VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Kračunjel umirio Kozarčane

24.09.2024. 13:20 13:21
Izvor: pixabay.com

Iako su do samog finiša susreta imali prednost od dva gola, Novokozarčani su na kraju izgubili dva boda.

Sloboda - BAK 3:3 (2:1)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Panelić”, gledalaca 150, sudija: A. Cvetković (Pančevo), strelci: Misić u 20. Galić u 28. Jovandić u 60. za Slobodu, a Sekulović u 12. Kračunjel u 80. i 96. minutu za BAK.

SLOBODA: Ćirić 6, L. Bogojević 6,5, Francuski 6 (Cvijanović 6), Jovandić 7, Galić 7,5 (Protić), Popović 7, Misić 7, Karanović 6 (Radulaški 6), M. Bogojević 6,5 (Blagojević), Ćosić 7 (Terzin 6), Vokić 6.

BAK: Vukoje 6, Starović 6 (Stokić), Jožić 6, Marić 6 (Paunović 6,5), Simić 6,5, Anđelić 6 (Trifunović 6), Kračunjel 8, Milković 6, Motorov 7, Jungić 6, Sekulović 7.

Za to se postarao napadač Belocrkvna Kračunjel, koji je prvo desetak minuta pre kraja toka, a onda i bukvalno u poslednjim sekundama meča iznenadio domaćina.

P. Trnić

Budućnost - Rusanda 3:0 (1:0)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca 200, sudija: D. Mijatović (Žitište), strelci: Markov u 40. Matić u 50. i 55. minutu.

BUDUĆNOST: Živkov (Kuručev), Kondić 7, Stanić 7, Markov 7, Kuburović 7,5, Hovanec 7, Matić 7 (Vlaučin), Mastilo 7, Rakas 7 (Tomin 7), Stojićev 7 (Prokin), Kovačević 7 (Ajdarić).

RUSANDA: Matković 7, Davidov 6, Škondrić 6, Janković 5,5 (Vlačić 6), Joksimović 6, Šargin (Subić 6), Odžin 6,5, Kovačević 6, Trajković 6 (Popov), Adamov 6,5 Stevanov 6,5.

Crnjani nastavljaju niz pobeda. Ovoga puta sa pola gasa lako su izašli na kraj sa ekipom skromnih mogućnosti iz Melenaca.

P. Trnić

Begej - Kozara 2:1 (0:0)

ŽITIŠTE: Stadion Begeja, gledalaca 200, sudija. M. Božić (Pančevo), strelci: Tomić u 47. (augotol) i Grbić u 57. za Begej, a Tomić u 74. minutu za Kozaru.

BEGEJ: Trivunović 7, Rapaić 6,5 (Puškaš), Mijatović 7, Čubrilo 6,5 (Golijanin 7,5), Umićević 7,5 Grbić 7,5, Mla. Novak 7 (Mar.- Novak), Vukoje 7, Nikolić 7, Brankov 8 (NOvaković), Štrbac 7,5.

KOZARA: Ševo 6, Rofa 6 (Mirkonj 6,5), Knežević 7, Bajić 6 (Latinović), Spahić 7, Ratko 7, Labus 6 (Bunić 6,5), Penavski 6,5, Tomić 6,5, Krmar 6, Zeljković 6.

Utakmica starih znanaca protekla je u nadmudrivanju u prvom poluvremenu kad su rivali više obraćali pažnju nasvoj kazneni prostor, a jedinu priliku je imao Grbić u 16. minuti, golman gostiju izbacio je loptu u korner.

U nastavku domaćini su krenuli žešće ka golu Kozare, a do vođstva su došli autogolom Tomića, mada je uz njega bio i Mladen Novak, pa je ostala dielma. odmah potom domaćini su posle centaršuta Vukoja stigli do drugog gola, jer je u skoku najviši bio Grbil. Gosti se nisu predavali, pa su uspeli preko Tomića da smanje rezutat u 74. minutu.

