SRPSKA FUDBALSKA LIGA - VOJVODINA Vrbas čuva mesto lidera

22.09.2024. 16:27 16:30
Панчево

Posle sjajnog izdanja učenika trenera Slobodana Milovića, Vrbas je stigao do ubedljive pobede, čime je sačuvao lidersku poziciju na tabeli. Mnogo konkretniju igru, domaću su krunisali s dva gola u prvih dvadesetak minuta igre.

Najpre je, u 16. minutu, Vujović idealno uzposlio Banjca, koji je precizno centrirao pred gol Pančevaca, a Luka Krainović je vešto loptu sproveo u mrežu. Samo dva minuta kasnije, Krainović je uputio oštar centaršut po zemlji u peterac gostiju, a Matijašević je, s pet metara, ubacio u mrežu za vođstvo Vrbasa od 2:0.

Drugo poluvreme bolje su otvorili gosti.  U 48. minutu rezervista Stojanovski je s osam metara šutirao, ali je golman domaćina Vojvodić sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Nedugo zatim, talentovani napadač Pančevaca Malidžan dobio je loptu u prazan prostor, stuštio se ka golu Vrbašana i iskosa šutirao, ali je Vojvodić ponovo bio nesavladiv.

Tačku na susret stavio je igrač Vrbasa Dejan Banjac u 70. minutu. On je izveo korner, uputivši direktan udarac u gol gostiju, neko iz redova domaćina krenuo je na loptu, tek toliko da zasmeta golmanu Andžiću i ona je završila u mreži.

U finišu, rezervista Vrbašana Plavšić imao je dve stopostotne šanse, oba puta izbijao je sam pred gol Pančevaca, ali su oba njegova udarca završila kraj gola.

Tekst i foto: Đ. Bojanić

OFK Vrbas – Dinamo 1945 3:0 (2:0)

VRBAS: Stadion kraj Šlajza, gledalaca: 400. Sudija: Kampić (Novi Sad). Strelci: Krainović u 16, Matijašević u 18. i Banjac u 70. minutu. Žuti kartoni: Banjac (OFK Vrbas), Bogdanović i Ožegović (Dinamo 1945).

OFK VRBAS: Vojvodić 8, Banjac 8, Gojkov 7 (Marković -), Abramušić 8, Matijašević 7 (Tepavčević -), Živkucin 7, Serdar 7 (Plavšić -), Vujović 7 (Ivan 7), Krainović 7, Anđelković 7, Kovačević 7.

DINAMO 1945: Andžić 6, Vukojević 6 (Vlahović -), S. Đošić 6 (Stevanović 6), Bogdanović 6, Ožegović 7, Malidžan 7, V. Đošić 7, Milićević 6 (Stojanovski 7), Zagorac 6 (M. Marković -), Dašić 6, Stanimirović 6 (V. Marković 6).