ФК Слога/ Славље фудбалера Слоге после утакмице
Izvor: FK Sloga/ Slavlje fudbalera Sloge posle utakmice

Odigrana je dobra utakmica u gradskom derbiju, pred rekordnim brojem gledalaca.

Sloga (T) - TSK 2:1 (0:1)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalca 500, sudija: D. Kresić (Titel), strelci: Krajnović u 47. i Tomić u 63. za Slogu, a Marić u 28. minutu za TSK. Žuti kartoni: Pastor, Peković, Đokić (Sloga), Kosić, Radičić, Radonja (TSK).

SLOGA: Nedeljković 7, Đokić 6,5, Tomić 8, Krajnović7,5, Mijailović 7,5 (Zelić), Pastor 6,5 (Peković), Ribar 7,5 (Marjanović), Vještica 6,5, Biserčić 6,5 (Ćeha), Zečak 7, Rađenović 6,5.

TSK: Agić 7, Kosić 6,5, Lahoć 6,5, Radičić 6,5, Ostojić 7, Svitić 6,5, Dmičić 7 (Paška 6,5), Jovanović 7 (Zeljković), Marić 7, Pupovac 7 (Ergarac), Vujošević 7 (Radonja).

Na veliko iznenađenje u prvom delu TSK je poveo, ali su domaćini u nastavku meča uspeli da prokrenu rezultat.

Zbog povreda, igru su morali da napuste Pastor i Mijailović, ali domaćini su imali ideju kako da napišu scenario za preokret. Aleksa Ribar, koji je učestvovao u skoro svim akcijama, zaustavljen je prekršajem levog beka Lahoša, a potom je izveo slobodan udarac. Ponovo je zatajila odbrana gostiju, a štoper Nemanja Tomić bio je snalažljiv.

M. M.

Hajduk - Prvi maj 1:2 (0:2)

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 150, sudija: B. Radić (Irig), strelci: Mitrović u 51. za Hajduk, a Bajić u 14. Maksimović u 41. minutu za Prvi maj.

HAJDUK: Jelišić 6,5, Romac 6 (Šahurić 6,5), Milošević 7, Banović 6,5 (Stojković), Bursać 6,5 (Mutić 6,5), Milojević 6 (Gavrilović 6,5), Smiljanić 6,5, Piplica 6,5, Učur 7, Mitrović 7, Ležaić 6,5.

PRVI MAJ: Kornpić 7,5, Marković 6, Petrović 7, Cekić 6, Maksimović 7,5 (Plavšić), Bajić 7, Plojević 7 (Jurišić 6), Bošnjak 7,5, Sikimić 7 (Marković), Babić 6,5, Sremčević 6,5.

Gosti su igrali čvrsto, a u 14. minutu Bošnjak je odigrao povratnu loptu, a Kristijan Bajić lepim udarcem pogodio za vođstvo. U 41. minutu kardinalnu grešku odbrane iskoristio je Matija Maksimović.

Domaćini su u nastavku vbili boljii u 51. minutu Milan Mitrović je uspeo da smanji rezultat.

Jedinstvo (SP) - Dunav 6:0 (3:0)

STARA PAZOVA: Gradski stadion, gledalaca 300, sudija: D. Petrović (Šid), strelci: Savković u 9. 46. i 56. Pađen u 31. Mihajlović u 64. (autogol), Dragojlović u 82. minutu.

JEDINSTVO: Rnić, Bukurecki 7, Ivetić 8, Gačić 7 (Igrač 7), Pađen 8, Aleksić 7 (Stanojčić 7), Tapić 7 (Matović 7), Žakula 7,5, Micić 7,5 (Rankov), Savković 8 (Dragojlović), Krstić7.

DUNAV: Petrović7, Mihajlović 6, Brajković 6, Dražeta 6 (Milenković), L. Mirković 6 (Šavija), Nikolić 6 (Pavlović 6), Marković 6 (Petrović), Perović 6,5, Mačinković 6, Jevrić 6, M. Mirković 6 (Jovković 6).

