108.4794

Суботичка лига: Сигурни Бајмочани

06.11.2018. 10:29 10:31

​​​​​​​Раднички (Б) - Препород 7:0 (2:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалца 150, судија: Чорокало (Суботица), стрелци: Кекезовић у 5. и 60. Лазић у 19. С. Бабић у 55. Маровић у 65. Лебовић у 85. и 89. минуту. Жути картони: Иванишевић (Раднички) Тодоровић, Копоња, Петричевић (Препород).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Митић 7, (Маревић 7), Иванишевић 7, М. Маринковић 7, Јањић 7 (Мл. Маринквоић 6), Лебовић 8, Шопер 7, Бабић 7, Лукић 7 (Корпонајић 6), Кекезовић 8, Лазић 7.

ПРЕПОРОД: Секулић 5, Петричевић 6, Терзија 5, Бачић 6, Тодоровић 6, Грбић 5, Средник 5 (Биро 5), Грабеж 6, Копоња 6, Ждрња 6, Медић 5 (Илић 5).

Фудбалери Радничког са лакоћом су дошли до високе победе над Препородом. Први погодак је постигао Дејан Кекезовић са неких 25 метара, а Лазић је наставио у 10. минуту. Тим резултатом се отишло на одмор. У другом полувремену Бајмочани су постигли још пет голова. Гости су имали пенал у 70. минуту, извео га је Ждрња слабо, а врло добри голман Радничког Иванишевић је био сигуран.

С. Стојиљковић

Искра (К) - Виноградар 4:1 (2:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца:400, судија: В. Николић (Ловченац), стрелци: Гаговић у 20. и 80., Губаш у 36. и Живковић у 90. минуту за Искру, а Ушумовић у 63. минуту за Виноградар, жути картони: Пљешевац (Искра), а Попов, Давидовић, Пауновић, Миркоњ, Кујунџић (Виноградар).

ИСКРА (К): Калинић, Сталевић, Иван, Пљешевац, Ђаковић, Родић (Вајагић), Јурчук (Сердар), Малацко, Дрљача, Губаш, Гаговић (Живковић).

ВИНОГРАДАР: Јанковић, Кујунџић, Пауновић, Кулунџић, Ушумовић, Нагел, Капошта (Стојановић), Будимир (Хашко), Попов, Давидовић, Абаџић(Миркоњ).

Заблистали су фудбалери куцуранске Искре пуним сјајем у дербију и нанели су убедљив пораз реномираном противнику из Хајдукова. Увод у тријумф Куцурана дело је Радована Гаговића, а Дамјан Губаш и Здравко Живковић допринели су успеху Искре.

Ђ. Шт.

Сутјеска - Његош 1:2 (0:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште  Омладинца, гледалаца 50. Судија: Бечановић (Бечеј). Стрелци: Јакић у 60. за Сутјеску, а Јакић у 68. и Мрваљевић у 82. минуту. Жути картони : Николић, Јакић и Краљ за Сутјеску, а  Мајор , Косовић, Плављанић  за Његош.

СУТЈЕСКА:  Лукић 6, Николић 6, Голубовић 6 Дринчић 6 , Димић 6  Јакић 7  Сталетовић 6 ,Андрић 6,(Краљ 6) Пљуцо 6, Пековић 6, Глумац 6 (Наумовић -) (Пејић -).

ЊЕГОШ: Плављанић 6, Винце 6,( Маравић 6),Савовић 7, Мајор 6, Пејовић 6, Кустудић 6, Никић 6, Миљеновић 6, Косовић 7, Вујошевић 6,  ( Николић 6) Мрваљевић 7.

Сутјеска је на „домаћем“ терену  Степановићеву, играла без пет суспендованих играча. Екипа која је до пре неколико кола играла најлепши фудбал у лиги, кажњена је и није могла да се супротави фудбалерима из Ловћенца. У 8. минуту  досуђени пенал за госте, а са беле тачке Мрваљевићније био прецизан. Лепе прилике пропустили су Пњуцо и Сталетовић.

У другом делу Сутјеска преко Јакића успела да изједначи, али је искусни Косовић постигао погодак. Домаћинима је понестало снаге у финишу, па је то искористио Мрваљевић, који лепим ударцем донео је победу гостима из Ловћенца.

И. Вуковић

Слога - Јадран 0:2, Пролетер (Њ) - Војводина 1:5, Панонија - Сента 0:1, Сутјеска - Његош 1:2, Напредак - Ђурђин 1:1, