Војвођанска лига – север: Изненађење у Сомбору

11.09.2018. 12:25 12:29
Извор: Моменат с утакмице у Сомбору, фото: В. Јанковић

​​​​​​​Раднички (С) - Будућност 0:1 (0:0)

СОМБОР: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија: Манић (Суботица), стрелац: Илеш у 89. минуту.

РАДНИЧКИ: Јеличић 7, Јосић 6 (Грбић), Мазињанин 7, Вукадиновић 6 (Тевановић 6), Лакић 6, Ердељи 7, Мартиновић 6 (Радев 6), Вуковић 6, Веселиновић 7, Чуљак 6, Сапозниченко 6.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 8, Антонић 7, Радичић 6 (Илеш 7), Ђумић 7, Ловре 7, Ралевић 7, Медић 6, Вичентијевић 6, Тасић 7, Ковачевић 7, Јосимовић 7 (Прошић 7).

Помало су игром разочарали домаћи, а најозбиљнијију прилику имали су гости средином првог дела. Медић са само три метра није успео да убаци лопту у празну мрежу. Домаћи су јалово нападали, али је изостао квалитетан пас и завршница. Када се чинило да ће бодови бити подељени, тренутак непажње младог, неискусног састава Радничког искористио је Илеш који је са метар од гола главом лопту закуцао у мрежу.

С. Р.

БСК - Тиса 0:2 (0:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца око 200, судија: Ковач (Врбас). Стрелци: Живковић у 18. и Тачи у 87. минуту. Жути картони: Јовановић, Ђођић (БСК), а Панић, Тасић (Тиса).

БСК: Маринковић 8, Трифуновић 6, Јовановић 6, Антићевић 7, Ђођић 7, Бачић 6, Вејновић 6 (Бељански), Дивјак 7, Кулић (Агбаба 6), Савић 7, Данојевић 7.

ТИСА: Тасић, Панић 7 (Апро), Живковић 8, Чабрило 7, Ђурановић 8, Шијачић 7, Мандић 7, Шабан 7 (Тачи 8), Шицар 7, Боршош 7 (Арежина 7), Лазић 7.

Током читавог сусрета гости су били бољи и конкретнији и заслужено су однели бодове. Победа је могла бити и убедљивија али је промашено још неколико повољних прилика. Капитен Живковић постигао је врло леп гол, а истакао се одличном игром.

А. Чичић

Таванкут - Раднички (СТ) 0:4 (0:2)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 400, судија: Крнета (Бачка Паланка), стрелци: Антунић у 8. и 80. Вујачић у 16. Кобиљски у 72. минуту. Жути картони: Шимић, Визин (Таванкут), Павасовић, Радмановић (Раднички).

ТАВАНКУТ: Сабо 6, Војнић 6, Слобода 6, Пољаковић 6, И. Скендеровић 6, Темуновић 6, (Иванишевић), Шимић 6, Визин 6 (Перић), Рајић 6, Н. Скендеровић 6, Пејић 6 (Францишковић).

РАДНИЧКИ: Павасловић 7, Сазданић 7, Вујичић 8, Матијашевић 7 (Д. Богуновић), Радмановић 7, Ђоровић 7, Шћепановић 7 (Кобиљски 7), Бошковић 7, Боровић 7, Дворник 7, Антунић 8 (Симић).

Први су запретили гости, Ђоровић је шутирао преко пречке. У 8. минуту гости су преко Антунића повели,а када је Вујачић удвостручио предност све је било готово.  У наставку Жарко Кобиљски је постигао свој други погодак, а Игор Антунић је поставио коначан резултат.

С. Ст.

Бачка - Бајша 2:2 (0:2)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Шипош (Србобран), стрелци: Ковач у 55. Миловановић у 67. за Бачку, а Мајорош у 1. Сакач у 25. минуту за Бајшу.

БАЧКА: Маровић 7, Дослов 6 (Петковић 6), Живина 7, Ђуровић 6, Ковач 7, Драгић 7, Бореновић 6, Гњатовић 7, Ракић 6 (Тонев 7), Миловановић 7, Миличић 7, Шотра 6.

БАЈША: Дамјановић 7, Жембери 7, Кочић 6 (Маријановић 6), Мајкић 7, Кривокапић 7, Борош 7, Лаћак 7, Михалец 7, Сакач 7, Тресиглавић 6), Хорват 7, Мајор 7.

У комшијском дербију није било победника. Иако су гости из прве брзе акције преко Мајороша дошли у вођство. У 10. минуту је Бачка имала шансу да изједначи преко Миличића, али је он шутирао поред гола. У 25. минуту гости су преко Сакача стекли велику предност.

