Somborska liga: Krsturci sve sigurniji

16.09.2020. 10:35 10:37

Rusin - Budućnost (G) 4:1 (2:0)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, sudija: N. Đurđević (Aleksa Šantić), strelci: Đukanović u 10, Sajanković u 20, Danojević u 85. i V. Vujović u 89. za Rusin, a Leđanac u 87. minutu za Budućnost, žuti kartoni: Kočiš (Rusin), a Đumić, Glišić, Leđanac (Budućnost).

RUSIN: Kalinić, Kočiš, Holik, Lančuzanin (Branković), V. Vujović, Sajanković (Vislavski), Nađ, Danojević, Đukanović (Drinić), D. Budinski,Rac

BUDUĆNOST (G): Dukić, Đumić, Ljubičić (Kranjec), Kolar, Horvat, Popović, Bučik (Molnar), Katjak (Fabri), Čipkar, Glišić, Leđanac.

Nisu fudbaleri gložanske Budućnosti predstavljali ozbiljnog rivala za briljantne krsturske crno-bele. U ranoj fazi meča, iskusni Srđan Đukanović, a nedugo zatim i vispreni Matej Sajanković nago-

vestili su peti trijumf svoje ekipe. U finišu utakmice, postignuta su još tri efektna gola.

Đ. Št.

BudućnostBSK 4:0 (0:0)

MLADENOVO: Stadion „Milan Duvnjak“, sudija  Macanović (Sombor). Strelci, Stojisavljević u 69 i 83, Kućenič u 70 i 73. minutu. Žuti kartoni, Medić, Dragović (BSK).

BUDUĆNOST: Đurković 7,5, Prošić 7, Meseldžija 7, Radičić 7,5, Kopanja 7, Rađenović 7,5, Bukvić 7,5, Kućenič 8 (Zirojević -), Zeljko 7,5, Hajduković 7 (Bajić 7,5), Marčeta 7 (Stojisavljević 8, Kovačević -)

BSK: Nemet 6, Stanić 6 (Stojsavljević -), Vejnović 6,5, Božić 6, Milošević 7, Đurđević 6, Nedić 6,5, Dragović 6, Ćurčija 6 (Zelenović -), Beljanski 6,5, Korać 6.

Dugo su gosti odolevali i sa uspehom čuvali svoju mrežu. Kada se činilo da će se Brestovčani iz Mladenova vratiti sa jednim osvojenim bodom, da tako ne bude postarao se pre svih Obrad Stojisavljević. „Džoker“  Budućnosti je u 69. minutu, nakon dobrog dodavanja od strane Bukvića, postigao gol

M. Đ. Kremenović

Kulpin Zadrugar 2:1 (0:0)

KULPIN: Igralište pored kanala, sudija: J. Jerilović (Apatin), strelci: Mrđan u 48. i 90. za Kulpin, a Kanja u 58. minutu za Zadrugar, žuti kartoni: Moravek, Mrđan (Kulpin), a Jovanović, Veselinović, Glumičić, Pavkov, Rančić (Zadrugar), crveni kartoni: Veselinović, Jovanović (Zadrugar).

KULPIN: A. Đuga, Moravek, M. Burger (Poprzen), Hadraia, Valentik (Šekez), Kiš, Mrđan, Zamfirović, Nikolić (Santrač), Milenković (Zelenak), Stanišić.

ZADRUGAR (SM): Stojanović, Veselinović, Glumičić, Zambo, Jovanović, Pavkov, Janković, Kanja (Pjević), Burda, Rančić, Tasić.

Osvojila je domaća ekipa čitav plen, ali i gosti imali su lepih prilika.

Đ. Št.

Polet - Radnički 0:0

PRIGREVICA: Stadion „Goran Nesvanulica - Klipi”. Sudija: Marjanović (Sombor). Žuti kartoni: R. Milenković, Stanković, Blagojević (Polet), a Milunović (Radnički).

POLET: Ivanović, Kostadinović, Stojanović, Anđelković (Bogdanvoić), Stanković, Blagojević, Jovčić, N. Milenković, Stojiljković (Stamenković), Malinović (Stojković), R. Milenković.

RADNIČKI: Andrijašević, F. Milunović (Zavišić), Lazarević, Kesić, Santrač (Vig), A. Milunović, Novović, Stojanović, Kardinal, Ignjatović, Milojević.

Borbenost je bila na visini, jedino su nedostajali golovi.