D. Milićev

Crvena zvezda - Jedinstvo (BK) 0:3 (0:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 300, sudija: M. Gaborov (Zrenjanin), strelci: Šušnjar u 51. Milanović u 53. i Popeskov u 67. (autogol) minutu.

CRVENA ZVEZDA: Mijatov, Adamović, Đorić (Petrović), Popeskov (Cucić), Vojvodić (Kresoja), Čudanov (Ralić), Latković, Reljić 6, Kockar, Čubrilo, Knežević (Barbul).

JEDINSTVO: Radović, Vojnović (Dučić), Korać, Kovačević, Radišić, Kujundžić (Kenđa), Milanović, Stojisavljević (Jeftić), Trkulja, Šušnjar, Babić.

Gosti iz Banatskog Karađorđeva iznenadili su domaćina u Ruskom Selu. Uspeli su u drugom delu igre da nadvise domaći sastav. U prvom delu susreta je viđena ravnopravna igra, dok je u drugom delu domaćin je potpuno stao. Kada su u igru ušli Milanović i Šušnjar sve se promenilo. Mora se reći da Crvena zvezda davno nije igrala tako slabo na svom terenu.

M. Račić

Polet (I) - Dolovo 1:1 (0:0)

IDVOR: Stadion Poleta, gledalaca 150, sudija: M. Marković (Vršac), strelci: Subotić u 47. za Polet, a Savkov u 55. minutu za Dolovo.

POLET: Jan 7, Tanasković 7, Ratković 7, Đuričić 7, Vasić 7, Josimov 7, D. Marković 7 (J. Marković 7), Skokna 7, Kovačević 7, Sanader 6,5 (Subotić 7), Mladenović 6,5 (Milin 7).

DOLOVO: Tomić 7,5, Jaćimovski 7, Cvetković 7, Milovac 7, Đorđević 6 (Joković 6,5), Savkov 7 (Lekić 6,5), Pešterac 7, Ševo 7, Advigov 7, Obradović 6,5 (Petković 7), Gigović 6,5 (Janković 7).

U otvorenoj igri domaćini su imali više prilika, ali na golu gostiju se istakao Tomić.

B. St.

Mladost (O) - Borac (S) 1:0 (0:0)

OMOLJICA: Stadion Mladosti, gledalaca 300, sudija: M. Marković (Pančevo), strelac: Lukić u 66. minutu (iz penala). Crveni karton: Todorović (Mladost).

MLADOST: Todorović 6, Lukić 7,5, Lunc 6,5, Ivanović 7, Maksimović 6,5, Mišović 7 (Vučinić), Nikolić 6,5 (Stanković 8), Ergarac 6,5 (Alavanja 6,5), Klještan 7 (Đukić 7), Točilovac 7, Radisavljević 7,5.

BORAC: Mandić 7, Đukanović 6,5 (Jerkov), Delić 7, Trajković 7, Đajić 7 (Jovanov), Rakonić 6,5 (Kujundžić 6,5), Popović 6,5 (S. Lukić 6,5), U. Lukić 7, Mađarov 7, Alamadine 7, Turkulj 7.

U komšijskom derbiju pred punim tribinama nije bilo ozbiljnijih prilika u prvom poluvremenu. U 59. minutu domaći tim ostao sa desetoricom na terenu, golman Todorović je dobio crveni karton kada je van šesnaesterca srušio gostujućeg igrača.  U 66. minutu posle dobre i brze akcije Omoljičana Vojin Radisavljević je srušen u šesnaestercu i dosuđen je penal koji je realizovao Luka Lukić za pobedu.

Gosti su brojčano jači imali nekoliko prilika za gol, ali su domaći fudbaleri znalački uspeli da se odbrane i osvoje tri boda.

B. St.

Rezultati i tabela:

Budućnost (SC) - Rusanda 3:0, Begej - Kozara 2:1, Polet (I) - Dolovo 1:1, Crvena zvezda - Jedinstvo (BK) 0:3, Mladost (O) - Borac (S) 1:0, Jedinstvo (V) - Polet (N) 3:0, Sloboda (NK) - BAK 3:3, Proleter (BK) - Napredak (Č) 4:2.