23°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

ФУДБАЛЕРИ ВОЈВОДИНЕ ПРЕКИНУЛИ НЕУСПЕШНИ НИЗ И СЛАВИЛИ У ВОЈВОЂАНСКОМ ОКРШАЈУ: Победи се у зубе не гледа

14.09.2024. 20:05 20:44
fk vojvodina
Извор: С. Шушњевић

По кишовитом времену, на премијерном наступу на „Карађорђу“ ове сезоне, фудбалери Војводине савладали су Железничар у 8. колу Суперлиге Србије са 2:0 и славили први пут после месец дана и дуела са Марибором на ТСЦ арени.

Променљива игра од почетка сезоне, низ од пет утакмица без победе у домаћем првенству, турбуленције и смена на клупи коју нико није могао ни да замисли до пре само месец дана била је реалност са којом су Новосађани морали да се суоче у војвођанском окршају. Оно што је виђено на почетку дуела није обећавало да ће ствари ићи у позитивном смеру, с обзиром на то да је у деветом минуту Његош Петровић промашио пенал, али се све променило за 180 степени у тренутку, пошто је одбитак био лак залогај за капитена „старе даме“.

Погодак већ у раној фази уместо да буде покретачка снага Војводини, довео је до благог опуштања, које је могло да буде сурово кажњено већ у 14. минуту када је Езе замало промашио гол Росића. Временски услови као да су тестирали „нови Карађорђе“, чија је подлога добила високу оцену. У стилу са подлогом која је упијала налете кише, домаћи су упијали сваки напад супарника и то претварали у шансе на другој страни, баш после тог 14. минута који их је тргао. За то је најзаслужнији био Јусуф Бамиделе. Упркос нешто слабијем издању у највећем делу првог полувремена, управо је он био тај који је центаршутем пронашао Зади Серија, којем је остао лакши део посла – да са друге стативе савлада Зорана Поповића и дуплира вођство у 43. минуту.

Такав епилог био је савршен сценарио за домаћи тим, који је потом умртвио већ свакако полунегледљиву утакмицу са малим бројем покушаја да се угрози гол. Војводина је из четири шута дала два гола, што је била премија. Са друге стране, не треба бити превише критичан према таквом приступу, јер су првотимци у пола белом, пола црвеном, морали тако да заиграју, како би прекинули црни низ. У таквом амбијенту се рачуна само победа, па марак било и науштрб лепоте, која је била присутна у ранијој фази када је резултат изостајао. Тако је Војводина успешно привела меч крају и славила, чиме је вратила позитивно расположење.

Војводина – Железничар 2:0 (2:0)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе“, гледалаца: 4.000, судија: Трифуновић Д. Стрелци: Петровић у 9. и Зади у 43. минуту за Војводину. Жути картони: Кораћ, Петровић и Сићење (Војводина), Кнежевић, Стојановић и Саного (Железничар).

ВОЈВОДИНА: Росић 7, Бутеан 6 (Николић), Кораћ 6 (Сићење), Црномарковић 6, Барос 6, Петровић 7, Полетановић 6, Радуловић 6 (Кокановић), Деле 6 (Депу), Зади 7, Величковић 6 (Младеновић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Поповић 6, Стојановић 5, Милуновић 5, Миликић 6, Јусиф 6 (Балаж), Кнежевић 5 (Саного), Митровић 5, Езех 6 (Локоса), Јевремовић 6 (Јовановић), Пиргић 6 (Гргић), Романић 6.