Новосадска лига: Канаринци лете и по киши

07.05.2019. 09:38 09:41
Извор: Dnevnik.rs

Нови Сад - Индекс 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 350, судија: Кампић (Нови Сад), стрелац: Миловановић у 31. минуту. Жути картони: Спиридоновић, Кременовић, Росић, Игњић, Стакић, Бакош (Нови Сад), Звекан, Остојић, Бањац (Индекс).

НОВИ САД: Ромић, Паповић, Попадић, Илић, Кременовић, Спиридоновић (Дармановић), Игњић, Вујић (Бакош), Росић, Миловановић, Јовановић (Стакић).

ИНДЕКС: Субашић, Кисић, Ковачевић, Р. Кнежевић, Сендерак, Б. Кнежевић, Ђукановић (Салић), Остојић (Нађ), Бањац, Звекан (Стојановић), Вукашиновић.

У сусрету са одличном екипом Индекса стигли су „канаринци” после велике борбе до слатког минималца, и то захваљујући одличном голману Немањи Ромићу који је феноменалним интервенцијама спречио да се мрежа „канаринаца“затресе. Једини гол постигнут је након продора и оштрог центаршута с десне стране. Клизаву лопту одбјену од голмана Субашића, захватио је спретни Миловановић и погодио мрежу.

М. По.

Јединство - Сириг 4:1 (4:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Радин у 9. и 21. Јелић у 13. (аутогол), Гаџић у 25. за Јединство, а Ферати у 62. минуту (из пенала) за Сириг. Жути картони: Родић, Вучићевић (Јединство), Радовановић, Ферати (Сириг). Црвени картон: тренер Сириг Мишковић.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Стојановић, Радин, Стаменковић, Гаџић (Бакић), Пекић, Митровић (Китић), Ђекић, Родић, Стричевић (Вучићевић), Шодић.

СИРИГ: Мишчевић, Дражић, Јелић, Васић, Наранчић, Новаковић, Радовановић, Мисини (Брежњак), Ферати, Вујановић, Папак.

Да су по резултатима овог пролећа најпријатније изненађење потврдили су момци тренера Владимира Шпоње и у сусрету са Сиригом. Цео посао око победника обавили су Руменчани у првом полувремену. Браву одбране гостију откључао је топовским урадцем Милан Радин. Четири минута касније Петар Јелић погодио је сопствену мрежу. Да је расположен за игру показао је Милан Радин другим голом. Када је Борис Гаџић повисио резултат чинило се да ће гости претрпети катастрофу. У наставку се разбранио голман Сирига Милош Мишћевић и он је најзаслужнији што је његова мрежа до краја меча мировала.

М. По.

Славија - Бачка 1:1 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Окиљевић у 65. за Славију, Рогић у 21. минуту за Бачку. Жути картони: Упипарип, Окиљевић, Галић, Глигорић, Оташевић (Славија), М. Марковић, П. Марковић (Бачка). Црвени картон: Ждеро (Славија).

СЛАВИЈА: Чавић, Ждеро, Стајић, Галић, Радаковић, Глигорић, Убипарип, Окиљевић, Грубовић (Шапић), Жакула, Ћулум (Оташевић).

БАЧКА: Игњић, Др. Тривуновић, М. Марковић, Дејановић, Вујовић, Рогић (Балог), Петровић (М. Тривуновић), П. Макровић, Багић, Јелић, Д. Тривуновић (Јанковић).

Екипа Славије намерила се на чврстог ривала који је имао лепу прилику да однесе цео плен. Гости из Ђурђва дошли су у вођство голом Милана Рогића што је био и епилог првог полувремена.

У наставку је најискуснији у редовима Славије Мирко Окиљевић успео да поравна резултат. Пет минута касније имала је екипа Бачке након досуђеног једнаестерца да поново дође у вођство и евентуално голом однесе цео плен. Створила се велика гужва у којој је учествовало неколико играча на обе стране и у тој је искључен најжустрији код домаћина Владимир Ждеро. Међутим, Душан Тривуновић најбољи стрелац гостију са беле тачке пребацио је гол, па је на крају плен подељен на равне части.

М. По.

Фрушкогорски партизанФрушкогорац 1:0 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 350, судија: Митровић (Нови Сад). Стрелац: Клинцов у 82. минуту. Жути картони: Макивић и Д. Девић /Фрушкогорски партизан).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Рогановић, Клинцов, Чупић (Макивић), В. Девић, Дулић, Вуковић, Грубишић (Ђорђевић, Булатовић), Подрашчанин, Кантар.