Duel sarih poznanika iz prošlih vremena doneo je drugu sliku. Pazovčani su bili nemilosrdni prema komšijama. Samo u početku gosti su ozbiljnije pripretili ali je Dražeta prokockao priliku da postigne drugi gol posle šest odigranih kola. Sve ostalo je bilo u znaku domaćina.

Srem - Mladost (BJ) 0:1 (0:0)

SREMSKI MIHALJEVCI:  Igralište Srema, gledalaca 300, sudija: F. Todić (Vrdnik), strelac: Jelić u 67. minutu. Žuti kartoni: Rančić, Donevski, Roganović (Srem), Stanić (Mladost).

SREM: Knežević 7, Sredojević 6,5 (Dević), Savinović 7, Ljubojević 7 (Matić), Vujasinović 7, Cvetković 7, Bogdan 7, Roganović 7, Bogojević 6,5, Bežanović 6,5 (Donevski 7), Rančić 6,5 (Komazec).

MLADOST: Bajić 7, Stanić 7,5, Hrubik 7, Knežević 7, Jakovljević 7,5, Vujović 8, Vejnović 7 (Samardžić 7,5), Zeljković 8, Kovačević 7 (Jelić 8), Erak 7,5 (Škavić), Mitrović 7,5 (Šavija).

Iz dvoboja najboljih odbrambenih linija u dosadašnjem delu prvenstva, Jaračani su izašli kao pobednici. Prelomio je Bratislav Jelić, snalažljivom reakcijom kod prve stative, uz asistenciju Aleksandra Eraka. U akciji za vođstvo gostiju učestvovali su još Milan Stanić i imenjak Samardžić. Pre izlaska iz igre, bonus Ognjen Vejnović, imao je odličnu pšansu, ali pogodio je prečku. Aleksandar Ljubojević je u 55. minutu iz slobodnjaka sa 20 metara dobro gađao, ali golman Vladimir Bajić uz pomoć prečke je sprečio pogodak. Pred kraj meča, na red je došla stativa, isprečila se pri pokušaju Samardžića da duplira kapital.

Jadran - Veternik 4:3  (1:0)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 150, sudija: Đurić (Ruma), strelci: Milinković u 2. i 84. i Sekulić u 73. i Živanović u 93. za Jadran, a Krstevski u 61. D. Grujić u 63. i Ušćumlić u 90. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Milinković, Balešević, Krivokuća (Jadran), Balaš, Vilotijević, Kisić (Veternik).

JADRAN: Jovišić, Perišić (Pavlović), Pejić, Sekulić, Milinković (Simunović), L. Bulat (Živković), Vidović (Giorgijev), Prodanović, Pisar, Balešević (Krivokuća), M. Bulat.

VETERNIK: Palkovljević, Balaš, Ćalija, Sebastijan (Kisić), D. Grujić, N. Grujić, Vuković (Ušćumlić), Vilotijević, Sekulić, Krstevski, Turalo (Lepojević).

Prava drama u Golubincima. U finišu meča, prvo su domaći poveli sa 3:2 u 84. minutu, a u poslednjem minutu regularnog dela meča Ušćumlić je uspeo da izjednači rezultat. Međutim, u nadoknadi Živanović je doneo veliko slavlje domaćem timu.

M. J.

Donji Srem - Šajkaš 4:0 (4:0)

PEĆINCI: Stadion SUvača, gledalaca 250, sudija: Dević (Ruma), stgrelci: Smiljanić u 4. Trifunović u 12. Krneta u 34. i Vukmanović u 45. minutu. Žuti kartoni: Trifunović (Donji Srem), Zaov, Moravac (Šajkaš).

