Subotička liga: Četiri gola Serdara

08.05.2018. 11:43 11:46

​​​​​​​Horgoš – Iskra  1:5 (0:4)

HORGOŠ: Stadion Horgoša, gledalaca 100. Sudija: V. Nikolić (Lovćenac). Strelci: Dobo u 90. za Horgoš, a Serdar u 18, 31, 44. i 70. i Ivan u 43. minutu za Iskru. Žuti karton: Puljai (Horgoš).

HORGOŠ: Bende 7, Kiš 6, G. Bohata 7 (Husar 7), D. Makra 6, E. Bohata 7, Veselinov 7, D. Fodor 7, I. Fodor 7, Hoksa 6 (Apro 7), Dobo 7, Bate 6 (Puljai 6).

ISKRA: Miricki 7, Ivan 7, Jušković 8, Đaković 7, Delić 7 (Perović 6), Malacko 7, Radulović 7 (Šanta 6), Gubaš 7, Serdar 9, Vajagić 7, Drljača 7, (Stalević 7).

Horgošani nisu igrali podređenu ulogu, kako bi se moglo pomisliti po krajnjem ishodu. Počeli su silovito jer je već u 2.minutu Rudolf Dobo pogodio prečku, pet minuta kasnije Žolt Hoksa je izbio sam pred golmana gostiju koji je odrbranio njegov šut, a u 10. minutu projektil Doboa sa 18 metara završio je iznad prečke.

Odbrana Horgoša kapituliraja je u 18.minutu pred naletom odličnog Zorana Serdara, četvorostrukog strelca na ovoj borbenoj utakmici. U drugom delu dominirali su gosti, a Dobo je u poslednjem minutu uspeo da ublaži poraz.

M. Mitrović

Radnički (B) - Jadran 1:0 (1:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 100, sudija: Bećanović (Bečej), strelac: Babić u 10. minutu. Žuti kartoni: Lazić, Šoper, Lončar (Radnički), Čeke (Jadran).

RADNIČKI: Ivanišević 7, Mihajlović 7, Lebović 7, Marinković 7, Janjić 7, Lukić 7, Šoper 7, Babić 8, Lukić 7, Petković 6 (Marević 6), Rajić 6 (Lončar 6).

JADRAN: Milanović 7, Ilić 7, Mudrinski 7, Stanišić 6, Stojanović 7 (D. Malecki 6), S. Martinović 7, Jovanović (B. Čurkoli 6), M. Martinović 7, M. Čurkoli 7, Olah 7, S. Malecki 7 (Čeke 6)

Fudbaleri Radnički zabeležili su značajnu pobedu sprotiv Jadarana iz Feketića. Utakmica je bila borbena, kvalitetna i sa dosta šanse.

Domaćini su rano došli do vođstva već u 10. minutu preko Denisa Babića na asistenciju Šopera i sačuvali su rezultat do kraja meča i osvojili tri boda.

S. Stojiljković

Proleter (RS) - Obilić 1:1, Proleter (NJ) - Senta 4:6, Vrbas - Panonija IM 3:1, Sutjeska - Vinogradar 7:5, Radnički - Jadran 1:0, Napredak - Bajša 0:6, Horgoš - Iskra 1:5. Slobodan je bio Njegoš.

1. Bajša                     23     17     3      3      85:23        54

2. Obilić                  24     15     4      5      55:34        49

3. Iskra                    23     15     2      6      68:27        47

4. Vrbas                    23     14     5      4      37:15        47

5. Vinogradar          24     12     3      9      43:43        39

6. Jadran                  24     11     5      8      48:42        38

7. Sutjeska               23     8      6      9      46:55        30

8. Senta                   24     8      5      11     37:40        29