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Петровић, Малешевић (Баба), Мајкић, Старовлах, Поповић, Глишић, Лукић, Спасојевић, Бркљача, Јокић, (Цветковић.).

Комшијски дерби припао је фудбалерима Фрушкогорског партизана. Момцима из Буковца у свему је припало прво полувреме, гол је висио у ваздуху и тако је и остало. Покушавали су црно – бели на све начине да дођу до целог плена, али на одмор су отишли без испуњене жеље. Мреже су мировале. У другом делу Каменичани су, у једном делу, преузели иницијативу и у тим тренуцима имали су две прилике. Међутим, истакао се сјајни голман Мића Вулин, који је одлично интервенисао и побрао аплаузе навијача. Међутим, домаћи су поново добро заиграли и преузели иницијативу. Тек тада су се пробудили навијачи и аплаузом поздравили сваку акцију својих миљеника. Играло се поприлично добро с обе стране и онда је, у 82. минуту, испуњена жеља Буковчана. Добио је једну лопту центархалф Мирослав Клинцов, који је играо на позицији центарфора и лопта се нашла у мрежи Фрушкогорца. Радовали су се сви, а гости су и даље покушавали све да макар бод освоје. Нису успели, али утакмица је била пуна темпа и држала пажњу свих.

М. Павловић

ЖСК - Шајкаш 4:1 (1:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК -а, гледалаца око 300. Судија : Јевтић (Будисава). Стрелци: Нинковић у 26, Тошић у 70, Богданов у 82, Топић у 90. за ЖСК. а Котуљач у 12. минуту за Шајкаш. Жути картони: Дамјановић (ЖСК), Мајурић (Шајкаш).

ЖСК: Савановић 7, Танасић 7, Ћирин 7, Ђурђић 7, Дамјановић 7, Џамбас 7 (Зељко), Богданов 8, Нинковић 8 (Топић 8), Матић 7, Клисара 7, Каурин 7 (Тошић 8).

ШАЈКАШ: Пековић 6, Карас 6, Павков 6 (Шегуљски), Рулић 6, Гојков 6, Мајурић 6, Котуљар 8 (Граорац), Живанов 6 (Малешевић), Станковић 6, Николаш 6, Панић 6.

Повели су Ковиљчани у Жабљу голом Мирослава Котуљача, али то није много пореметило игру домаћих фудбалера која је у другом делу утакмице дошла нарочито до изражаја, када су стигли до убедљиве и заслужене победе. Мрежу гостију начео је Милош Нинковић.

П. Бундало

Омладинац - ТСК 1:2 (1:1)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Пецељ у 15. за Омладинац, а Росић у 20. и Лукић у 86. минуту за ТСК. Жути картон: Батар (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Б. Пилиповић, Мирковић, Тончић, Максимовић, Пецељ, Вујичић, Савић (Увачек), Батар (Абрамовић), Ђурић, С. Пилиповић, Стојановић.

ТСК: Војводић, Ристић, Косић, Николић (Брежњак), Варга, Лукић, Павловић (Самарџић), Ђукић, Росић (Блануша), Пуповац, Зечевић.

Пружила је екипа Омладинца жесток отпор кандидату за највиши пласман. И поред чињенице да је на голу домаћих био играч Бојан Пилиповић, Темеринци су се морали својски потрудити да однесу цео плен. Одлично су момци тренера Јовановића отворили утакмицу и голом капитена Пецеља дошли до предности. Међутим, пет минута касније Марко Росић је успео да изједначи резултат. Одолевала је екипа из Степановићева до самог финиша утакмице, чинило се, да ће успети да остане непоражена, да се то не деси а да гости однесу цео плен потрудио се голом Жарко Лукић.

М. По.

Нови Сад - Индекс 1:0, Јединство - Сириг 4:1, Бачка - Славија 1:1, Омладинац - ТСК 1:2, Фрушкогорски партизан - Фрушкогорац 1:0, Милетић - Петроварадин 1:5, ЖСК - Шајкаш 4:1. Слободна је билаМладост.

1. Младост         21     15     6      0      57:15        51

2. ТСК                 21     14     6      1      44:16        48

3. Нови Сад       21     14     4      3      50:19        46

4. Фр. парти.      22     12     3      7      43:26        39

5. Јединство      21     9      7      5      41:22        34

6. Индекс           22     7      9      6      24:19        30

7. Фрушкого.      22     8      5      9      46:34        29

8. Бачка              21     7      8      6      28:27        29