Vojvođanska liga – sever: Iznenađenje u Somboru

11.09.2018. 12:25 12:29
Izvor: Momenat s utakmice u Somboru, foto: V. Janković

​​​​​​​Radnički (S) - Budućnost 0:1 (0:0)

SOMBOR: Igralište Radničkog, gledalaca 150, sudija: Manić (Subotica), strelac: Ileš u 89. minutu.

RADNIČKI: Jeličić 7, Josić 6 (Grbić), Mazinjanin 7, Vukadinović 6 (Tevanović 6), Lakić 6, Erdelji 7, Martinović 6 (Radev 6), Vuković 6, Veselinović 7, Čuljak 6, Sapozničenko 6.

BUDUĆNOST: Lugonja 8, Antonić 7, Radičić 6 (Ileš 7), Đumić 7, Lovre 7, Ralević 7, Medić 6, Vičentijević 6, Tasić 7, Kovačević 7, Josimović 7 (Prošić 7).

Pomalo su igrom razočarali domaći, a najozbiljnijiju priliku imali su gosti sredinom prvog dela. Medić sa samo tri metra nije uspeo da ubaci loptu u praznu mrežu. Domaći su jalovo napadali, ali je izostao kvalitetan pas i završnica. Kada se činilo da će bodovi biti podeljeni, trenutak nepažnje mladog, neiskusnog sastava Radničkog iskoristio je Ileš koji je sa metar od gola glavom loptu zakucao u mrežu.

S. R.

BSK - Tisa 0:2 (0:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca oko 200, sudija: Kovač (Vrbas). Strelci: Živković u 18. i Tači u 87. minutu. Žuti kartoni: Jovanović, Đođić (BSK), a Panić, Tasić (Tisa).

BSK: Marinković 8, Trifunović 6, Jovanović 6, Antićević 7, Đođić 7, Bačić 6, Vejnović 6 (Beljanski), Divjak 7, Kulić (Agbaba 6), Savić 7, Danojević 7.

TISA: Tasić, Panić 7 (Apro), Živković 8, Čabrilo 7, Đuranović 8, Šijačić 7, Mandić 7, Šaban 7 (Tači 8), Šicar 7, Boršoš 7 (Arežina 7), Lazić 7.

Tokom čitavog susreta gosti su bili bolji i konkretniji i zasluženo su odneli bodove. Pobeda je mogla biti i ubedljivija ali je promašeno još nekoliko povoljnih prilika. Kapiten Živković postigao je vrlo lep gol, a istakao se odličnom igrom.

A. Čičić

Tavankut - Radnički (ST) 0:4 (0:2)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 400, sudija: Krneta (Bačka Palanka), strelci: Antunić u 8. i 80. Vujačić u 16. Kobiljski u 72. minutu. Žuti kartoni: Šimić, Vizin (Tavankut), Pavasović, Radmanović (Radnički).

TAVANKUT: Sabo 6, Vojnić 6, Sloboda 6, Poljaković 6, I. Skenderović 6, Temunović 6, (Ivanišević), Šimić 6, Vizin 6 (Perić), Rajić 6, N. Skenderović 6, Pejić 6 (Francišković).

RADNIČKI: Pavaslović 7, Sazdanić 7, Vujičić 8, Matijašević 7 (D. Bogunović), Radmanović 7, Đorović 7, Šćepanović 7 (Kobiljski 7), Bošković 7, Borović 7, Dvornik 7, Antunić 8 (Simić).

Prvi su zapretili gosti, Đorović je šutirao preko prečke. U 8. minutu gosti su preko Antunića poveli,a kada je Vujačić udvostručio prednost sve je bilo gotovo.  U nastavku Žarko Kobiljski je postigao svoj drugi pogodak, a Igor Antunić je postavio konačan rezultat.

S. St.

Bačka - Bajša 2:2 (0:2)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 200, sudija: Šipoš (Srbobran), strelci: Kovač u 55. Milovanović u 67. za Bačku, a Majoroš u 1. Sakač u 25. minutu za Bajšu.

BAČKA: Marović 7, Doslov 6 (Petković 6), Živina 7, Đurović 6, Kovač 7, Dragić 7, Borenović 6, Gnjatović 7, Rakić 6 (Tonev 7), Milovanović 7, Miličić 7, Šotra 6.

BAJŠA: Damjanović 7, Žemberi 7, Kočić 6 (Marijanović 6), Majkić 7, Krivokapić 7, Boroš 7, Laćak 7, Mihalec 7, Sakač 7, Tresiglavić 6), Horvat 7, Major 7.

U komšijskom derbiju nije bilo pobednika. Iako su gosti iz prve brze akcije preko Majoroša došli u vođstvo. U 10. minutu je Bačka imala šansu da izjednači preko Miličića, ali je on šutirao pored gola. U 25. minutu gosti su preko Sakača stekli veliku prednost.

