Subotička liga: Derbi Kucuranima

09.04.2019. 09:29 09:34

​​​​​​​Sutjeska - Iskra 1:3 (0:2)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj Sušare“ , gledalaca 400, sudija: Cvetković (Vrbas). Strelci:  Glumac u 90. za Sutjesku,  a Šanta u 10. Gubaš u 13. i Serdar u 92. minutu za Iskru. Žuti kartoni: Nikolić, Andrić (Sutjeska), a Đaković i Maljik (Iskra). Crveni karton: Jakić (Sutjeska).

SUTJESKA: Gašović  7, Nikolić 7, Bajić 7, Drinčić 7, Tadić 6, (Pejić 7, Glumac 7) Delić 6 Lopušina 7, Berklović 7, Jakić 6, Peković 7, Andrić 7, ( Vrekić 7).

ISKRA: Kalinić 7, Drljača  7, Stalević 7, Đaković  7, Toni 7, Malacko  7,  Šanta 7(Vajagić 7),  Gubaš 8, Serdar 8, Maljik 7, Rodić 7.  U vema uzbudljivoj utakmicu gosti iz Kucure osvojili vrlo važne bodove. Gosti  su se bolje snašli na samom početku meča i stekli su odlučujuću prednost od dva gola  već posle 13. minuta igre. Šanta i Gubaš, su se sjajno snašli u šesnaestercu domaćih  i iskoristili smušenost domaće odbrane.

Rano vođstvo je Kucuranima omogućilo  mirnu igru u nastavku, a kada su domaći u 53. minutu ostali sa igračem manje utakmica je  i odlučena. Međutim polsle sudara Pejića i Đakovića, kojui su morali da napuste teren, brojčane snage su izjednačene i rezervista Glumac je u 90 minutu uspeo da smanji prednost gostiju. Ali je brzonogi Serdar u zaustavnom vremenu ipak potvrdio sigurnu pobedu Kucurana.

I. Vuković

Vojvodina - Preporod 9:0 (3:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“, gledalaca: 200. Sudija: Izabela Kovač (Kanjiža). Strelci: Bilbija u 14, Marjanov u 31, 39. i 48, Ikrašev u 64. i 89, N. Kudrić u 65, 72. i 81. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Ždrnja (Preporod).

VOJVODINA: Milovaov, Bečanović (od 50. Novaković), D. Kudrić (od 13. Radulović), Vender (od 36. Vejin), Bilbija, Jušković, Janković, Bubanja, Ikrašev, N. Kudrić, Marjanov.

PREPOROD: Janjanin, Grabež, Kokić, Terzija, Grbić, Todorović, Medić, Kopanja, Srednik, Ždrnja.

Lider iz Bačkog Gradišta nema milosti prema rivalima. Iako su gosti iz Novog Žednika bili brojčano neravnopravni, jer su doputovali sa desetoricom igrača, i bilo je očito da će domaćin zabeležiti novu pobedu, Gradištanci se nisu obazirali na to, već su im napunili mrežu do vrha. U tome su najviše profitirali napadači Nenad Kudrić i Aleksandar Marjanov, koji su postigli po tri pogotka.

Već u prvom poluvremenu je ostvarena prednost od tri gola, koja je u nastavku duplirana, što je omogućilo lideru da učvrsti poziciju na tabeli, a gosti su pali na poslednju poziciju.

V. Jankov

Proleter (NJ) - Proleter (RS) 3:2 (1:1)

NJEGOŠEVO: Igralište Proletera, gledalaca  250, sudija: Bedić (Đurđin), strelci: Milić u 35. Demonjić u 77. i 82. za Proleter (NJ), aKojčić u 11. i u 52. minutu za Proleter (RS).

PROLETER (NJ): S. Matković 7, Bakić 7, Petković 7 (L. Grbić), Stojšić 8, Stojilović 7, Đekanović 7, G. Grbić 7, Demonjić 8, Malić 7 (Jerković ), Davidović 7, Milić 7 (Curnović 7).

PROLETER (RS): Mirković 7, Sivčević 6, Novičević 7, Eri 6, Gagić 7, Matiženski 7, Grujić 6, Jovanović 7 (Veličković 7), Ogrziović 6, Popržen 7 (Nešković 6), Kojčić 8.

Domaći fudbaleri slavili su veliku pobedu protiv trećeplasirane ekipe Proletera iz Ravnog Sela. Sa novim trenerom Daliborom Cetinom ekipa  u prvih pet kola nema poraza. Iako su gosti dva puta vodili.

S. St.

Napredak - Jadran 0:1, Sutjeska - Iskra 1:3, Senta - Radnički 1:3, Proleter (NJ) - Proleter (RS) 3:2, Sloga - Obilić 0:3, Vojvodina - Preporod 9:0, Panonija  - Vinogradar 0:0, Njegoš - Đurđin 2:1.

1. Vojvodina       20     15     3      2      76:15        48

2. Iskra              20     15     1      4      45:25        46

3. Prol. (RS)      20     13     2      5      53:28        41

4. Radnički        20     12     4      4      40:19        40

5. Njegoš            20     11     4      5      43:26        37

6. Vinogradar    20     9      4      7      42:32        31

7. Jadran            20     8      5      7      35:36        29

8. Đurđin           20     7      4      9      30:31        25