунили мрежу до врха. У томе су највише профитирали нападачи Ненад Кудрић и Александар Марјанов, који су постигли по три поготка.

Већ у првом полувремену је остварена предност од три гола, која је у наставку дуплирана, што је омогућило лидеру да учврсти позицију на табели, а гости су пали на последњу позицију.

В. Јанков

Пролетер (Њ) - Пролетер (РС) 3:2 (1:1)

ЊЕГОШЕВО: Игралиште Пролетера, гледалаца  250, судија: Бедић (Ђурђин), стрелци: Милић у 35. Демоњић у 77. и 82. за Пролетер (Њ), аКојчић у 11. и у 52. минуту за Пролетер (РС).

ПРОЛЕТЕР (Њ): С. Матковић 7, Бакић 7, Петковић 7 (Л. Грбић), Стојшић 8, Стојиловић 7, Ђекановић 7, Г. Грбић 7, Демоњић 8, Малић 7 (Јерковић ), Давидовић 7, Милић 7 (Цурновић 7).

ПРОЛЕТЕР (РС): Мирковић 7, Сивчевић 6, Новичевић 7, Ери 6, Гагић 7, Матиженски 7, Грујић 6, Јовановић 7 (Величковић 7), Огрзиовић 6, Попржен 7 (Нешковић 6), Којчић 8.

Домаћи фудбалери славили су велику победу против трећепласиране екипе Пролетера из Равног Села. Са новим тренером Далибором Цетином екипа  у првих пет кола нема пораза. Иако су гости два пута водили.

С. Ст.

Напредак - Јадран 0:1, Сутјеска - Искра 1:3, Сента - Раднички 1:3, Пролетер (Њ) - Пролетер (РС) 3:2, Слога - Обилић 0:3, Војводина - Препород 9:0, Панонија  - Виноградар 0:0, Његош - Ђурђин 2:1.

1. Војводина       20     15     3      2      76:15        48

2. Искра              20     15     1      4      45:25        46

3. Прол. (РС)      20     13     2      5      53:28        41

4. Раднички        20     12     4      4      40:19        40

5. Његош            20     11     4      5      43:26        37

6. Виноградар    20     9      4      7      42:32        31

7. Јадран            20     8      5      7      35:36        29

8. Ђурђин           20     7      4      9      30:31        25