108.3501

СОМБОРСКА ЛИГА Младеновљани бољи у дербију

09.09.2020. 10:45 10:46

Будућност из Младенова савладала је Станишић са 3:2 (2:0).

Домаћи фудбалери су повели ауто голом Радева. На 2:0 повисио је Буквић у 45.минуту погодивши са шест – седам метара доњи леви угао гола голмана Бркића.

Богуновић је са пенала у 49.минуту са беле тачке погодио доњи десни угао голмана Бојанића и смањио резултат. Вођство Младеновљанима од 3:1, минут касније, донео је након одличне акције по десној страни Новаковић. Коначан  резултат поставио је Станковић.

Голман Бојанић је успео да закачи лопту и да је скрене, она је затим погодила десну стативу, а судија Вујић је на интервенцију помоћника Манића, на опште изненађење показао на центар иако се чинило да лопта није прешла гол линију.

М. Ђ. Кременовић

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, судија: Вујић (Кула). Стрелци, Радев (аутогол) 30, Буквић 45 и Новаковић 50. за Будућност, а Богуновић у 49. (из пенала) и  Станковић у 82. минуту за Станишић. Жути картони, Копања, Кућенич, Новаковић, Стојисвљевић (Будућност), Матијаш и Бранковић (Станишић).

БУДУЋНОСТ: Бојанић 8,5, Прошић 7,5, Марчета 7,5, Радичић 8, Копања 8, Бајић 8,5 (од 88. минута Тркуља -), Буквић 8, Кућенич 7,5, Јурчевић 8,5 (од 79. минута Стојисављевић -), Новаковић 8, Хајдуковић 7 (од 46. минута Рађеновић 7,5).

СТАНИШИЋ: Бркић 6,5, Радусин 6 (од 67. минута Мијић -),Бечановић 6 (од 46. минута Бранковић 6), Мацановић 6 (од 67. минута Љуштина -), Богуновић 6,5, Матијаш 6,5 (од 50. минута Станковић 7), Јововић 6,5, Богуновић 6,5, Радев 6, Пуцар 6 (од 79. минута Матић -), Ередеи 6.

Омладинац - Русин  1:1 (1:0)

Фудбалери Омладинца лако испустили су минималну предност.  Упорни и борбени Крстурци, у финишу утакмице, могли су да стигну до резултатског преокрета.  Ипак, после свега приказаног, нерешено је и најреалнији епилог.

Ђ. Шт.

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, играно је без присуства гледалаца, судија: С. Станишић (Бачка Паланка), стрелци: Ковачић у 10. за Омладинац, а В.Вујовић у 78. минуту за Русин, жути картони: Мијић, Делија (Омладинац), а Кочиш, Холик, Данојевић, Бранковић, Виславски (Русин).

ОМЛАДИНАЦ (Б): Миљан Зелић, Милош Зелић, Дамјановић, Муфић, Суботић, Радујко, Гргић, Ковач, Мијић, Плавшић(Лекај), Делија(Галетић).

РУСИН: Калинић, Кочиш, Холик, Ланчузанин, В.Вујовић, Сајанковић, И. Будински (Ђукановић), Данојевић, Д. Будински (Виславски), Бранковић (Мањош), Рац.

Славија - Будућност (П) 1:0 (0:0)

Тврда уткамица у равноправној игри домаћин је био бољи и заслужено је победио. Да се играло на средини терена, јер су одбрамбени играчи обе екипе нападе заустављали пред својим казненом простором. Одлука је пала у 47. минуту када је Маројевић одиграо дупли пас са Кухтом и оштрим ударцем је послао лопту у доњи угао голмана Абаџића. Гости су имали најбољу шансу када је Мартин Шмит шутирао а голман избацио лопту.

Ј. Шустер

ПИВНИЦЕ: Игралиште  Славије, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелац: Маројевић у 47. минуту. Жути картони: Ракочевић, Петровић, Бенка (Славија), Дражић, Баћанов, Алимпић, Бјелић, Гашић, Бањац (Будућност).

СЛАВИЈА: Вучетић, Заскалицки, А. Шмит, Јушковић, М. Шмит, Ракочевић, Кухта (Болехраски), Петровић (Винковић), Чвокић (Бенка), Давидовић, Маројевић.

БУДУЋНОСТ: Абаџић, Попов (Бачанов), Грња, Алић, Кнежевић, Козомора, Николић, Живић (Јелић), Тривуновић, Поњевић, Ковачевић.

Кулпин - Кордун 6:2 (2:2)

Фуриозни били су фудбалери Кулпина у другом полувремену и декласирали су екипу Кордуна.

Ђ. Шт.

КУЛПИН: Игралиште поред канала, играно је без присуства гледалаца, судија: С.Митровић (Оџаци), стрелци: Мрђан у 15. и 59. Станишић у 18. Николић у 48., Миленковић у 61. и Зеленак у 86.  за Кулпин, а Вуковић у 28. и 40. (из једанаестерца) за Кордун, жути картони: Хадрава (Кулпин), а Ковачевић, Бараћ (Кордун), црвени картон: Хадрава (Кулпин) у 75. минуту.

КУЛПИН: Младеновић, Моравек (Зеленак), Коларски (Хашка), Хадрава, Попрзен, Станишић, Мрђан (Бургер), Замфировић, Николић (Фабри), Миленковић (Секез), Кајтез.

КОРДУН: Мишчевић, Миле Ћекелиш, Анитић (Вила), Ковачић, Трбојевић, Ћесновар, Марко Ћекелиш (Гељић), Ковачић, Вуковић (Бараћ), Карас (Шаула), М. Секулић (Н.Секулић).

Полет - Задругар 0:1 (0:0)

Општински дерби је због ванредне ситуације у Оџацима одигран је у Пригревици у којој су више успеха имали гостујући фудбалери. Кључни моменат је био на самом почетку другог полувремена, када је Милутин Ранчић постигао одлучујући погодак.

До краја сусрета играчи Полета су имали неколико прилика али их нису спели искористити,  тако да су Милетићани славили.

С. Јовин

ПРИГРЕВИЦА: Стадион Горан Несванулица, судија: Јањић (Црвенка). Стрелац Ранчић у 48. минуту. Жути картони: С. Станковић, Р. Миленковић, Алексић (Полет).

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Анђелковић, Ж. Станковић, С. Станковић (Јовчић), Р. Миленковић, Стошић, Н. Миленковић, Стојиљковић, Богдановић, Малиновић (Стојковић).

ЗАДРУГАР: Пјевић, Кања, Глумичић, Замбо, Јанковић (Миличевић), Вуковић, Кончаревић, Бурда, Веселиновић, Ранчић, Тасић.

ЖАК - БСК 3:1, Тврђава - Раднички 2:1, Будућност (М) - Станишић 3:2, Полет - Задругар 0:1, Славија - Будућност (П) 1:0, Кулпин - Кордун 6:2, Маглић - Борац 4:1, Борац (БГ) - Будућност (Г) (одложено), Омладинац - Русин 1:1.

1. Будућност (М)                4      4      0      0      12:2          12

2. Славија                        4      4      0      0      5:1            12

3. Русин                    4      3      1      0      14:5          10

4. Станишић               4      3      0      1      9:3            9

5. ЖАК                      4      3      0      1      9:4            9

6. Задругар               4      2      1      1      7:5            7

7. Будућност (П)         4      2      0      2      4:2            6

8. Борац                    4      2      0      2      7:7            6