108.4794

Суботичка лига: Умало од готовог вересија

26.03.2019. 09:53 09:58

Војводина – Пролетер 3:2 (0:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Yoja“, гледалаца: 300. Судија: Берењи (Суботица). Стрелци: Икрашев у 56. и 70, Н. Кудрић у 66. минуту за Војводину, а Маћиженски у 86. (из пенала и Готовац у 89. минуту за Пролетер. Жути картони: Д. Кудрић, Н. Кудрић и Јанковић (Војводина), а Ери, Којичић, Gayić, Јовановић, Маћиженски, Мирковић и Гајин (Пролетер). Црвени картон: Марјанов (Војводина) у 84. минуту.

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Вејин 6 (Икрашев 8), Д. Кудрић 6 (Вендер), Поповић 6, Билбија 7, Јанковић 7 (Ердељан), Радуловић 7, Пеленгић 6, Бечановић 6,5, Н. Кудрић 7, Марјанов 7.

ПРОЛЕТЕР: Мирковић 6,5, Новићевић 6, Којичић 6 (Готовац), Ери 6,5, Маћиженски 7, Gayić 6, Грујић 7, Огризовић 6, Јовановић 6,5 (Гајин), Попржен 6, Нешковић 6,5.

Бачкоградиштанци су заслужено победили у дербију и вратили се на врх табеле, али мало је недостајало да од готовог направе вересију. После незанимљивог првог полувремена, у којем је Грујић уздрмао пречку, наставак је оправдао епитет дербија кола.

Борислав Икрашев је у 56. минуту потврдио брзински и реализаторски квалитет, стигао је до лопте пре истчалог голмана Мирковића и крај њега послао лопту у мрежу. Десетак минута касније први „снајпериста“ лиге Ненад Кудрић је на пас Марјанова постигао први гол овог пролећа. Када је Икрашев материјализовао још једну асистенцију Марјанова у 70. минуту, Равноселци су били пред катастрофом.

Гости су искористили бројчану предност и Маћиженски из оправдано досуђеног једанастерца смањио резултат. То је унело нервозу код домаћих играча, па је Готовац у 89. минуту искористио грешку одбране. У надокнади времена неко је из гужве пред голом Градиштанаца шутирао, голман Милованов одбранио, одбијена лопта је погодила пречку.

В. Јанков

Слога - Раднички 0:2 (0:1)

ОСТОЈИЋЕВО: Игралиште Остојевића, гледалаца 300, судија: Николић (Ловћенац),стрелци:  Рајић у 17. Пешут у 78. за Раднички, Жути картони: Радић, Вишњић (Слога), Црвени картон. Матић у 70. (Раднички).

СЛОГА: Радић 6, Мартиновић 6, Банов 6, Вишњић 6 (Булатовић 6), Баук 6, Мијић 6, Савић 7, Будовлачев 6, Давидов 7, Фараго 6, Живанвоић 6, Миланковић)

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Пешут 8, Иванишевић 7 (Ивошевић), Мил. Маринковић 7, Лукић 7 (Мл. Маринковић), Бабић 7, Кекезовић 7, Рајић 7, Лазић 7, Матић 7.

Фудбалери Радничког наставили су са победама и овога пута заслужено су однели бодова из Остојићева. Слога је играла слабо и у 17. минуту Рајић је постигао погодак. У другом делу Слога покушава да промени игру али у 78. минуту Пешут се уписао у листу стрелаца. Бајмочани су остали са 10 играча због искључења Матића због другог жутог картона.

С. Стојиљковић

Сутјеска - Јадран 2:3 (1:1)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“, гледалаца 150, судија: Бечановић (Бечеј). Стрелци: Пековић у 27. и 91. за Сутјеску, а Жмукић  у 43. 82. и 85. минуту за Јадран. Жути картони:  Андрић и Костић (Сутјеска),  Малецки, Мудрински, Балаћ и Милановић (Јадран).

СУТЈЕСКА: И. Бајић 6, Андрић 6 (Вејновић),  Жугић 6, Краљ 6, Костић 6 Тадић 6 Лопушина 6 (Дринчић 6) , Беркловић 6,  Јакић 6, Пековић 7, М. Бајић 6.

ЈАДРАН:  Милановић  7, Брезовац 6, Чеке 6,Ни. Мудрински 6, Балаћ 6, (Олах), Др. Малецки 6 (Матијашевић)  Не. Мудрински 6, Ловре  6, Жмукић  8, Јовановић 6, С. Малецки 6.

Одлично је Сутјеска отворила меч против Јадрана. Ређале су се акције. У 27. минуту оборен је Јакић у казненом простору, а сигуран реализатор најстроже казне био је Пековић.

У последњим моментима првог дела игре Жмукић је изједначио резултат. Други део меча домаћи отварају шансом Јакића али поново Милановић интервенише. Добропољцима је у финишу понестало снаге и су гости искористили Жмукић је са два поготка  за три минута три минута решио победника. Пековић је до краја само успео да ублажи пораз домаћих у последњем минуту са беле тачке.

Пролетер - Искра 1:0 (1:0)

ЊЕГОШЕВО: Стадион Његошева, гледалаца 200, судија: Тановић (Суботица), стрелац: Г. Грбић у 44. минуту. Црвени картон: Пауновић (Пролетер), Пјешинац (Искра).

ПРОЛЕТЕР: С. Матковић 7, Бабић 7, Петковић 7, Тошић 7, Пановић 7, Дондул 7, Г. Грбић 8, Б. Матковић 7 (Буквић), Малић 8,  (Цурновић 7), Давидовић 8, Л. Грбић 7, Кулин.

ИСКРА: Калинић 7, Дрљача 7, Дурутовић 6 (Тони 6), Сталевић 7, Ђаковић 6 (Радић 6), Јурчук 7, Пјешилац 7, Малацко 6, Гоговић 8, Губош 6, Сердар 7.

Сутјеска - Јадран 2:3, Сента - Напредак 1:1, Пролетер (Њ) - Искра 1:0, Слога - Раднички 0:2, Војводина - Пролетер (РС) 3:2, Панонија - Обилић 2:0, Његош - Препород 5:0, Ђурђин - Виноградар 1:0.

1. Војводина               18     13     3      2      60:15        42

2. Искра                      18     13     1      4      40:23        40

3. Пролетер (РС)        18     12     2      4      44:24        38

4. Раднички                18     11     3      4      35:16        36

5. Његош                    18     10     4      4      41:21        34

6. Виноградар            18     8      3      7      38:32        27

7. Јадран                    18     7      5      6      33:32        26

8. Сутјеска                  18     7      2      9      29:35        23