Novosadska liga: Kanarinci lete i po kiši

07.05.2019. 09:38 09:41
Izvor: Dnevnik.rs

Novi Sad - Indeks 1:0 (1:0)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 350, sudija: Kampić (Novi Sad), strelac: Milovanović u 31. minutu. Žuti kartoni: Spiridonović, Kremenović, Rosić, Ignjić, Stakić, Bakoš (Novi Sad), Zvekan, Ostojić, Banjac (Indeks).

NOVI SAD: Romić, Papović, Popadić, Ilić, Kremenović, Spiridonović (Darmanović), Ignjić, Vujić (Bakoš), Rosić, Milovanović, Jovanović (Stakić).

INDEKS: Subašić, Kisić, Kovačević, R. Knežević, Senderak, B. Knežević, Đukanović (Salić), Ostojić (Nađ), Banjac, Zvekan (Stojanović), Vukašinović.

U susretu sa odličnom ekipom Indeksa stigli su „kanarinci” posle velike borbe do slatkog minimalca, i to zahvaljujući odličnom golmanu Nemanji Romiću koji je fenomenalnim intervencijama sprečio da se mreža „kanarinaca“zatrese. Jedini gol postignut je nakon prodora i oštrog centaršuta s desne strane. Klizavu loptu odbjenu od golmana Subašića, zahvatio je spretni Milovanović i pogodio mrežu.

M. Po.

Jedinstvo - Sirig 4:1 (4:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Radin u 9. i 21. Jelić u 13. (autogol), Gadžić u 25. za Jedinstvo, a Ferati u 62. minutu (iz penala) za Sirig. Žuti kartoni: Rodić, Vučićević (Jedinstvo), Radovanović, Ferati (Sirig). Crveni karton: trener Sirig Mišković.

JEDINSTVO: Kosturanov, Stojanović, Radin, Stamenković, Gadžić (Bakić), Pekić, Mitrović (Kitić), Đekić, Rodić, Stričević (Vučićević), Šodić.

SIRIG: Miščević, Dražić, Jelić, Vasić, Narančić, Novaković, Radovanović, Misini (Brežnjak), Ferati, Vujanović, Papak.

Da su po rezultatima ovog proleća najprijatnije iznenađenje potvrdili su momci trenera Vladimira Šponje i u susretu sa Sirigom. Ceo posao oko pobednika obavili su Rumenčani u prvom poluvremenu. Bravu odbrane gostiju otključao je topovskim uradcem Milan Radin. Četiri minuta kasnije Petar Jelić pogodio je sopstvenu mrežu. Da je raspoložen za igru pokazao je Milan Radin drugim golom. Kada je Boris Gadžić povisio rezultat činilo se da će gosti pretrpeti katastrofu. U nastavku se razbranio golman Siriga Miloš Mišćević i on je najzaslužniji što je njegova mreža do kraja meča mirovala.

M. Po.

Slavija - Bačka 1:1 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100, sudija: Ivanović (Novi Sad), strelci: Okiljević u 65. za Slaviju, Rogić u 21. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Upiparip, Okiljević, Galić, Gligorić, Otašević (Slavija), M. Marković, P. Marković (Bačka). Crveni karton: Ždero (Slavija).

SLAVIJA: Čavić, Ždero, Stajić, Galić, Radaković, Gligorić, Ubiparip, Okiljević, Grubović (Šapić), Žakula, Ćulum (Otašević).

BAČKA: Ignjić, Dr. Trivunović, M. Marković, Dejanović, Vujović, Rogić (Balog), Petrović (M. Trivunović), P. Makrović, Bagić, Jelić, D. Trivunović (Janković).

Ekipa Slavije namerila se na čvrstog rivala koji je imao lepu priliku da odnese ceo plen. Gosti iz Đurđva došli su u vođstvo golom Milana Rogića što je bio i epilog prvog poluvremena.

U nastavku je najiskusniji u redovima Slavije Mirko Okiljević uspeo da poravna rezultat. Pet minuta kasnije imala je ekipa Bačke nakon dosuđenog jednaesterca da ponovo dođe u vođstvo i eventualno golom odnese ceo plen. Stvorila se velika gužva u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača na obe strane i u toj je isključen najžustriji kod domaćina Vladimir Ždero. Međutim, Dušan Trivunović najbolji strelac gostiju sa bele tačke prebacio je gol, pa je na kraju plen podeljen na ravne časti.

M. Po.

Fruškogorski partizanFruškogorac 1:0 (0:0)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 350, sudija: Mitrović (Novi Sad). Strelac: Klincov u 82. minutu. Žuti kartoni: Makivić i D. Dević /Fruškogorski partizan).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Roganović, Klincov, Čupić (Makivić), V. Dević, Dulić, Vuković, Grubišić (Đorđević, Bulatović), Podraščanin, Kantar.

