Vojvođanska liga – sever: Tisa spasavala bod

04.09.2018. 11:02 11:08
Izvor: M. Mitrović/Gužva u Adorjanu posle dosuđenog penala

Posle dve pobede u gostima, ekipa Tise je u prvoj utakmici ove sezone pred svojom publikom bila prinuđena da spasava bod.

Tisa – Mladost (A)  1:1 (0:0)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 150. Sudija: I. Capko (Ruski Krstur). Strelci: Todorović u 63. za Tisu (iz jedanaesterca), a Faber u 51.minutu za Mladost. Žuti kartoni: Todorović (Tisa), Faber (Mladost).

TISA: Tasić 7, Panić 7, Mandić 8, Šicar 7, Taći 6 (Šaban 7), Živković 8, Boršoš 6 (Lazić 7), Čabrilo 7, Đuranović 7 (Arežina -), Todorović 8, Šijačić 7.

MLADOST: Rašeta 7, Petres 7, Bursać 7, Basarić 8, Đeri 7, Rapajić 7, Milešević 6 (Mišković -), Marin 7, Faber 8 (Kuntić -), Gligorijević 8 (Ožegović -), Knežević 7.

Igra se rasplamsala u drugom delu, a Apatinci su donekle iznenadili domaćine.

U 51.minutu šok za domaćine, kada je Faber iz slobodnog udarca sa 18 metara poluvisokom loptom našao rupu u živom zidu, pa je golman Tasić kapitulirao.

Izjednačenje je usledilo sa bele tačke u 63.minutu. U kaznenom prostoru je oboren Miodrag Mandić, a siguran realizator najstrože kazne bio je iskusni Nenad Todorović. Posle dosuđenog penala, gosti su bez razloga reagovali, došlo je do gužve na terenu, ali i do čarki u gledalištu. U 78.minutu Faber je šutom izdaleka pogodio stativu, a dva minuta kasnije na drugoj strani Mandić je glavom loptu poslao tik iznad prečke. Priliku je u 84.minutu za goste imao Goran Basarić, a krajnjim naporom golman Tasić je loptu izbio u korner.

M. Mitrović

Bajša - Tavankut 1:0 (1:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 200, sudije: Mrđenović (Vrbas), strelac: Horvat u 40. minutu.

BAJŠA: Damjanović 7, Tresiglavić 7, Laćak 7 (Pedić 6), Horvat 8 (Takač 6), Žemberi 7, Kočiš 7 (Tot 6), Majkić 8, Krivokapić 7, Mihalec 7, Majoroš 7, Boroš 7.

TAVANKUT: Sabo 7, Kujunyić 6, Sloboda 7, I. Skenderović 7, Godar 6 (Perić 6), Temunović 6, Šimić 6, Rajić 6 (Francišković 6), N. Skenderović 7, Pejić 6 (Vojnić 7), Vizin 7.

Domaći su došli do pobede pet minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je Majoroš ostavio nekolicinu igrača gostujućeg tima, lepo centrirao do Horvata koji je glavom tukao. Sabo je kratko odbioa loptu ponovo do Horvata koji je plasirao u mrežu.

S. Stojiljković

Mladost (BP) – Tekstilac 0:3 (0:1)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca: 250, sudija Đorđe Dopuđa (Bački Sokolac). Strelac: Božičić u 30. 81. i 93. minutu. Žuti kartoni: Đokić (Mladost), Dakić, Ilić, Milenković (Tekstilac).

MLADOST: Lenja, Ožvat, Šproh, Babjak, Poznanović (Srdanović), Adamek (Kobilarov), Kanja, Pavlis, Valentik, Jakuš, Đokić (Severinji).

TEKSTILAC: Spasić, Drpljanin, Gostović, Dakić (Stevanović), Branković (Milošević), Božičić, Ognjenović, Prelić, Milenković, Mitrović, Stanojković (Ilić).

Fudbaleri oyačkog Tekstilca neprijatno su iznenadili tim Mladosti zahvaljujući pre svega maestralnom kapitenu Dariu Božičiću, trostrukom strelcu na igralištu u Vrbari.

Prvi gol Božičić je postigao snažnim udarcem sa distance na isteku pola časa igre. Svi pokušaji domaćina u prvom poluvremenu završavali su šutevima pored ili iznad gola Spasića.

