17°C
18.09.2024.
117.0602
105.2321

БИТНА ПОБЕДА И „НОВИ КАРАЂОРЂЕ“ ГЛАВНИ УТИСЦИ ПОСЛЕ ОКРШАЈА ФУДБАЛЕРА У СУПЕРЛИГИ: Нека Железничар буде прекретница

15.09.2024. 19:32 19:36
fk vojvodina
Извор: Детаљ меча на „Карађорђу", фото: С. Шушњевић

Није се умирало у лепоти, али тако је морало – фудбалери Војводине превазишли су менталну баријеру и после пет утакмица без победе у Суперлиги Србије уписали су три бода, слављем над Железничаром из Панчева (2:0) на премијерном издању на „Карађорђу“ ове сезоне.

Новосађани су сав посао завршили у првих 45 минута, са два гола на почетку и на крају полувремена, да би до краја очували стечено и вратили се на победнички колосек. Одмах потом је и дотадашњи в.д. тренера, Немања Кртолица, и званично постао шеф струке „старе даме“.

–Тешка утакмица, а свака победа у овом тренутку је за нас била велики императив, о чему смо већ причали. Дали смо рани гол, а онда нам је требало времена да дођемо до даха па смо пред крај првог полувремена дошли до другог гола. Између смо имали много проблема, једно 10-15 минута нисмо постојали на терену. У другом полувремену смо чинили све да сачувамо резултат и драго ми је то што смо победили једну од најорганизованијих екипа у лиги, ако не рачунамо оне најјаче. Колеги желим много среће у наставку првенства и нема сумње да ће Железничар бити на бољој позицији у односу на прошлу – истакао је Кртолица.

Похвалио је и изглед „новог Карађорђа“.

– Иако је киша падала скоро два сата, знате како је пре терен изгледао у таквим условима, а погледајте сада, као да се ништа није десило. Терен је врхунски. За мене лично ова победа значи много. Замислите да је резултат био другачији, како бисмо се осетили ми, како би реаговали навијачи и клуб, једноставно, нама је свака победа од великог значаја. Ја се надам да ћемо се подићи и да ћемо бити бољи – навео је тренер Војводине, која у наредном колу гостује ИМТ-у.

В. М. Петровић

Standings provided by Sofascore

Извор:
Дневник
ФУДБАЛЕРИ ВОЈВОДИНЕ ПРЕКИНУЛИ НЕУСПЕШНИ НИЗ И СЛАВИЛИ У ВОЈВОЂАНСКОМ ОКРШАЈУ: Победи се у зубе не гледа

14.09.2024. 20:05 20:44
СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Војводина победила Железничар са 2:0