Subotička liga: Sigurni Bajmočani

06.11.2018. 10:29 10:31

​​​​​​​Radnički (B) - Preporod 7:0 (2:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalca 150, sudija: Čorokalo (Subotica), strelci: Kekezović u 5. i 60. Lazić u 19. S. Babić u 55. Marović u 65. Lebović u 85. i 89. minutu. Žuti kartoni: Ivanišević (Radnički) Todorović, Koponja, Petričević (Preporod).

RADNIČKI: Ivanišević 7, Mitić 7, (Marević 7), Ivanišević 7, M. Marinković 7, Janjić 7 (Ml. Marinkvoić 6), Lebović 8, Šoper 7, Babić 7, Lukić 7 (Korponajić 6), Kekezović 8, Lazić 7.

PREPOROD: Sekulić 5, Petričević 6, Terzija 5, Bačić 6, Todorović 6, Grbić 5, Srednik 5 (Biro 5), Grabež 6, Koponja 6, Ždrnja 6, Medić 5 (Ilić 5).

Fudbaleri Radničkog sa lakoćom su došli do visoke pobede nad Preporodom. Prvi pogodak je postigao Dejan Kekezović sa nekih 25 metara, a Lazić je nastavio u 10. minutu. Tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Bajmočani su postigli još pet golova. Gosti su imali penal u 70. minutu, izveo ga je Ždrnja slabo, a vrlo dobri golman Radničkog Ivanišević je bio siguran.

S. Stojiljković

Iskra (K) - Vinogradar 4:1 (2:0)

KUCURA: Igralište Iskre, gledalaca:400, sudija: V. Nikolić (Lovčenac), strelci: Gagović u 20. i 80., Gubaš u 36. i Živković u 90. minutu za Iskru, a Ušumović u 63. minutu za Vinogradar, žuti kartoni: Plješevac (Iskra), a Popov, Davidović, Paunović, Mirkonj, Kujundžić (Vinogradar).

ISKRA (K): Kalinić, Stalević, Ivan, Plješevac, Đaković, Rodić (Vajagić), Jurčuk (Serdar), Malacko, Drljača, Gubaš, Gagović (Živković).

VINOGRADAR: Janković, Kujundžić, Paunović, Kulundžić, Ušumović, Nagel, Kapošta (Stojanović), Budimir (Haško), Popov, Davidović, Abadžić(Mirkonj).

Zablistali su fudbaleri kucuranske Iskre punim sjajem u derbiju i naneli su ubedljiv poraz renomiranom protivniku iz Hajdukova. Uvod u trijumf Kucurana delo je Radovana Gagovića, a Damjan Gubaš i Zdravko Živković doprineli su uspehu Iskre.

Đ. Št.

Sutjeska - Njegoš 1:2 (0:0)

STEPANOVIĆEVO: Igralište  Omladinca, gledalaca 50. Sudija: Bečanović (Bečej). Strelci: Jakić u 60. za Sutjesku, a Jakić u 68. i Mrvaljević u 82. minutu. Žuti kartoni : Nikolić, Jakić i Kralj za Sutjesku, a  Major , Kosović, Plavljanić  za Njegoš.

SUTJESKA:  Lukić 6, Nikolić 6, Golubović 6 Drinčić 6 , Dimić 6  Jakić 7  Staletović 6 ,Andrić 6,(Kralj 6) Pljuco 6, Peković 6, Glumac 6 (Naumović -) (Pejić -).

NJEGOŠ: Plavljanić 6, Vince 6,( Maravić 6),Savović 7, Major 6, Pejović 6, Kustudić 6, Nikić 6, Miljenović 6, Kosović 7, Vujošević 6,  ( Nikolić 6) Mrvaljević 7.

Sutjeska je na „domaćem“ terenu  Stepanovićevu, igrala bez pet suspendovanih igrača. Ekipa koja je do pre nekoliko kola igrala najlepši fudbal u ligi, kažnjena je i nije mogla da se suprotavi fudbalerima iz Lovćenca. U 8. minutu  dosuđeni penal za goste, a sa bele tačke Mrvaljevićnije bio precizan. Lepe prilike propustili su Pnjuco i Staletović.

U drugom delu Sutjeska preko Jakića uspela da izjednači, ali je iskusni Kosović postigao pogodak. Domaćinima je ponestalo snage u finišu, pa je to iskoristio Mrvaljević, koji lepim udarcem doneo je pobedu gostima iz Lovćenca.

I. Vuković

Sloga - Jadran 0:2, Proleter (NJ) - Vojvodina 1:5, Panonija - Senta 0:1, Sutjeska - Njegoš 1:2, Napredak - Đurđin 1:1, Iskra - Vinogradar 4:1, Radnički - Preporod 7:0, Proleter (RS) - Obilić 4:0.

1. Vojvodina            12     9      2      1      41:8  29

2. Prol. (RS)           12     9      1      2      28:14        28

3. Iskra                   12     9      1      2      27:15        28

4. Radnički             12     8      1      3      26:11        25

5. Vinogradar         12     7      1      4      29:23        22

6. Njegoš                12     5      4      3      26:18        19

7. Jadran                12     5      4      3      24:19        19

8. Sutjeska             12     6      1      5      21:18        19