108.4794

Суботичка лига: Четири гола Сердара

08.05.2018. 11:43 11:46

​​​​​​​Хоргош – Искра  1:5 (0:4)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 100. Судија: В. Николић (Ловћенац). Стрелци: Добо у 90. за Хоргош, а Сердар у 18, 31, 44. и 70. и Иван у 43. минуту за Искру. Жути картон: Пуљаи (Хоргош).

ХОРГОШ: Бенде 7, Киш 6, Г. Бохата 7 (Хусар 7), Д. Макра 6, Е. Бохата 7, Веселинов 7, Д. Фодор 7, И. Фодор 7, Хокса 6 (Апро 7), Добо 7, Бате 6 (Пуљаи 6).

ИСКРА: Мирицки 7, Иван 7, Јушковић 8, Ђаковић 7, Делић 7 (Перовић 6), Малацко 7, Радуловић 7 (Шанта 6), Губаш 7, Сердар 9, Вајагић 7, Дрљача 7, (Сталевић 7).

Хоргошани нису играли подређену улогу, како би се могло помислити по крајњем исходу. Почели су силовито јер је већ у 2.минуту Рудолф Добо погодио пречку, пет минута касније Жолт Хокса је избио сам пред голмана гостију који је одрбранио његов шут, а у 10. минуту пројектил Добоа са 18 метара завршио је изнад пречке.

Одбрана Хоргоша капитулираја је у 18.минуту пред налетом одличног Зорана Сердара, четвороструког стрелца на овој борбеној утакмици. У другом делу доминирали су гости, а Добо је у последњем минуту успео да ублажи пораз.

М. Митровић

Раднички (Б) - Јадран 1:0 (1:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Бећановић (Бечеј), стрелац: Бабић у 10. минуту. Жути картони: Лазић, Шопер, Лончар (Раднички), Чеке (Јадран).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Михајловић 7, Лебовић 7, Маринковић 7, Јањић 7, Лукић 7, Шопер 7, Бабић 8, Лукић 7, Петковић 6 (Маревић 6), Рајић 6 (Лончар 6).

ЈАДРАН: Милановић 7, Илић 7, Мудрински 7, Станишић 6, Стојановић 7 (Д. Малецки 6), С. Мартиновић 7, Јовановић (Б. Чурколи 6), М. Мартиновић 7, М. Чурколи 7, Олах 7, С. Малецки 7 (Чеке 6)

Фудбалери Раднички забележили су значајну победу спротив Јадарана из Фекетића. Утакмица је била борбена, квалитетна и са доста шансе.

Домаћини су рано дошли до вођства већ у 10. минуту преко Дениса Бабића на асистенцију Шопера и сачували су резултат до краја меча и освојили три бода.

С. Стојиљковић

Пролетер (РС) - Обилић 1:1, Пролетер (Њ) - Сента 4:6, Врбас - Панонија ИМ 3:1, Сутјеска - Виноградар 7:5, Раднички - Јадран 1:0, Напредак - Бајша 0:6, Хоргош - Искра 1:5. Слободан је био Његош.

1. Бајша                     23     17     3      3      85:23        54

2. Обилић                  24     15     4      5      55:34        49

3. Искра                    23     15     2      6      68:27        47

4. Врбас                    23     14     5      4      37:15        47

5. Виноградар          24     12     3      9      43:43        39

6. Јадран                  24     11     5      8      48:42        38

7. Сутјеска               23     8      6      9      46:55        30

8. Сента                   24     8      5      11     37:40        29