104.8191

Панчевачка лига: Дерби Старчевцима

29.05.2019. 11:54 11:56
Извор: Youtube Printscreen

У дербију кола током целог сусрета водила се отворена игра у којој су фудбалери Радничког из Баранде имали више прилика, али нису успели да савладају лидера на табели који су на крају заслужено освојили три бода.

Раднички (Б) – Борац (Ст)  1:3 (0:1)

БАРАНДА: Игралиште Радничког, гледалаца: 150. Судија: Тадић (Панчево). Стрелци: Мијатовић у 60. за Раднички, а Живковић у 28 и 75, Бајић у 90. минуту за Борац.

РАДНИЧКИ: Васић 7, Илић 6,5 (Мијаиловић -), Радојев 6,5,  Стојановић 7, Јовановић 6,5, Старчевић 6,5,   Дивљачки 7, Мијатовић 7, Добрић 7, Цукић 7,  Стојковић - (Лутовац 6,5).

БОРАЦ: Живановић 7,5, Јовић 6,5, В.Јоковић 7, Н.Јоковић - (Арсенијевић 7, Ћирковић 7, Вучић 7, Живковић 7,5, Грбић 6,5 (Минић -), Бајић 7, Божић 6,5 (Залокар -), Николајев 7.

У занимљивој игри у првом полувремену Живковић је једини успео да се упише у листу стрелаца.После одмора и боља игра домаћег тима и Мијатовић је успео да изједначи резултат. После једног контранапада својим другим голом Живковић је донео предност Старчевцима, а у последњем минуту Бајић је поставио коначан исход меча.

Б. Стојковски

Дунав (БП) - Јединство Стевић  4:1 (2:0)

БАНАТСКА ПАЛАНКА: Игралиште Дунава, гледалаца: 150. Судија:  Сарка (Вршац). Стрелци: Лукић у 7. и 72. Милекић у 10, Попов у 50. (из пенала) за Дунав, а Атанасов у 67. минуту (из пенала) за Јединство Стевић.

ДУНАВ: Трбојевић 7, Рудић 6,5, Маричић 6,5, Митровић 7, Лукић 7,5, Богојевић 6,5, Стајковић 6,5 (Илић -), И.Остојић 6,5 (М. Остојић -), Милекић 7, Путник 6,5 (Николић 6,5), Попов 7.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 6,5, Кљајић 6,5, Златановић 6,5, Јаћимовски 7, Митковски 7, П.Окука 7 (Tufеgyić -), Трајчевски 6,5, Балножан 7, Живаљевић 6,5 (Дотлић 6,5),  С.Пешовски  7, Атанасов 7.

Од првог минута домаћи фудбалери били су бољи ривал и после 10  минута стекли су предност головима Лукића и Милекића. До одласка на одмор фудбалери Дунава имали су још неколико прилика да постигну погодак, али је мрежа Качареваца остала нетакнута.

После одмора и пет минута игре у шеснаестерцу гостију направљен је прекршај над домаћим играчем и судија је досудио пенал за домаћине сигуран је био Попов. Гостиј су имали неколко добрих прилика, али је Трбојевић добро обавио свој задатак. После прекршаја на Балножаном досуђен је пенал за госте који је успешно извео Атанасов.

Пет минута касније најбољи актер меча Марко Лукић својим другим голом, обезбедио је високу предност и победу свог тима.

Црвена звезда - Јединство (В) 3:1, Војводина (С) - Полет 6:1, Долина - Слога (БНС) 2:0, Вултурул - Спартак 1911 3:2, Стрела - Партизан (Г) 2:1, Раднички (Б) - Борац (Ст) 1:3, Дунав - Јединство Стевић 4:1, Партизан (У) - Југославија 1:2. Слободан је био Потпорањ