S. Jovin

Maglić - Budućnost (P) 1:4 (1:2)

BAČKI MAGLIĆ: Igralište Maglića, sudija: D. Ševo (Čelarevo), strelci: Kralj u 45. za Maglić, a Gajić u 35. Kozomora u 40. Nikolić u 72. i Jelić u 90. minutu za Budućnost, žuti kartoni: Kralj, Dmitrović (Maglić), a A. Kovačević, Kozomora, Nikolić (Budućnost), crveni kartoni: Stojković, Radišić(Maglić), a Popov (Budućnost).

MAGLIĆ: Radišić, N. Kovačević, Krajinović (Preradović), Kralj, Boško Trojanović, Lutkić (Vasić), Doknić, Bojan Trojanović (Šijaković), Stjepanović, Landup (Stojković), Dmitrović (Tucić).

BUDUĆNOST (P): Abadžić, Popov, Marić (Jelić), Knežević, Kozomora, Nikolić(Banjac), Gašić, Živić (Bašanov), Gajić, Trivunović, A. Kovačević.

Predvođeni novim trenerom Miroslavom Pavlovićem, fudbaleri paroške Budućnosti delovali su veoma moćno.

Đ. Št.

Slavija - Stanišić 0:2 (0:1)

PIVNICE: Stadion Slavije, sudija: Šćepanović (Kruščić), strelci: Branković u 27. i Stanković u 84. minutu. Žuti kartoni: Rakočević (Slavija), Resanović, Radev, Pavin (Stanišić).

SLAVIJA: Vučetić, Zaskalicki, M. Šmit, Jušković (Brnja), A. Šmit, Bevanji (Kuhta), Rakočević, Petrović (Benka), Kotiv (Boljehracki), Marojević (Nikolić), Čvokić.

STANIŠIĆ: Brkić, Radusin (Bogunović), Branković (Bečanović), Ljuština, Vujin, Jovović (Matijaš), Stanković (Matić), Resanović, Radev (Marinković), Erdei, Pavin.

Zaslužena pobeda gostiju koji su se predstavili u dobrom svetlu, jer su znali da iskoriste svoje šanse, dok je domaćin šanse propuštao. Prvi gol je pao u 27. minutu posle centaršuta, loptu je na grudi primio Branković i oštrim udarcem poslao u gol. Konačan rezultat je postavio Stanković posle kontranapda gde se najbolje snašao pred golom domaćina. Pobeda gostiju je zaslužena.

J. Šuster

Borac - Kordun 4:1 (2:1)

KRUŠČIĆ: Igralište Mladosti, sudija: P. Dračić (Bačka Palanka), strelci: Čuk u 16. i 77, Subašić u 40. i Žegarac u 70. za Borac, a M. Sekulić u 4. minutu za Kordun, žuti kartoni: A. Pokrajac, Nešković, Zagorac (Borac), a Savić (Kordun).

BORAC (BG): Marković, Ličina, Čuturilo (Radaković), Subašić, Krtinić (Medić), A. Pokrajac, Zagorac (Ivanić), Zegorac, Čuk (Čanković), Nešković, Obradović (B. Pokrajac).

KORDUN: Curnović, Šaula, S. Kovačević (N, Sekulić), Nikolić, Češnovar, Marko Čekeliš, Antić, Gelić (Lončar), Vila, M. Sekulić (Mačešić), V. Kovačević.

Rani gol gostiju kao da bio je prava opomena za fudbalere Borca. U preostalom delu utakmice, ekipa iz Gračaca je dominirala i pobedila.

Đ. Št.

ŽAK - Tvrđava 2:2, Budućnost (M) - BSK 4:0, Polet - Radnički 0:0, Slavija - Stanišić 0:2, Kulpin - Zadrugar 2:1, Maglić - Budućnost (P) 1:4, Borac (BG) - Kordun 4:1, Omladinac - Borac 1:3, Rusin - Budućnost (G) 4:1.

1. Rusin    6      5      1      0      20:6  16

2. Budućnost (M)        5      5      0      0      16:2  15

3. Stanišić       6      5      0      1      14:4  15

4. Budućnost (P) 6      4      0      2      11:4  12

5. Slavija 5      4      0      1      5:3    12

6. ŽAK      6      3      1      2      11:8  10

7. Borac    6      3      1      2      10:8  10

8. Borac (BG)     5      2      1      2      9:8    7