108.3501

Сомборска лига: Крстурци све сигурнији

16.09.2020. 10:35 10:37

Русин - Будућност (Г) 4:1 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Ђукановић у 10, Сајанковић у 20, Данојевић у 85. и В. Вујовић у 89. за Русин, а Леђанац у 87. минуту за Будућност, жути картони: Кочиш (Русин), а Ђумић, Глишић, Леђанац (Будућност).

РУСИН: Калинић, Кочиш, Холик, Ланчузанин (Бранковић), В. Вујовић, Сајанковић (Виславски), Нађ, Данојевић, Ђукановић (Дринић), Д. Будински,Рац

БУДУЋНОСТ (Г): Дукић, Ђумић, Љубичић (Крањец), Колар, Хорват, Поповић, Бучик (Молнар), Катјак (Фабри), Чипкар, Глишић, Леђанац.

Нису фудбалери гложанске Будућности представљали озбиљног ривала за бриљантне крстурске црно-беле. У раној фази меча, искусни Срђан Ђукановић, а недуго затим и виспрени Матеј Сајанковић наго-

вестили су пети тријумф своје екипе. У финишу утакмице, постигнута су још три ефектна гола.

Ђ. Шт.

БудућностБСК 4:0 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Стадион „Милан Дувњак“, судија  Мацановић (Сомбор). Стрелци, Стојисављевић у 69 и 83, Кућенич у 70 и 73. минуту. Жути картони, Медић, Драговић (БСК).

БУДУЋНОСТ: Ђурковић 7,5, Прошић 7, Меселџија 7, Радичић 7,5, Копања 7, Рађеновић 7,5, Буквић 7,5, Кућенич 8 (Зиројевић -), Зељко 7,5, Хајдуковић 7 (Бајић 7,5), Марчета 7 (Стојисављевић 8, Ковачевић -)

БСК: Немет 6, Станић 6 (Стојсављевић -), Вејновић 6,5, Божић 6, Милошевић 7, Ђурђевић 6, Недић 6,5, Драговић 6, Ћурчија 6 (Зеленовић -), Бељански 6,5, Кораћ 6.

Дуго су гости одолевали и са успехом чували своју мрежу. Када се чинило да ће се Брестовчани из Младенова вратити са једним освојеним бодом, да тако не буде постарао се пре свих Обрад Стојисављевић. „Џокер“  Будућности је у 69. минуту, након доброг додавања од стране Буквића, постигао гол

М. Ђ. Кременовић

Кулпин Задругар 2:1 (0:0)

КУЛПИН: Игралиште поред канала, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Мрђан у 48. и 90. за Кулпин, а Кања у 58. минуту за Задругар, жути картони: Моравек, Мрђан (Кулпин), а Јовановић, Веселиновић, Глумичић, Павков, Ранчић (Задругар), црвени картони: Веселиновић, Јовановић (Задругар).

КУЛПИН: А. Ђуга, Моравек, М. Бургер (Попрзен), Хадраиа, Валентик (Шекез), Киш, Мрђан, Замфировић, Николић (Сантрач), Миленковић (Зеленак), Станишић.

ЗАДРУГАР (СМ): Стојановић, Веселиновић, Глумичић, Замбо, Јовановић, Павков, Јанковић, Кања (Пјевић), Бурда, Ранчић, Тасић.

Освојила је домаћа екипа читав плен, али и гости имали су лепих прилика.

Ђ. Шт.

Полет - Раднички 0:0

ПРИГРЕВИЦА: Стадион „Горан Несванулица - Клипи”. Судија: Марјановић (Сомбор). Жути картони: Р. Миленковић, Станковић, Благојевић (Полет), а Милуновић (Раднички).

ПОЛЕТ: Ивановић, Костадиновић, Стојановић, Анђелковић (Богданвоић), Станковић, Благојевић, Јовчић, Н. Миленковић, Стојиљковић (Стаменковић), Малиновић (Стојковић), Р. Миленковић.

РАДНИЧКИ: Андријашевић, Ф. Милуновић (Завишић), Лазаревић, Кесић, Сантрач (Виг), А. Милуновић, Нововић, Стојановић, Кардинал, Игњатовић, Милојевић.

