ФК Слога/ Славље фудбалера Слоге после утакмице
Извор: ФК Слога/ Славље фудбалера Слоге после утакмице

Одиграна је добра утакмица у градском дербију, пред рекордним бројем гледалаца.

Слога (Т) - ТСК 2:1 (0:1)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалца 500, судија: Д. Кресић (Тител), стрелци: Крајновић у 47. и Томић у 63. за Слогу, a Марић у 28. минуту за ТСК. Жути картони: Пастор, Пековић, Ђокић (Слога), Косић, Радичић, Радоња (ТСК).

СЛОГА: Недељковић 7, Ђокић 6,5, Томић 8, Крајновић7,5, Мијаиловић 7,5 (Зелић), Пастор 6,5 (Пековић), Рибар 7,5 (Марјановић), Вјештица 6,5, Бiсерчић 6,5 (Ћеха), Зечак 7, Рађеновић 6,5.

ТСК: Агић 7, Косић 6,5, Лахоћ 6,5, Радичић 6,5, Остојић 7, Свитић 6,5, Дмичић 7 (Пашка 6,5), Јовановић 7 (Зељковић), Марић 7, Пуповац 7 (Ергарац), Вујошевић 7 (Радоња).

На велико изненађење у првом делу ТСК је повео, али су домаћини у наставку меча успели да прокрену резултат.

Због повреда, игру су морали да напусте Пастор и Мијаиловић, али домаћини су имали идеју како да напишу сценарио за преокрет. Алекса Рибар, који је учествовао у скоро свим акцијама, заустављен је прекршајем левог бека Лахоша, а потом је извео слободан ударац. Поново је затајила одбрана гостију, а штопер Немања Томић био је сналажљив.

М. М.

Хајдук - Први мај 1:2 (0:2)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија: Б. Радић (Ириг), стрелци: Митровић у 51. за Хајдук, а Бајић у 14. Максимовић у 41. минуту за Први мај.

ХАЈДУК: Јелишић 6,5, Ромац 6 (Шахурић 6,5), Милошевић 7, Бановић 6,5 (Стојковић), Бурсаћ 6,5 (Мутић 6,5), Милојевић 6 (Гавриловић 6,5), Смиљанић 6,5, Пиплица 6,5, Учур 7, Митровић 7, Лежаић 6,5.

ПРВИ МАЈ: Корнпић 7,5, Марковић 6, Петровић 7, Цекић 6, Максимовић 7,5 (Плавшић), Бајић 7, Плојевић 7 (Јуришић 6), Бошњак 7,5, Сикимић 7 (Марковић), Бабић 6,5, Сремчевић 6,5.

Гости су играли чврсто, а у 14. минуту Бошњак је одиграо повратну лопту, а Кристијан Бајић лепим ударцем погодио за вођство. У 41. минуту кардиналну грешку одбране искористио је Матија Максимовић.

Домаћини су у наставку вбили бољии у 51. минуту Милан Митровић је успео да смањи резултат.

Јединство (СП) - Дунав 6:0 (3:0)

СТАРА ПАЗОВА: Градски стадион, гледалаца 300, судија: Д. Петровић (Шид), стрелци: Савковић у 9. 46. и 56. Пађен у 31. Михајловић у 64. (аутогол), Драгојловић у 82. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Рнић, Букурецки 7, Иветић 8, Гачић 7 (Играч 7), Пађен 8, Алексић 7 (Станојчић 7), Тапић 7 (Матовић 7), Жакула 7,5, Мицић 7,5 (Ранков), Савковић 8 (Драгојловић), Крстић7.

ДУНАВ: Петровић7, Михајловић 6, Брајковић 6, Дражета 6 (Миленковић), Л. Мирковић 6 (Шавија), Николић 6 (Павловић 6), Марковић 6 (Петровић), Перовић 6,5, Мачинковић 6, Јеврић 6, М. Мирковић 6 (Јовковић 6).

Дуел сарих познаника из прошлих времена донео је другу слику. Пазовчани су били немилосрдни према комшијама. Само у почетку гости су озбиљније припретили али је Дражета прокоцкао прилику да постигне други гол после шест одиграних кола. Све остало је било у знаку домаћина.

Срем - Младост (БЈ) 0:1 (0:0)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ:  Игралиште Срема, гледалаца 300, судија: Ф. Тодић (Врдник), стрелац: Јелић у 67. минуту. Жути картони: Ранчић, Доневски, Рогановић (Срем), Станић (Младост).

СРЕМ: Кнежевић 7, Средојевић 6,5 (Девић), Савиновић 7, Љубојевић 7 (Матић), Вујасиновић 7, Цветковић 7, Богдан 7, Рогановић 7, Богојевић 6,5, Бежановић 6,5 (Доневски 7), Ранчић 6,5 (Комазец).

МЛАДОСТ: Бајић 7, Станић 7,5, Хрубик 7, Кнежевић 7, Јаковљевић 7,5, Вујовић 8, Вејновић 7 (Самарџић 7,5), Зељковић 8, Ковачевић 7 (Јелић 8), Ерак 7,5 (Шкавић), Митровић 7,5 (Шавија).

Из двобоја најбољих одбрамбених линија у досадашњем делу првенства, Јарачани су изашли као победници. Преломио је Братислав Јелић, сналажљивом реакцијом код прве стативе, уз асистенцију Александра Ерака. У акцији за вођство гостију учествовали су још Милан Станић и имењак Самарџић. Пре изласка из игре, бонус Огњен Вејновић, имао је одличну пшансу, али погодио је пречку. Александар Љубојевић је у 55. минуту из слободњака са 20 метара добро гађао, али голман Владимир Бајић уз помоћ пречке је спречио погодак. Пред крај меча, на ред је дошла статива, испречила се при покушају Самарџића да дуплира капитал.

