Vojvođanska liga – Sever: Tri crvena kartona

28.08.2018. 09:44 09:46
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Tekstilac - Vrbas 2:1 (1:1)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: Krušić (Kanjiža), strelci: Stanojković u 6. i Ognjenović u 93. za Tekstilac, a Kojčić u 45. minutu za Vrbas. Crveni kartoni: Milenković, Latinović (Tekstilac), Krajnović (Vrbas).

TEKSTILAC: Ignjatović 8, Latinović 7, Gostović 7, Milenković 6, Dakić 7 (Ilić), Božičić 8, Ognjenović 8 (Doroslovac), Mitrović 7, Stanojković 7 (Radojčić).

VRBAS: Drničić 7, Roganović 7, Pavičević 7, Adalović 6 (Krnjajić 6), Smišt 7, Tešanović 7, Vujošević 7, Krajnović 6, Marojević 7, Bogavac 7, Kojičić 8.

Ekipa Tekstilca je uz dosta muke stigla do prve pobede. Na početku susreta domaćini su došli do prednosti golom raspoloženog Stanojkovića. Do kraja poluvremena vodila se rovovska borba, a ekipa Vrbasa je preko Kojčića izjednačili rezultat.

Na početku drugog poluvremena ređale su se prilike za domaći tim, ali lopta jednostavno nije htela u gol. U ovom delu igre došlo je do fizičkog obračuna pojedinih igrača Tekstilca i Vrbasa, tako da je arbitar Jovan Krušić podelio tri crvena kartona. Domaći su žarko želeli pobedu, a u trećem minutu sudijske nadoknade kapiten Dario Božičić se oslobodio svojih čuvara, ubacio loptu pred protivnički gol, gde se snašao Goran Ognjenović i rezantnim udarcem savladao golmana Drničića.

S. Jovin

Tavankut - Bačka 1:4 (0:1)

TAVANKUT: Stadion tavankuta, gledalaca 300, sudija: Vorkapić (Sombor), strelci: N. Skenderović u 90. za tavankut, Nedić u 24. (iz penala), Milovanović u 70. i 75. i Miličić u 88. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Sloboda, Vizin (Tavankut), Gnjatović, Kovač, Nedić (Bačka).

TAVANKUT: Sabo 6, I. Skenderović 6, Sloboda 6, Poljaković 6, Temunović 6 (Kujundžić), Šimić 6, Ivanišević 6 (Pletikosić), N. Skenderović 6, Francišković 6 (Vizin 6), G. Skenderović 6, Godar 6.

BAČKA: Marović 7, Doslov 7, Živina 7, Đurović 7, Kovač 7, Nedić 8 (Rahić), Gnjatović 7, Stanačev 8, Borenović 7 (Milovanović 8), Miličić 8, Šotra 7 (Dragić).

U komšijskom derbiju odigrana je dobra utakmica, a gosti su sasvim zasluženo slavili.

S. St.

Radnički (S) - Mladost(BP) 2:0 (1:0)

SOMBOR: Igralište Radničkog, gledalaca 100, sudija: Čapko (Ruski Krstur), strelci: Dulić u 39. i Vuković u 82. minutu. Žuti kartoni: Sapozničenko, Stevanović (Radnički).

RADNIČKI: Jelačić 7, Dulić 8 (Stevanović), Marsiljanin 7, Vukadinović 7, Lkić 7, Erdelj 7, Sapozničenko 7, Vuković 8 (Topalov), Lukić 8, Radev 7, Veselinović 7, Mrtinović 8.

MLADOST: Lenja 6, Šproh 7, Beronja 6, Poznanović 6 (Severinji 6), Jovanović 6 (Kobilarov 6), Kanja 7, Fabri 6, Valentik 6, Jakuš 7, Đokić 7, Adamek 6 (Novak).

Prvu šnsu već u 5. minutu uz precizan šut imo je Sapozničenko, ali je Lenja odlično intervenisao. U nastvku akcije pokušo je Lukić, a lopta je otišla pored gola. Odličan centaršut najiskusnijeg Vuković sa četiri metara u gol je pretvorio najbolji igrač meča Dulić.

