Pančevačka liga: Derbi Starčevcima

29.05.2019. 11:54 11:56
Izvor: Youtube Printscreen

U derbiju kola tokom celog susreta vodila se otvorena igra u kojoj su fudbaleri Radničkog iz Barande imali više prilika, ali nisu uspeli da savladaju lidera na tabeli koji su na kraju zasluženo osvojili tri boda.

Radnički (B) – Borac (St)  1:3 (0:1)

BARANDA: Igralište Radničkog, gledalaca: 150. Sudija: Tadić (Pančevo). Strelci: Mijatović u 60. za Radnički, a Živković u 28 i 75, Bajić u 90. minutu za Borac.

RADNIČKI: Vasić 7, Ilić 6,5 (Mijailović -), Radojev 6,5,  Stojanović 7, Jovanović 6,5, Starčević 6,5,   Divljački 7, Mijatović 7, Dobrić 7, Cukić 7,  Stojković - (Lutovac 6,5).

BORAC: Živanović 7,5, Jović 6,5, V.Joković 7, N.Joković - (Arsenijević 7, Ćirković 7, Vučić 7, Živković 7,5, Grbić 6,5 (Minić -), Bajić 7, Božić 6,5 (Zalokar -), Nikolajev 7.

U zanimljivoj igri u prvom poluvremenu Živković je jedini uspeo da se upiše u listu strelaca.Posle odmora i bolja igra domaćeg tima i Mijatović je uspeo da izjednači rezultat. Posle jednog kontranapada svojim drugim golom Živković je doneo prednost Starčevcima, a u poslednjem minutu Bajić je postavio konačan ishod meča.

B. Stojkovski

Dunav (BP) - Jedinstvo Stević  4:1 (2:0)

BANATSKA PALANKA: Igralište Dunava, gledalaca: 150. Sudija:  Sarka (Vršac). Strelci: Lukić u 7. i 72. Milekić u 10, Popov u 50. (iz penala) za Dunav, a Atanasov u 67. minutu (iz penala) za Jedinstvo Stević.

DUNAV: Trbojević 7, Rudić 6,5, Maričić 6,5, Mitrović 7, Lukić 7,5, Bogojević 6,5, Stajković 6,5 (Ilić -), I.Ostojić 6,5 (M. Ostojić -), Milekić 7, Putnik 6,5 (Nikolić 6,5), Popov 7.

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 6,5, Kljajić 6,5, Zlatanović 6,5, Jaćimovski 7, Mitkovski 7, P.Okuka 7 (Tufegyić -), Trajčevski 6,5, Balnožan 7, Živaljević 6,5 (Dotlić 6,5),  S.Pešovski  7, Atanasov 7.

Od prvog minuta domaći fudbaleri bili su bolji rival i posle 10  minuta stekli su prednost golovima Lukića i Milekića. Do odlaska na odmor fudbaleri Dunava imali su još nekoliko prilika da postignu pogodak, ali je mreža Kačarevaca ostala netaknuta.

Posle odmora i pet minuta igre u šesnaestercu gostiju napravljen je prekršaj nad domaćim igračem i sudija je dosudio penal za domaćine siguran je bio Popov. Gostij su imali nekolko dobrih prilika, ali je Trbojević dobro obavio svoj zadatak. Posle prekršaja na Balnožanom dosuđen je penal za goste koji je uspešno izveo Atanasov.

Pet minuta kasnije najbolji akter meča Marko Lukić svojim drugim golom, obezbedio je visoku prednost i pobedu svog tima.

Crvena zvezda - Jedinstvo (V) 3:1, Vojvodina (S) - Polet 6:1, Dolina - Sloga (BNS) 2:0, Vulturul - Spartak 1911 3:2, Strela - Partizan (G) 2:1, Radnički (B) - Borac (St) 1:3, Dunav - Jedinstvo Stević 4:1, Partizan (U) - Jugoslavija 1:2. Slobodan je bio Potporanj