Subotička liga: Derbi Ravnoselcima

23.10.2018. 09:58 10:00

​​​​​​​Radnički (B) - Proleter (RS) 0:1 (0:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalca 100, sudija: Bedić (Đurđin), strelac: Nešković u 86. minutu. Žuti kartoni: Marinković, Kovač, (Radnički), Sivčević, Mačiženski, Osmajić (Proleter).

RADNIČKI: Ivanišević 6, Korponajić 6, Lebović 7, Marinković 7, Ivanišević 6, Babić 6 (Marević 6), Lukić 7, Kovač 7, Kekezović 7, Babić 7, Mitić 6.

PROLETER: Mirković 7, Ogrizović 7 (Sivčević 6), Jovanović 6, Novičević 6, Eri 6, Grujić 6 (Gotovac ), Bajčić 6 (Nešković 8), Mačiženski 7, Osmajić 6, Veličković 7.

U derbiju kola pobeda pripada gostima. Radnički je bio nadmoćniji, imao više šansi, Babić je pogodio stativu u 70. minutu, ali gola nije bilo. Gosti su iskoristili  sudar golmana Ivaniševića i Korponajića, i Nešković je  postigao pogodak za tri velika boda.

S. St.

Sutjeska - Vinogradar 0:0 (prekinuto u 84. minutu)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj Sušare“, gledalaca 150. Sudija: Berenji (Subotica). Žuti kartoni: Nikolić i Lopušina za Sutjesku, a  Kaurin za Vinogradar.

SUTJESKA:  Lukić 7, Nikolić 7 (Dimić 7), Delić 7, Tadić 7  Bajić  7, Drinčić 7, Kostić 7, Golubović 7 (Šibalić 7) Vrekić 7 Peković 7 Lopušina 7.

VINOGRADAR: Žužo 7, Kujundžić 6 (Budimir 6), Paunović 6 Kolundžić 7, Ušumović 6, Nagel 7, Kaurin 6, Popović 6, Abadžić 7 (Stojanović 7), Davidović 7, Ćuk 7.

Ponovo su ljudi u crnom pokvarili još jedan meč koji je imao sve elemente i sadržinu. Duel dve odlične ekipe je bio uzbudljiv, borben  i neizvestan. Sve dok sudija Berenji nije sve to pokvario i napravio cirkus.

U prvom delu smo videli borbenu igru na sredini terena. U 30. minutu Pekovć je pokušao sa 30 metara ali je pogodio prečku.

Pred kraj prvog dela, crveni karton dobio je Kostić, ali to nije pokolebao domaće fudbalere. U 84. minutu sudija  je pokazao na penal za goste. Naravno domaći fudbaleri su reagfovali kao i publika, svi igrači su poleteli ka sudiji, i on je odlučio da prekine meč.

I. Vuković

Iskra - Obilić 3:1 (2:0)

KUCURA: Stadion Iskre, gledalaca:300, sudija: D. Bečanović (Bečej), strelci: Gubaš u 14, 24. i 90. za Iskru, a Stipančević u 77. minutu za Obilić, žuti kartoni: Jurčuk, Rodić, Vajagić, Stalević (Iskra), a Lazić, Ostrogonac (Obilić).

ISKRA: Kalinić, Ivan, Plješevac, Đaković, Rodić , Jurčuk, Malacko, Vajagić (Šanta), Gubaš, Živković(Delić), Stalević.

OBILIĆ: Zarić, Vuković (Keča), Nićević (Orlovac), Barjaktarović, Ostrogonac, Živkov, Dabevski, Sarapa, Stipančević, Đurić, Lazić.

Iako, nastupili su oslabljeni, bez trojice standardnih prvotimaca, Kucurani savladali su ekipu novokneževačkog Obilića. U derbiju kola, zablistao je centarfor Iskre Damjan Gubaš, koji je ostvario svoj prvi het-trik. On stavio je tačku na tri filigranski precizne akcije domaćega tima.

Đ. Št.

Proleter (NJ) - Njegoš 1:4 (0:2)

NJEGOŠEVO: Igralište Proletera, gledalaca 100, sudija: Cvetković (Vrbas), Demonjić u 65. (iz penala) za Proleter, Mrvajević u 14. Miljenović u 45. Čović u 46 (autogol), Vujošević u 85. minutu za Njegoš.

PROLETER: Matković 5 (Memedović 6), Ćulibrk 6, Bakić 6, Čolić 6, Lukić 6, Matković 6, Demonjić 7, Grbić 6, Malić 6 (Martinović 7), Jerković 6, Tutić 6.

NJEGOŠ: Plavljević 7, Vince 7, Savović 6, Majoroš 6 (Borožan), Pejović 7, Kusturić 8 (Vučković), Miljenović 7, Mrvljević 7 (Savanović), Vujošević 7, Nikić 6.

Njegoš je više nego lako pobedio u lokalnom derbiju. Prvi gol sugosti dali posle greške domaćeg golmana, koji je slabo procenio let lopte.  U 45. minutu sudija nije dosudio penal za domaće kada je Titić oboren.

S. St.

Vojvodina - Jadran 7:1, Sloga - Panonija 2:0, Proleter (NJ) - Njegoš 1:4, Senta - Đurđin 0:1, Sutjeska - Vinogradar 0:0 (prekinuto), Napredak - Preporod 5:2, Iskra - Oblić 3:1, Radnički - Proleter (RS) 0:1.

1. Prol. (RS)          10     8      1      1      24:12        25

2. Vojvodina          10     7      2      1      32:7  23

3. Iskra                 10     7      1      2      21:14        22

4. Sutjeska              9      6      1      2      20:9  19

5. Radnički           10     6      1      3      17:10        19

6. Sloga                 10     5      2      3      18:17        17

7. Vinograd.           9      5      1      3      22:18        16

8. Njegoš               10     3      4      3      20:16        13