Борбеност је била на висини, једино су недостајали голови.

С. Јовин

Маглић - Будућност (П) 1:4 (1:2)

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, судија: Д. Шево (Челарево), стрелци: Краљ у 45. за Маглић, а Гајић у 35. Козомора у 40. Николић у 72. и Јелић у 90. минуту за Будућност, жути картони: Краљ, Дмитровић (Маглић), а А. Ковачевић, Козомора, Николић (Будућност), црвени картони: Стојковић, Радишић(Маглић), а Попов (Будућност).

МАГЛИЋ: Радишић, Н. Ковачевић, Крајиновић (Прерадовић), Краљ, Бошко Тројановић, Луткић (Васић), Докнић, Бојан Тројановић (Шијаковић), Стјепановић, Ландуп (Стојковић), Дмитровић (Туцић).

БУДУЋНОСТ (П): Абаџић, Попов, Марић (Јелић), Кнежевић, Козомора, Николић(Бањац), Гашић, Живић (Башанов), Гајић, Тривуновић, А. Ковачевић.

Предвођени новим тренером Мирославом Павловићем, фудбалери парошке Будућности деловали су веома моћно.

Ђ. Шт.

Славија - Станишић 0:2 (0:1)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, судија: Шћепановић (Крушчић), стрелци: Бранковић у 27. и Станковић у 84. минуту. Жути картони: Ракочевић (Славија), Ресановић, Радев, Павин (Станишић).

СЛАВИЈА: Вучетић, Заскалицки, М. Шмит, Јушковић (Брња), А. Шмит, Бевањи (Кухта), Ракочевић, Петровић (Бенка), Котив (Бољехрацки), Маројевић (Николић), Чвокић.

СТАНИШИЋ: Бркић, Радусин (Богуновић), Бранковић (Бечановић), Љуштина, Вујин, Јововић (Матијаш), Станковић (Матић), Ресановић, Радев (Маринковић), Ердеи, Павин.

Заслужена победа гостију који су се представили у добром светлу, јер су знали да искористе своје шансе, док је домаћин шансе пропуштао. Први гол је пао у 27. минуту после центаршута, лопту је на груди примио Бранковић и оштрим ударцем послао у гол. Коначан резултат је поставио Станковић после контранапда где се најбоље снашао пред голом домаћина. Победа гостију је заслужена.

Ј. Шустер

Борац - Кордун 4:1 (2:1)

КРУШЧИЋ: Игралиште Младости, судија: П. Драчић (Бачка Паланка), стрелци: Чук у 16. и 77, Субашић у 40. и Жегарац у 70. за Борац, а М. Секулић у 4. минуту за Кордун, жути картони: А. Покрајац, Нешковић, Загорац (Борац), а Савић (Кордун).

БОРАЦ (БГ): Марковић, Личина, Чутурило (Радаковић), Субашић, Кртинић (Медић), А. Покрајац, Загорац (Иванић), Зегорац, Чук (Чанковић), Нешковић, Обрадовић (Б. Покрајац).

КОРДУН: Цурновић, Шаула, С. Ковачевић (Н, Секулић), Николић, Чешновар, Марко Чекелиш, Антић, Гелић (Лончар), Вила, М. Секулић (Мачешић), В. Ковачевић.

Рани гол гостију као да био је права опомена за фудбалере Борца. У преосталом делу утакмице, екипа из Грачаца је доминирала и победила.

Ђ. Шт.

ЖАК - Тврђава 2:2, Будућност (М) - БСК 4:0, Полет - Раднички 0:0, Славија - Станишић 0:2, Кулпин - Задругар 2:1, Маглић - Будућност (П) 1:4, Борац (БГ) - Кордун 4:1, Омладинац - Борац 1:3, Русин - Будућност (Г) 4:1.

1. Русин    6      5      1      0      20:6  16

2. Будућност (М)        5      5      0      0      16:2  15

3. Станишић       6      5      0      1      14:4  15

4. Будућност (П) 6      4      0      2      11:4  12

5. Славија 5      4      0      1      5:3    12

6. ЖАК      6      3      1      2      11:8  10

7. Борац    6      3      1      2      10:8  10

8. Борац (БГ)     5      2      1      2      9:8    7