104.8191

НОВОСАДСКА ЛИГА Руменчани бољи од „канаринаца”

30.04.2019. 11:07 11:11
Извор: Д. Иванић

Протеклог викенда одигране су утакмице у оквиру 21. Кола Новосадске лиге и постигнути су следећи разултати:

Нови Сад - Јединство 0:2 (0:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 300, судија: Пјевац (Темерин), стрелци: Пекић у 38. и Митровић у 63. минуту. Жути картони: Симић (Нови Сад), Берић, Пекић, Родић (Јединство).

НОВИ САД: Ромић, Паповић, Попадић, Илић, Кременовић, Сувајџић, Игњић, Миловановћ (Јовановић), Росић, Симић, Бакош (Вујић).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Станар (Марић), Стојановић, Стаменковић (Радин), Гаџић, Пекић, Митровић (Китић), Џекић, Ћетковић, Родић.

По веома лошем времену и правом пљуску у дербију су се гости из Руменке боље снашли, однели су бодове.  На почетку утакмице домаћи су преко Симића имали прилику, али је голман Костуранов успео да отклони опасност. У 22. минуту домаћини су жућно протествовали тражили су најстрожу казну, али је судија Пјевац показао да се игра настави. У 38. минуту искоса с десне стране центаршут је упутио Стаменковић, а на другој стативи нашао се Пекић и погодио мрежу.

Пропустили су „канаринци” две изгледне шансе преко Росића и Смића који је са само неколико метара упутио лопту крај гола. Да се на крају гости радују потврдио је након соло продора Митровић.

М. По.

Сириг – Бачка (Ђ) 3:2 (2:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 120, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Ферати у 3. и 45 (из пенала), Радовановић у 68. за Сириг, Багић у 25. и Гелић у 85. за Бачку, жути картони: Васић, Декић (Сириг), Гелић, М. Марковић, П. Марковић (Бачка).

СИРИГ: Мишчевић 6,5, Декић 6,5, Јелић 7, Васић 7,5, Наранчић 6,5, Дражић 7, Радовановић 7,5, Новаковић 7 (Мисини - ), Ферати 8, Вујановић 7,5, Папак 7,5 (Брежњак - ).

БАЧКА (Ђ): Лишић 7,5, М. Марковић 6,5, Дејановић 6,5, Вујовић 7 (Балог 7,5), Петровић 7, П. Марковић 6,5, Багић 7,5, Гелић 7,5, Ду. Тривуновић 7, Др. Тривуновић 6,5, Солдат 6 (Рогић 6,5).

За добру представу, неопходни су расположени актери, а управо то су били Сирижани и врло добри гости из Ђурђева. Двоструки стрелац Един Ферати, потврдио је сјајну форму, па су домаћи, под вођством тренера Драгана Мишковића, наставили серију одличних пролећних резултата и већ премашили број бодова освојен јесенас. Од пет постигнутих голова, најлепши је виђен у 25. минуту, када је Небојша Багић, играч гостију, топовским ударцем погодио место где се спајају пречка и статива.

М. Мен.

Младост - Фрушкогорски партизан 2:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Мијић у 19. и Попин у 64. минуту.

МЛАДОСТ: Слијепчевић 7, Стајић 7, Гаћеша 7, Бараћ 7, Мијић 7 (Нешковић 7), Зорић 7 (Новаковић 7), Вучковић 7, Попин 7, Каурин 7, Вучић 7, Станишић 8.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Јокић 7, Булатовић 6, Рогановић 6, Дракулић 6, Клинцов 6 (Вулин 6), Подрашчанин 6, Бабић 6, Грумшић 7, Чергић 6, Ђорђевић 6 (Симовић 6), Кантар 6.

У 19. минуту Стајић је набациолопту с десне стране, а Попин је продужио до Мијића који је са 16 метара погодио десни горњи угао. Имали су и гости неколико контранапада у 30. минуту шутирао је Рогановић, лопта је прошла тик поред леве стативе. У наставку киша и  тамни облаци пореметили су ighru, па су укључени и рефлектори.  У 65. минуту Новковић је извео корнер са леве стране код прве стативе, а  Попин је био највише и главом сместио лопту под пречку.    Д. Иванић

Славија - Омладинац 2:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 50, судија: Јефтић (Будисава), стрелац: Грубовић у 67. и 75. минуту. Жути картони: Галић (Славија), Макарић (Омладинац).

