overcast clouds
3°C
10.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

КУЛСКЕ ФУДБАЛСКЕ СУДИЈЕ ОБЕЛЕЖИЛЕ ЛЕП ЈУБИЛЕЈ: Шест деценија организоване пиштаљке

04.04.2025. 13:04 13:06
Пише:
Извор:
Дневник/Ђ. Бојанић
Оснивач, бивши и садашњи судија Жарко Поповић, Миодраг Гогић и Бојан  Лалуја
Фото: Оснивач, бивши и садашњи судија Жарко Поповић, Миодраг Гогић и Бојан Лалуја (с лева на десно), фото: Ђ. Бојанић

Струковна организација фудбалских судија Општинског фудбалског савеза Кула обележила је 60 година постојања.

У реномираном ресторану „Амбасада“ у Кули окупили су се бивши и садашњи делиоци фудбалске правде, спортски радници из општине Кула, али и гости које су предводили Срђан Завишин, председник Подручног фудбалског савеза Сомбор, те истакнути фудбалски судија из Сомбора Горан Лековић и други. Све присутне поздравио је председник Струковне организације фудбалских судија ОФС Кула Бојан Лалуја:

- Шездесет година постојања није мала ствар, и показатељ је континуитета нашег рада. Захвалан сам професору Жарку Поповићу због кога се све ово и дешава, као и многим другима који су заслужни што наша организација слави један овако леп јубилеј. Што се данашњег стања судија у нашој општини тиче, доста добро стојимо, на свим листама имамо судије, почев од Прве лиге Србије где имамо помоћног судију, затим у Српској лиги имамо помоћника и судију, Николу Шћепановића који је веома перспективан и налази се на листи талентованих судија Србије. Такође, морам да споменем и Милана Леђенца који суди у Војвођанској лиги, и да не набрајам даље поименце али је чињеница да се доста добро котирамо у свим ранговима – рекао је Лалуја.

Председник Лалуја је потом уручио захвалнице члановима који су дали немерљив допринос у раду и афирмацији ове организације а захвалнице су добили професор Жарко Поповић, Миодраг Гогић, Горан Новаковић и Немања Кузмановић.

Бојан Лалуја
Фото: Председник СОФС Општинског фудбалског савеза Кула Бојан Лалуја, фото: Ђ. Бојанић

Професор Жарко Поповић, иначе некадашњи савезни судија у оној великој Југославији, а сада почасни председник Општинског фудбалског савеза Кула био је један од оснивача судијске организације у Кули, који је присутне и упознао како је то било:

-Судијску организацију смо основали 4. априла 1965. године у просторијама некадашње СОФК-е. Оснивачкој Скупштини је присуствовало 19 чланова и као самостална организација до 1966. године смо припадали новосадском фудбалском подручју, да би потом прешли у сомборско подручје где и данас припадамо. Раније су судије звања стицала кроз курсеве, али од 2005. године ми у кулској општини организујемо Школу за фудбалске судије и сада изводимо деветнаесту генерацију младих судија, а из наших редова су поникли интернационални делиоци правде Радисав Рабреновић, Миодраг Гогић, многи делиоци правде савезног, републичког и порајинског ранга. Сигурно спадамо у једну од најстаријих судијских организација у Војводини, што нас чини поносним. Иначе, у току је припрема трећег издања монографије о нашој судијској организацији које ће бити посвећено баш овој годишњици – рекао је Поповић. 

Један од оних који је своју судијску каријеру почео у кулској организацији јесте Миодраг Гогић, некадашњи судија у Суперлиги, Лиги Шампиона и Лиги Европе и носилац признања за најбољег судију у 2009. години од стране Фудбалског савеза Србије. Гогић је данас председник Општинског фудбалског савеза Кула, а поздрављајући присутне и захваљујући на признању које му је додељено је истакао:

-Ми смо мала организација која је изнедрила неколико веома значајних имена током нашег развоја и постојања, почевши од покојног Радисава Рабреновића, затим ту је и Жарко Рабреновић, Елемир Рамач а од активних судија издвојио бих Бојана Лалују, који је седам година на челу наше судијске организације. Млади људи су данас овде и определили смо се да они раде а ми смо ту да помогнемо искуством и знањем – рекао је Гогић.

Након свечарског дела и говора приређена је вечера за све присутне, па су бивши и садашњи делиоци фудбалске правде евоцирали бројне успомене са фудбалских терена, понављајући да ништа није тако магично него бити део „најважније споредне ствари на свету“ – фудбала.

Ђ. Бојанић

Извор:
Дневник/Ђ. Бојанић
Пише:
Пошаљите коментар
ШКОЛА ЗА ФУДБАЛСКЕ СУДИЈЕ У КУЛИ Упис у току, школовање је бесплатно
судије

ШКОЛА ЗА ФУДБАЛСКЕ СУДИЈЕ У КУЛИ Упис у току, школовање је бесплатно

16.01.2025. 11:12 11:22