FRUŠKOGORAC: Lalić, Petrović, Malešević (Baba), Majkić, Starovlah, Popović, Glišić, Lukić, Spasojević, Brkljača, Jokić, (Cvetković.).

Komšijski derbi pripao je fudbalerima Fruškogorskog partizana. Momcima iz Bukovca u svemu je pripalo prvo poluvreme, gol je visio u vazduhu i tako je i ostalo. Pokušavali su crno – beli na sve načine da dođu do celog plena, ali na odmor su otišli bez ispunjene želje. Mreže su mirovale. U drugom delu Kameničani su, u jednom delu, preuzeli inicijativu i u tim trenucima imali su dve prilike. Međutim, istakao se sjajni golman Mića Vulin, koji je odlično intervenisao i pobrao aplauze navijača. Međutim, domaći su ponovo dobro zaigrali i preuzeli inicijativu. Tek tada su se probudili navijači i aplauzom pozdravili svaku akciju svojih miljenika. Igralo se poprilično dobro s obe strane i onda je, u 82. minutu, ispunjena želja Bukovčana. Dobio je jednu loptu centarhalf Miroslav Klincov, koji je igrao na poziciji centarfora i lopta se našla u mreži Fruškogorca. Radovali su se svi, a gosti su i dalje pokušavali sve da makar bod osvoje. Nisu uspeli, ali utakmica je bila puna tempa i držala pažnju svih.

M. Pavlović

ŽSK - Šajkaš 4:1 (1:1)

ŽABALJ: Igralište ŽSK -a, gledalaca oko 300. Sudija : Jevtić (Budisava). Strelci: Ninković u 26, Tošić u 70, Bogdanov u 82, Topić u 90. za ŽSK. a Kotuljač u 12. minutu za Šajkaš. Žuti kartoni: Damjanović (ŽSK), Majurić (Šajkaš).

ŽSK: Savanović 7, Tanasić 7, Ćirin 7, Đurđić 7, Damjanović 7, Džambas 7 (Zeljko), Bogdanov 8, Ninković 8 (Topić 8), Matić 7, Klisara 7, Kaurin 7 (Tošić 8).

ŠAJKAŠ: Peković 6, Karas 6, Pavkov 6 (Šeguljski), Rulić 6, Gojkov 6, Majurić 6, Kotuljar 8 (Graorac), Živanov 6 (Malešević), Stanković 6, Nikolaš 6, Panić 6.

Poveli su Koviljčani u Žablju golom Miroslava Kotuljača, ali to nije mnogo poremetilo igru domaćih fudbalera koja je u drugom delu utakmice došla naročito do izražaja, kada su stigli do ubedljive i zaslužene pobede. Mrežu gostiju načeo je Miloš Ninković.

P. Bundalo

Omladinac - TSK 1:2 (1:1)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Pecelj u 15. za Omladinac, a Rosić u 20. i Lukić u 86. minutu za TSK. Žuti karton: Batar (Omladinac).

OMLADINAC: B. Pilipović, Mirković, Tončić, Maksimović, Pecelj, Vujičić, Savić (Uvaček), Batar (Abramović), Đurić, S. Pilipović, Stojanović.

TSK: Vojvodić, Ristić, Kosić, Nikolić (Brežnjak), Varga, Lukić, Pavlović (Samardžić), Đukić, Rosić (Blanuša), Pupovac, Zečević.

Pružila je ekipa Omladinca žestok otpor kandidatu za najviši plasman. I pored činjenice da je na golu domaćih bio igrač Bojan Pilipović, Temerinci su se morali svojski potruditi da odnesu ceo plen. Odlično su momci trenera Jovanovića otvorili utakmicu i golom kapitena Pecelja došli do prednosti. Međutim, pet minuta kasnije Marko Rosić je uspeo da izjednači rezultat. Odolevala je ekipa iz Stepanovićeva do samog finiša utakmice, činilo se, da će uspeti da ostane neporažena, da se to ne desi a da gosti odnesu ceo plen potrudio se golom Žarko Lukić.

M. Po.

Novi Sad - Indeks 1:0, Jedinstvo - Sirig 4:1, Bačka - Slavija 1:1, Omladinac - TSK 1:2, Fruškogorski partizan - Fruškogorac 1:0, Miletić - Petrovaradin 1:5, ŽSK - Šajkaš 4:1. Slobodna je bilaMladost.

1. Mladost         21     15     6      0      57:15        51

2. TSK                 21     14     6      1      44:16        48

3. Novi Sad       21     14     4      3      50:19        46

4. Fr. parti.      22     12     3      7      43:26        39

5. Jedinstvo      21     9      7      5      41:22        34

6. Indeks           22     7      9      6      24:19        30

7. Fruškogo.      22     8      5      9      46:34        29

8. Bačka              21     7      8      6      28:27        29