DONJI SREM: Dević, Krneta, Vukomanović (Ljubojević), Jurišić, Rađenović, V. Trifunović (Subotić), Ješić, Đokić (Zorić), Smiljanić (Matić), Vasiljević, R.Trifunović (Vuković).

ŠAJKAŠ: Miladinov, Kolarov (Matej), Boroja, Alempić, Zaov, Majurić, Kotuljač (Hadija), Savić (Pušić), Letić, Horvat (Nikolaš), Moravac (Cvijić).

Lako su Pećincani stigli do pobede protiv ekipe iz Kovilja. Već u prvom delu sve je bilo rešeno, a u drugom delu su domaći spustili gas i tako bili sigurni.

J. R.

Radnički (Š) - Radnički (NP) 0:1 (0:1)

ŠID: Igrališe Radničkog, gledalaca 100, sudija: Stošić (Novi Sad), strelac: Šormaz u 21. minutu.

RADNIČKI (Š):  Nikolić, Utvić, Stevanović, Vuković, Aperlić, Šikanić (Kuzmanović), Rukavina, Purić, Maksimović, Nedinić (Peška), Subić.

RADNIČKI (NP): Mijoković, Jovanović (Cvetković, Jovanović), Đurko-

vić, Stojanović, M. Živković, Milaković, Šormaz, Lukić (Pavlica), Jojević (Plavšić), D. Živković, Kuburović.

Nastavilase kriza Šiđana. Ponovo su izgubili ovoga puta od ekipe iz Nove Pazove a jedini pogodak jej postigao Stefan Šormaz koji je savladao golmana Nikolića.

V. Ć.

Šumar - Jedinstvo (R) 1:1 (1:1)

OGAR: Igralište Šumara, gledalaca 200, sudija: Bošković (Salaš Noćajski), strelci: Klajić u 11. (autogol) za Šumar, a Topić u 45. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Mandić (Šumar), Petrović, Kapisoda, Novaković, Klajić, Radmilović (Jedinstvo). Crveni karton: Andriga (Jedinstvo).

ŠUMAR: Mladenović, Simić (Matović), Čelar (Obradović), N. Mandić (Milićević), M. Mandić, Malović, Jankoivć, Jovičić (Stojadinović), Mlađenović, Pilipović, Mihajlović (Damjanović), Mlinarević.

JEDINSTVO: Marković, Živanović, Andriga, U. Topić (Pribić), Petrović (Ratić), Kapisoda, Novaković, Ibišić (Boban), Đarić, Klajić, Radmilović.

Fudbaleri Jedinstva iz Rumenke uspeli su i sa igračem manje da osvoje bod u Ogaru. Domaći su poveli autogolom Klajića, međutim snalažljivi Uroš Topić je uspeo u poslednjim sekundama prvog dela da izjednači. U drugom delu su Rumenčani uspeli da se odbrane.

Rezultati i tabela:

Šumar - Jedinstvo (R) 1:1, Jedinstvo (SP) - Dunav 6:0, Sloga (T) - TSK 2:1, Jadran - Veternik 4:3, Donji Srem - Šajkaš 4:0, Hajduk (B) - Prvi maj 1:2, Srem (SM) - Mladost (BJ) 0:1, Radnički (Š) - Radnički (NP) 0:1.

18.09.2024. 13:14 13:16
FUDBALERI VOJVODINE VEZALI DVE POBEDE – Trener Nemanja Krtolica: Ovo je znak da se vraćamo u vrh tabele
fudbal

23.09.2024. 16:16 16:24
SRPSKA FUDBALSKA LIGA - VOJVODINA Vrbas čuva mesto lidera
Панчево

Posle sjajnog izdanja učenika trenera Slobodana Milovića, Vrbas je stigao do ubedljive pobede, čime je sačuvao lidersku poziciju na tabeli. Mnogo konkretniju igru, domaću su krunisali s dva gola u prvih dvadesetak minuta igre.
22.09.2024. 16:27 16:30