Јадран - Ветерник 4:3  (1:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 150, судија: Ђурић (Рума), стрелци: Милинковић у 2. и 84. и Секулић у 73. и Живановић у 93. за Јадран, а Крстевски у 61. Д. Грујић у 63. и Ушћумлић у 90. минуту за Ветерник. Жути картони: Милинковић, Балешевић, Кривокућа (Јадран), Балаш, Вилотијевић, Кисић (Ветерник).

ЈАДРАН: Јовишић, Перишић (Павловић), Пејић, Секулић, Милинковић (Симуновић), Л. Булат (Живковић), Видовић (Гиоргијев), Продановић, Писар, Балешевић (Кривокућа), М. Булат.

ВЕТЕРНИК: Палковљевић, Балаш, Ћалија, Себастијан (Кисић), Д. Грујић, Н. Грујић, Вуковић (Ушћумлић), Вилотијевић, Секулић, Крстевски, Турало (Лепојевић).

Права драма у Голубинцима. У финишу меча, прво су домаћи повели са 3:2 у 84. минуту, а у последњем минуту регуларног дела меча Ушћумлић је успео да изједначи резултат. Међутим, у надокнади Живановић је донео велико славље домаћем тиму.

М. Ј.

Доњи Срем - Шајкаш 4:0 (4:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион СУвача, гледалаца 250, судија: Девић (Рума), стгрелци: Смиљанић у 4. Трифуновић у 12. Крнета у 34. и Вукмановић у 45. минуту. Жути картони: Трифуновић (Доњи Срем), Заов, Моравац (Шајкаш).

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Крнета, Вукомановић (Љубојевић), Јуришић, Рађеновић, В. Трифуновић (Суботић), Јешић, Ђокић (Зорић), Смиљанић (Матић), Васиљевић, Р.Трифуновић (Вуковић).

ШАЈКАШ: Миладинов, Коларов (Матеј), Бороја, Алемпић, Заов, Мајурић, Котуљач (Хадија), Савић (Пушић), Летић, Хорват (Николаш), Моравац (Цвијић).

Лако су Пећинцани стигли до победе против екипе из Ковиља. Већ у првом делу све је било решено, а у другом делу су домаћи спустили гас и тако били сигурни.

Ј. Р.

Раднички (Ш) - Раднички (НП) 0:1 (0:1)

ШИД: Игралише Радничког, гледалаца 100, судија: Стошић (Нови Сад), стрелац: Шормаз у 21. минуту.

РАДНИЧКИ (Ш):  Николић, Утвић, Стевановић, Вуковић, Аперлић, Шиканић (Кузмановић), Рукавина, Пурић, Максимовић, Нединић (Пешка), Субић.

РАДНИЧКИ (НП): Мијоковић, Јовановић (Цветковић, Јовановић), Ђурко-

вић, Стојановић, М. Живковић, Милаковић, Шормаз, Лукић (Павлица), Јојевић (Плавшић), Д. Живковић, Кубуровић.

Наставиласе криза Шиђана. Поново су изгубили овога пута од екипе из Нове Пазове а једини погодак јеј постигао Стефан Шормаз који је савладао голмана Николића.

В. Ћ.

Шумар - Јединство (Р) 1:1 (1:1)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца 200, судија: Бошковић (Салаш Ноћајски), стрелци: Клајић у 11. (аутогол) за Шумар, а Топић у 45. минуту за Јединство. Жути картони: Мандић (Шумар), Петровић, Каписода, Новаковић, Клајић, Радмиловић (Јединство). Црвени картон: Андрига (Јединство).

ШУМАР: Младеновић, Симић (Матовић), Челар (Обрадовић), Н. Мандић (Милићевић), М. Мандић, Маловић, Јанкоивћ, Јовичић (Стојадиновић), Млађеновић, Пилиповић, Михајловић (Дамјановић), Млинаревић.

ЈЕДИНСТВО: Марковић, Живановић, Андрига, У. Топић (Прибић), Петровић (Ратић), Каписода, Новаковић, Ибишић (Бобан), Ђарић, Клајић, Радмиловић.

Фудбалери Јединства из Руменке успели су и са играчем мање да освоје бод у Огару. Домаћи су повели аутоголом Клајића, међутим сналажљиви Урош Топић је успео у последњим секундама првог дела да изједначи. У другом делу су Руменчани успели да се одбране.

Резултати и табела:

Шумар - Јединство (Р) 1:1, Јединство (СП) - Дунав 6:0, Слога (Т) - ТСК 2:1, Јадран - Ветерник 4:3, Доњи Срем - Шајкаш 4:0, Хајдук (Б) - Први мај 1:2, Срем (СМ) - Младост (БЈ) 0:1, Раднички (Ш) - Раднички (НП) 0:1.

18.09.2024. 13:14 13:16
ФУДБАЛЕРИ ВОЈВОДИНЕ ВЕЗАЛИ ДВЕ ПОБЕДЕ – Тренер Немања Кртолица: Ово је знак да се враћамо у врх табеле
fudbal

23.09.2024. 16:16 16:24
СРПСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА - ВОЈВОДИНА Врбас чува место лидера
Панчево

После сјајног издања ученика тренера Слободана Миловића, Врбас је стигао до убедљиве победе, чиме је сачувао лидерску позицију на табели. Много конкретнију игру, домаћу су крунисали с два гола у првих двадесетак минута игре.
22.09.2024. 16:27 16:30