U drugom poluvremenu Bačka je u 55. minutu smanjila rezultat preko Kovača, da bi u 67. minutu Milovanović obezbedio bod.  Fudbaleri Bajše mogu da žale za pobedom, jer je Horvat u 90. minutu izbio sam pred golmana Marovićem i pogodio stativu.

S. St.

Crvenka - Mladost (BP) 0:1 (0:0)

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba”, gledalaca 150, sudija: P. Vračar (Sombor), strelac: Šakić u 55. minutu. Žuti kartoni: Faćol, Kulić, Kerekeš (Crvenka), Plavšić, Đokić (Mladost).

CRVENKA: Gostović 7, Manojlović 7, Kovačević 7, Bulatović 7, Radmanović 7, Babić 7 (Kulić 7), M. Subotić 7 (J. Subotić), Faćol 7 (Kerekeš), Vujović 7, Furtula 7, Šakić 8.

MLADOST: Lenja 7, Plavšić 6, Babjak 6, Poznanović 7, Kobilarov 6 (Adamek), Beronja 7, Kanja 6, Severinji 6 (Luka), Srdanović 6, Jakuš 7, Đokić 7.

Znatno boljom igrom u drugom poluvremenu Crvenčani su golom Nikole Šakića u 55. minutu zabeležili prvu pobedu. Golu je prethodila sjajna akcija Filipa Faćola u nezaustavljivom prodoru, nakon čega je usledila pravovremena asistencija i pogodak je bio neminovan.

Gosti su se predstavili kao veoma organizovana, disciplinovana i kvaliteta ekipa pogodoto u prvom poluvremenu i duže bila u posedu lopte, a u 22. minutu imali su i izglednu priliku kada je na dodavanje Kobilarova Đokićev udarac zaustavila prečka.

T. Jovović

Mladost (T) – Mladost (A) 2:2 (0:0)

TURIJA: Igralište Mladosti, gledalaca, 150. Sudija: Jurić (Senta). Strelci: Jović  50, Srdanov  80. za Mladost (Turija), a Knežević  63. i Rašeta  83. (iz penala) za Mladost (Apatin). Žuti kartoni: Jelić, Ciganović i Srdanov (Mladost), Milešević, Bursać i Rašeta (Mladost).

MLADOST (T): Ađanski, Ciganović (Stefanov), Savin (Šijačić), Adamović, Jelić, Berić, Komlenić (Filipović), Banović Jović, Srdanov, Lovrić.

MLADOST (A): Rašeta, Knežević, Milešević, Petreć, Basarić (Ožegović), Bursać, Gligorijević, Faber, Rapaić, Đeri (Milanović), Marin (Kuntić).

Sudija Stevan Jurić je svojim pretencioznim suđenjem direktno uticao na rezultat, dali je u pitanju neznanje ili nešto drugo, gledaoci su sami sa lakoćom mogli zaključili. Postavlja se pitanje otkud to da je jedan dvadesetogodišnjak položio sudijske ispite i što je još problematičnije u tim godinama stigao i do deljenja pravde u ovom rangu takmičenja.

Poništena su dva regularna gola i nije dosuđen očigledni jedanaesterac za domaćina, potom sumnjiva odluka kojom je častio goste najstrožom kaznom. Turijci su ušli veoma raspoloženi u ovu utakmicu, rešeni da uzmu tri boda, dominirali su terenom, stvarali prilike, ali i propuštali kolosalne šanse, gosti su se orijentisali na kontranapade, uglavnom  preko odličnog Fabera, koji je zadao dosta muke odbrani domaćina.

U 50. minutu Jović je iskoristio odbijenu loptu i doveo Turijce u vođstvo, u 63. minutu nakon dobro izvedenog kornera Knežević izjednačio je rezultat. 83. minutu. Srdanov je odličnim šutem iz srca šesnaesterca doneo novu radost domaćinu, ali samo tri minuta kasnije potrudio se sudija Jurić da dosudi diskutabilni penal, koji je realizovao golman gostiju Rašeta.

Mladost (T) - Mladost (A) 2:2, BSK - Tisa 0:2, Radnički (S) - Budućnost 0:1, Tekstilac - Polet (K) 1:0, Crvenka - Mladost (BP) 1:0, Sloga (Č) - Vrbas 3:0, Tavankut - Radnički 0:4, Bačka - Bajša 2:2.

1. Radnič.(St)           4      4      0      0      11:0  12

2. Tisa                       4      3      1      0      9:4    10

3. Radnič. (S)           4      3      0      1      8:4    9

4. Sloga (Č)               4      3      0      1      9:7    9

5. Tekstilac             4      3      0      1      6:4    9

6. Mladost (A)          4      2      2      0      7:5    8

7. Bačka                    4      2      1      1      10:7  7

8. Bajša                    4      2      1      1      6:4    7