СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Војводина победила Железничар са 2:0

14.09.2024. 17:47 19:54
fk vojvodina
Извор: С. Шушњевић

Фудбалери Војводине победили су Железничар из Панчева на свом стадиону "Карађорђе" са 2:0.

Крај утакмице.

90. минут: Игра се три минута надокнаде времена.

88. минут: Још једна прилика за Железничар. Миликић је са три метра био у прилици да матира Росића, али је шутирао преко гола.

87. минут: Две маестралне одбране Росића, прво је Јовановић после соло продора шутирао Јовановић, одбранио је Росић, а онда је Гргић покушао да искористи то што је голман Војводине био на земљи, али Росић је опет био сигуран.

81. минут: Шанса за Вошу. У изванредној шанси је био новајлија Депу, али је успео да промаши чист зицер са пет метара испред голамана Желазничара Поповића.

72. минут: Измена у Војводини, изашао је Бамиделе, а ушао Депу.

70. минут: Двострука измена у Железничару, изашли су Езе и Јусуф, а ушли су Локоса и Балаж.

64. минут: Измена у Војводини, изашао је Величковић, а ушао Младеновић.

63. минут: Још једна измена у Железничару, изашао је Јевремовић, а ушао је Јовановић.

54. минут: Двострука измена у Железничару, изашли су Пиргић и Кнежевић, а ушли Гргић и Саного.

51. минут: Поново шанса за Вошу. На центаршут Серија Бамиделе је шутирао главом, али је лопта прошла тик крај гола Поповића.

49. минут: Шанса за Војводину, Бамиделе је шутирао, али је одлично интервенисао дефанзивац Железничара Стојановић исперд голмана Поповића.

46. минут: Пре почетка другог дела Сичење је уашо на терен уместо Кораћа у Војводини.

Почело је друго полувреме.

Крај првог полувремена.

45. минут: Игра се надокнада од два минута.

45. минут: Езе је опет покушао, али је Росић поново на месту.

43. минут: Бамиделе је одлично пронашао Серија, а овај је успео да смести лопту у мрежу Железничара за вођство Војводине од 2:0.

39. минут: Радуловић је због повреде морао да напусти терен, а ушао је Кокановић.

26. минут: Поново је покушао Езе, али је Росић опет био на месту.

25. минут: Митровић је шутирао слободан ударац са 25 метара од гола Војводине, али је Росић био на месту и уследио је корнер за госте.

22. минут: Добра прилика за Војводину, али лопта није стигла до Бамиделеа, одлично је одреаговала одбрана Железничара.

15. минут: Шанса за Железничар. Шутирао је Езе, али је погодио пречку.

9. минут: Пенал је шутирао Његош Петровић али му је ударац одбранио голман Железничара Зоран Поповић. Но, лопта се убрзо одбила поново до Поповића, који је овога пута успео да је смести у мрежу и Војводина је повела са 1:0.

7. минут: Судија свира пенал за Војводину, али је ипак уследила консултација са ВАР собом. Но одлука је остала да покаже на белу тачку.

Почела је утакмица.

После 25. маја и утакмице са Младости (1:0) Војводина се враћа кући.

На новом терену стадиона „Карађорђе“, урађеном по највишим стандардима ФИФА и УЕФА, част да са домаћинима подели изазове савршених услова за игру, има панчевачки Железничар.

Доласком Депуа из португалског Жилвисентеа Војводина је добила карику у ланцу која је недостајала, поузданог играча у шпицу напада. А синоћ је стигло и последње појачање - Лазар Ранђеловић.

Извор:
Дневник
ВОЈВОДИНА СЕ УТАКМИЦОМ СА ЖЕЛЕЗНИЧАРОМ ВРАЋА НА „КАРАЂОРЂЕ“: Новосађани спремни и свесни одговорности