Gosti su imali više lopte u posedu, ali bez opipljivih prilika. Svi redovi domaćih odlično su funkcionisali, a prilike su imali Sapozničenko ali bez prave završnice. U 82. minutu Somborcisu došli  do drugog gola. Vuković se posle kornera preciznim udarcem poslao loptu iza leđa Lenje.

S. R.

BSK - Polet 1:1 (0:0)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 200, sudija: Sabo (Kula). Strelci: Đođić u 56. za BSK, a Stošić u 63. minutu za Polet. Žuti kartoni: Timar, Danojević, Trifunović, Agbaba, Bojić (BSK), a A. Jovović, K. Jovović, Aleksić, S. Stanković, Bogdanović (Polet).

BSK: Marinković 7, Trifunović 7, Savić 7, Divljak 7, Đođić 8, Agbaba 7, Timar 7, Kulić 7 (Bačić), Bojić 7, Danojević 7, Jovanović 7.

POLET: Marković 7, Milunović 7, Aleksić 7, Doroslovac 7, S. Stanković 8, K. Jovović 8, Anđelković 7, Zlatković 7, A. Jovović 7, Bogdanović 7 (Ž. Stanković), Stošić 7 (Malinović).

U duelu opštinskih rivala viđena je vrlo dobra i borbena igra. U prvom delu gosti su imali četiri prilike i  prečku, tako da imaju za čim da žale.

Domaći su poveli golom Đođića u 56. minutu posle gužve loptu je glavom zahvatio i pogodio mrežu mladog Markovića. Sedam minuta kasnije gostujući napadač Stošić iskosa sa dvadesetak metara šutirao je vrlo snažno i pogodio suprotni ugao golmana Marinkovića.

A. Čičić

Crvenka - Radnički (St) 0:1 (0:0)

CRVENKA: Stadion “Milorad Džomba”, gledalaca oko 700, sudija: Tešanović (Srbobran). Strelac: D. Bogunović u 80. minutu. Žuti kartoni: Bulatović, Manojlović, Kerekeš, Kulić i J. Subotić (Crvenka), a Šćepanović i Goronjić (Radnički).

CRVENKA: Đurišić 7, Ivić 6, Bulatović 7 (M. Subotić), Radmanović 6, Manojlović 7, Kerekeš 6, Kulić 6 (J. Subotić), Faćol 6, Vujović 6, Jovović 5 (Banović 6) i Šakić 6.

RADNIČKI: Pavasović 7, Baljak 6, Šćepanović 6 (Simić 6), Sazdanić 6, Vujičić 8, Kobiljski 6 (D. Bogunović 7), Matijašević 7, Radmanović 7, Đorović 6, Goronjić 6, Antunić 6 (Bortnik 6).

Nastavak je doneo nešto življu igru, ali i dalje bez povoljnijih prilika za promenu rezultata. U toku ovog dela utakmice oba trenera su iskoristili mogućnost izmena, koje su se pokazale korisnije za ekipu Radničkog. Tako je nakon izlaska iskusnog veterana Radoša Bulatovića usledio napad gostiju sa desne strane i centaršut, a Damir Bogunović iskoristio prazninu u užoj odbrani Crvenke i glavom postigao pobedonosni gol.

T.  Jovović

Mladost (T) - Tisa 2:3, Mladost (A) - Budućnost 2:1, BSK - Polet (K) 1:1, Radnički (S) - Mladost (BP) 2:0, Tekstilac - Vrbas 2:1, Crvenka - Radnički(ST) 0:1, Sloga (Č) - Bajša 2:1, Tavankut - Bačka 1:4.

1. Radnički (S)             2      2      0      0      5:1    6

2. Radnički (St)           2      2      0      0      4:0    6

3. Tisa                           2      2      0      0      6:3    6

4. Sloga (Č)                   2      2      0      0      6:4    6

5. Mladost (A)               2      2      0      0      4:2    6

6. Bačka                         2      1      0      1      7:5    3

7. Bajša                         2      1      0      1      3:2    3

8. Mladost (T)               2      1      0      1      3:3    3