СЛАВИЈА: Чавић, Вучковић (Ждеро), Стајић, Окиљевић, Радановић, Гајић, Убипарип, Галић, Грубовић (Димитров), Ћулић (Глигорић), Жакула.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Батар (Пердух), Пецељ, Вујичић, Макарић (Томчић), Стојановић, Биричић, Ђурић, С. Пилиповић, Јовановић, Абрамовић.

У дербију зачеља Салајчани су головима капитена Грубовића дошли до вредне победе. Након изједначене игре у првом полувремену први је припретио Стојан Пилиповић, али је мрежа домаћих остала нетакнута. Истакао се и голман Зељковић одбранивши неугодне ударце, али су ипак Салајчани стигли до вођства. На набачену лопту уклизао је Грубовић и савладао Зељковића. И други гол постигнут је на истоветан начин и поново је кобан по госте био Грубовић.    М. По.

Петроварадин - ЖСК 3:1 (2:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Шарац у 32. Шимулија у 36. и Шавија у 85. за Петроварадин, а Нинковић у 30. минуту за ЖСК. Жути картон: Момчилов, Лазаревић, Шарац (Петроварадин), Топић, Марков, Ђурђић, Марић (ЖСК).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Татић, Лазаревић, Џарић (Лалић), Дорословачки (Шавија), Момчилов, Гардиновачки, Сурдучки, Шимулија (Павлов), Кокановић, Шарац.

ЖСК: Савановић, Марков (Марић), Ћирин, Ђурђић (Попржен), Танасић, Дамјановић, Топић, Нинковић, Богданов, Клисара, Каурин (Зељко).

И други дерби у борби за очување статуса припао је домаћину. Није добро почело за екипу Петроварадина, јер су гости након прекида голом Нинковића повели. Није дуго трајала радост екипе из Жабља, јер је након ударца са угла Дорословачког искусни Шарац на другој стативи лопту  захватио главом и савладао Савановића. Четири минута касније домаћи су стигли допотпуног резултатског преокрета, а за вођство се потрудио Шимулија.

Кокановић у 80. минуту, није искористио најстрожу казну, упутио је ударац поред гола. Пет минута пре краја резервиста Шавија је голом решио све дилеме око победника за вредне бодове за опстанак.

М. По.

Индекс - Шајкаш 3:0 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Вуковић у 70. Бањац у 74. и Стојановић у 90. минуту. Жути картони: Вуковић, Остојић (Индекс), Рулић, Котуљач, Заов (Шајкаш).

ИНДЕКС: Субашић, Кисић, Ковачевић, Вуковић, Сендерак, Б. Кнежевић (Вукашиновић),  Звекан (Стојановић), Остојић, Ђукановић, Бањац, Нађ (Варга).

ШАЈКАШ: Петковић, Гојков, Заов (Шегуљски), Рулић, Пантелић, Мајурић, Котуљач, Граорац, Станковић (Павков), Николаш, Живанов (Малешевић).

Екипа из Ковиља пружила је жесток отпор домаћину, поготово у првих 45. минута када се игра одвијала између два шеснаестерца.  Наставак је у потпуности припао момцима тренер Грујића који су атаковали на гол Петковића који је савладан у 70. минуту. Прекид је извео Бањац, а на одбијену лопту од одбране гостију натрчао је Вуковић и Петковић је био савладан.

Четири минута касније одличну лопту упућену од Вукашиновића, најбољи стрелац Индекса Бањац претворио је у нови гол за повећање резултата. Имали су гости само једну прилику да барем постигну почасни гол, али је стамена одбана на челу са Субашићем успела да отклони опасност. Да домаћи дођу до убедљиве победе потрудио се на идеалан пас Остојића Стојановић.         М. Ковачевић

Индекс - Шајкаш 3:0, Петроварадин - ЖСК 3:1, Фрушкогорац - Милетић 10:0, Младост - Фрушкогорски партизан 2:0, Славија - Омладинац 2:0, Сириг - Бачка 3:2, Нови Сад - Јединство 0:2. Слободан је тим: ТСК.