Domaćini su drugo poluvreme počeli napadima sa namerom da izjednače. Čvrsta odbrana Odžačana uspešno je odolevala napadima domaćih, koji su preko Pavlisa dva puta, Srdanovića i Kanje šutevima iz daljine neuspešno pokušavali iznenaditi Spasića. Na drugoj strani nezadrživi Božičić dva outa vešto je  zaobišao golmana Mladosti i plasirao loptu u praznu mrežu. Pre toga u 79. minutu Prelić je iz slobodnog udarca pogodio desnu stativu gola Mladosti.

J. Pucovski

Polet - Radnički (S) 2:3 (1:1)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 150, sudija: Ltinović (Bačka Palanka), strelci: Doroslovac u 43. (iz penala), Jovović u 63. za Polet, a Martinović u 2. i 70. i Erdei u 65. minutu za radnički. Žuti kartoni: Stanković, Stošić, Ivanović, Malinović (Polet), Vukadinović, Dulić, Radev, Tevanović, Mazinjanin, Sapozničenko (Radnički).

POLET: Ivanović 7, Aleksić 6, Stanojković 7, Doroslovac 7, Stanković 6 (Mikić 7), Jovović 8, Milunović 7, Zlatković 7, Divjak 7, Bogdanović (Stojković 7), Stošić 7 (Malinović).

RADNIČKI: Jeličić 7, Dulić 7, Mazinjanin 7, Vukadinović 7, Lakić 7, Erdei 8, Martinović 8, Vuković 6 (Tevanović 7), Veslinović 6 (Radev 7), Ćuljak 7 (Josić), Sapozničenko 6.

Ekipa Poleta nastupila je oslabljena i doživela je poraz. Mlada, ali vrlo pokretljiva i borbena ekipa iz Sombora iskoristila je svoje šanse i odnela bodove. Najbolji utisak ostavio je dvostruki strelac Martinović, a njemu uz rame bio je i odlični half Erdei. Utakmica je protekla korektno, iako je pokazano dosta žutih kartona.

A. Čičić

Bačka (P) - Mladost (T) 1:0 (1:0)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 150, sudija: Kuzmanović (Kula), strelac: Gnjatović u 45. minutu (iz penala). Crveni karton: Stanačev (Bačka).

BAČKA: Marović 7, Doslov 7, Živina 6, Đurović 7, Kovač 6, Dragić 6 (Rahić 6), Gnjatović 8, Stanačev 7, Milovanović 6 (Borenović 6), Miličić 7. Šotra 6.

MLADOST: Ayanski 7, Ciganović 6 (Stevanov 6), Savin 6, Adamović 7, Jelić 7, Berić 7, Komlenić 7, Banović 7, Jović 6, Kozomnora (Gašić 6), Lovrić 7.

U otvorenoj i borbenoj utakmici beležimo po dve šanse na obe strtane, i penal u nadoknadi prvog poluvremena za domaćina. Kada je neko igrao rukom u kaznenom prostoru sudija je dosudio penal, a realizator je bio najbolji igrač ovog meča Marko Gnjatović.

S. St.

Budućnost – BSK 1:0 (0:0)

MLADENOVO: Stadion Budućnosti, gledalaca 200, sudija Tešanović (Srbobran). Strelac, Tasić u 87. minutu. Žuti kartoni, Lovre, Medić, Šatora (Budućnost), Danojević, Timar (BSK).

BUDUĆNOST: Lugonja 7, Prošić 7 (Banjac -), Radičić 7 (Kopanja -), Ralević 7, Lovre 7, Đurić 7 (Đumić 7), Medić 8, Šatora 7, Tasić 8, Kovačević 7, Al. Antonić 7.

BSK: Marinković 7, Trifunović 6, Jovanović 6, Đorđić 7, Savić 7, Agbaba 7, Timar 6, Kulić 7 (Bačić 6), Bojić – (Antičević 6), Danojević 6 (Isakov -), Divjak 6.

M. Đ. Kremenović

Bačka - Mladost (T) 1:0, Bajša - Tavankut 1:0, Radnički - Sloga (Č) 3:0, Vrbas - Crvenka 1:1, Mladost (BP) - Tekstilac 0:3, Polet (K) - Radnički (S) 2:3, Budućnost - BSK 1:0, Tisa - Mladost APA 1:1.