117.0601
108.4794

Суботичка лига: Градиштанци чувају врх

02.04.2019. 12:25 12:27

Новокнежевчани су доживели катастрофалан пораз од лидера на табели Војводине из Бачког Градишта.

Обилић - Војводина 0:7 (0:2)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 150. Судија: В. Филиповић (Суботица). Стрелци: Икрашев у 13. и 86, Марјанов у 44. (из једанаестерца), 66. и 85, Бечановић у 77. и Живков у 90. минуту (аутогол). Црвени картони: Мичевић и Терзин (Обилић).

ОБИЛИЋ: Стијовић 5, Живков 5, Мичевић 5, Јевтић 7, Барјактаровић 6, Острогонац 6, С. Вуковић 6 (Кашић -), Р. Дабевски 7 (Јанчић -), Р. Вуковић 6 (Торњански -), Терзин 5, Ђукић 6.

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Бечановић 7, Билбија 8 (Јанковић -), Радуловић 8, Кудрић 7, Бубања 7, Марјанов 8, Јушковић 7 (Пеленгић -), Вендер 7, Икрашев 8, Поповић 7 (Михајловић -).

Мрежу домаћина начео је у 13.минуту када је Ратко Радуловић са 20 погодио пречку, а Борислав Икрашев на одбијену лопту, спретније реаговао од одбране Обилића и са седам метара погодио циљ. Половином првог дела Обилић је остао са играчем мање, јер је искључен Филип Мичевић.

Тек што је почело друго полувреме нови хендикеп за Обилић је искључење Зорана Терзина, па је било илузорно очекивати да ће домаћа екипа са двојицом играча мање успети нешто више да уради.

М. Митровић

Раднички(Б) - Пролетер (Њ) 2:2 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 150, судија: Синобад (Суботица), стрелци: Шопер у 75. Пешут у 88. за Раднички, а Демоњић у 50. и 70. минуту за Пролетер. Жути картони: Шопер, Стојановић (Радићки), Тошић, Ђекановић (Пролетер). Црвени картон: Кекезовић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 6, Пешут 6, Лебовић 6, Маринковић 6, Јањић 6, Лазић 6, Лукић 6, Шопер 6, Кекезовић 7, Бабић 6, Рајић 6 (Стојановић 6).

ПРОЛЕТЕР: С. Матковић 7, Бакић 6, Л. Грабић 6, Тошић 7, Стојиловић 6, Цурновић 7, Г. Грабић 6, Дондур 6, Демоњић 8, Милић 6 (Буквић), Ђукановић 7.

Домаћи су првих 15. минута имали неколико прилика, али их нису искористили, гости су то казнили и повели са 2:0. Домаћи су после примљеног другог гола кренули на све или ништа и у 75. минуту Шопер је смањио резултат, да би два минута пре краја Пешут из гужве постигао изједначујући погодак.

С. Стојиљковић

Пролетер (РС) - Слога 7:1 (3:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 150. Судија: Бечановић (Бечеј), стрелци: Попржен у 6. и 9. Нешковић у 15. Грујић у 34. Gayić у 70. Туровић у 83. и Којичић у 88. за Пролетер, а  Баук у 75. минуту за Слогу, Жути картони: Гајин (Пролетер ), Фараго (Слога).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Огризовић, Сивчевић, Гаџић, Новићевић, Грујић (Величковић), Гајин, Маћиженски, Нешковић (Јовановић), Којичић, Попржен ( Туровић).

СЛОГА: Радић, Мартиновић, Банов, Баук, Мијић, Давидов, Миланковић, Савић (Вишњић), Будовалчев, Фараго, Живановић.

Л. Киш

Искра - Сента 2:1 (2:0)

КУЦУРА: Игралиште  Искре, гледалаца:300, судија: Б. Вукановић (Суботица), стрелци: Сердар у 20. и Иван у 33. за Искру, а Кораћ у 65. минуту за Сенту, жути картон: Јурчук (Искра).

ИСКРА: Калинић, Дрљача, Дурутовић, Сталевић, Родић, Јурчук, Иван, Малацко, Шанта, Губаш, Сердар.

СЕНТА: Томашев, Зековић, Павлов, Бајтаи, Ђери, Ђуза, Божин (Пири), Вулетиж, Митровић, Кораћ, Ловре.

У Куцури, сваком од ривала припало је по једно полуреме. На крају, минималној победи радовали су се фудбалери домаће Искре, која наступила је без петорице стандардних првотимаца. Ипак, њихова предност од два гола, из првог дела сусрета, била је недостижна за борбене и упорне Сенћане.

Ђ. Штрбац

Јадран - Ђурђин 1:4, Виноградар - Његош 4:0, Препород - Панонија 0:1, Обилић - Војводина 0:7, Пролетер (РС) - Слога 7:1, Раднички - Пролетер (Њ) 2:2, Искра - Сента 2:1, Напредак - Сутјеска 2:1.