У другом полувремену Бачка је у 55. минуту смањила резултат преко Ковача, да би у 67. минуту Миловановић обезбедио бод.  Фудбалери Бајше могу да жале за победом, јер је Хорват у 90. минуту избио сам пред голмана Маровићем и погодио стативу.

С. Ст.

Црвенка - Младост (БП) 0:1 (0:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца 150, судија: П. Врачар (Сомбор), стрелац: Шакић у 55. минуту. Жути картони: Фаћол, Кулић, Керекеш (Црвенка), Плавшић, Ђокић (Младост).

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Манојловић 7, Ковачевић 7, Булатовић 7, Радмановић 7, Бабић 7 (Кулић 7), М. Суботић 7 (Ј. Суботић), Фаћол 7 (Керекеш), Вујовић 7, Фуртула 7, Шакић 8.

МЛАДОСТ: Лења 7, Плавшић 6, Бабјак 6, Познановић 7, Кобиларов 6 (Адамек), Бероња 7, Кања 6, Северињи 6 (Лука), Срдановић 6, Јакуш 7, Ђокић 7.

Знатно бољом игром у другом полувремену Црвенчани су голом Николе Шакића у 55. минуту забележили прву победу. Голу је prеthodila сјајна акција Филипа Фаћола у незаустављивом продору, након чега је уследила правовремена асистенција и погодак је био неминован.

Гости су се представили као веома организована, дисциплинована и квалитета екипа погодото у првом полувремену и дуже била у поседу лопте, а у 22. минуту имали су и изгледну прилику када је на додавање Кобиларова Ђокићев ударац зауставила пречка.

Т. Јововић

Младост (Т) – Младост (А) 2:2 (0:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца, 150. Судија: Јурић (Сента). Стрелци: Јовић  50, Срданов  80. за Младост (Турија), а Кнежевић  63. и Рашета  83. (из пенала) за Младост (Апатин). Жути картони: Јелић, Цигановић и Срданов (Младост), Милешевић, Бурсаћ и Рашета (Младост).

МЛАДОСТ (Т): Ађански, Цигановић (Стефанов), Савин (Шијачић), Адамовић, Јелић, Берић, Комленић (Филиповић), Бановић Јовић, Срданов, Ловрић.

МЛАДОСТ (А): Рашета, Кнежевић, Милешевић, Петрећ, Басарић (Ожеговић), Бурсаћ, Глигоријевић, Фабер, Рапаић, Ђери (Милановић), Марин (Кунтић).

Судија Стеван Јурић је својим претенциозним суђењем директно утицао на резултат, дали је у питању незнање или нешто друго, гледаоци су сами са лакоћом могли закључили. Поставља се питање откуд то да је један двадесетогодишњак положио судијске испите и што је још проблематичније у тим годинама стигао и до дељења правде у овом рангу такмичења.

Поништена су два регуларна гола и није досуђен очигледни једанаестерац за домаћина, потом сумњива одлука којом је частио госте најстрожом казном. Туријци су ушли веома расположени у ову утакмицу, решени да узму три бода, доминирали су тереном, стварали прилике, али и пропуштали колосалне шансе, гости су се оријентисали на контранападе, углавном  преко одличног Фабера, који је задао доста муке одбрани домаћина.

У 50. минуту Јовић је искористио одбијену лопту и довео Туријце у вођство, у 63. минуту након добро изведеног корнера Кнежевић изједначио је резултат. 83. минуту. Срданов је одличним шутем из срца шеснаестерца донео нову радост домаћину, али само три минута касније потрудио се судија Јурић да досуди дискутабилни пенал, који је реализовао голман гостију Рашета.

Младост (Т) - Младост (А) 2:2, БСК - Тиса 0:2, Раднички (С) - Будућност 0:1, Текстилац - Полет (К) 1:0, Црвенка - Младост (БП) 1:0, Слога (Ч) - Врбас 3:0, Таванкут - Раднички 0:4, Бачка - Бајша 2:2.

1. Раднич.(Ст)           4      4      0      0      11:0  12

2. Тиса                       4      3      1      0      9:4    10

3. Раднич. (С)           4      3      0      1      8:4    9

4. Слога (Ч)               4      3      0      1      9:7    9

5. Текстилац             4      3      0      1      6:4    9

6. Младост (А)          4      2      2      0      7:5    8

7. Бачка                    4      2      1      1      10:7  7

8. Бајша                    4      2      1      1      6:4    7