BITNA POBEDA I „NOVI KARAĐORĐE“ GLAVNI UTISCI POSLE OKRŠAJA FUDBALERA U SUPERLIGI: Neka Železničar bude prekretnica

15.09.2024. 19:32 19:36
fk vojvodina
Izvor: Detalj meča na „Karađorđu", foto: S. Šušnjević

Nije se umiralo u lepoti, ali tako je moralo – fudbaleri Vojvodine prevazišli su mentalnu barijeru i posle pet utakmica bez pobede u Superligi Srbije upisali su tri boda, slavljem nad Železničarom iz Pančeva (2:0) na premijernom izdanju na „Karađorđu“ ove sezone.

Novosađani su sav posao završili u prvih 45 minuta, sa dva gola na početku i na kraju poluvremena, da bi do kraja očuvali stečeno i vratili se na pobednički kolosek. Odmah potom je i dotadašnji v.d. trenera, Nemanja Krtolica, i zvanično postao šef struke „stare dame“.

–Teška utakmica, a svaka pobeda u ovom trenutku je za nas bila veliki imperativ, o čemu smo već pričali. Dali smo rani gol, a onda nam je trebalo vremena da dođemo do daha pa smo pred kraj prvog poluvremena došli do drugog gola. Između smo imali mnogo problema, jedno 10-15 minuta nismo postojali na terenu. U drugom poluvremenu smo činili sve da sačuvamo rezultat i drago mi je to što smo pobedili jednu od najorganizovanijih ekipa u ligi, ako ne računamo one najjače. Kolegi želim mnogo sreće u nastavku prvenstva i nema sumnje da će Železničar biti na boljoj poziciji u odnosu na prošlu – istakao je Krtolica.

Pohvalio je i izgled „novog Karađorđa“.

– Iako je kiša padala skoro dva sata, znate kako je pre teren izgledao u takvim uslovima, a pogledajte sada, kao da se ništa nije desilo. Teren je vrhunski. Za mene lično ova pobeda znači mnogo. Zamislite da je rezultat bio drugačiji, kako bismo se osetili mi, kako bi reagovali navijači i klub, jednostavno, nama je svaka pobeda od velikog značaja. Ja se nadam da ćemo se podići i da ćemo biti bolji – naveo je trener Vojvodine, koja u narednom kolu gostuje IMT-u.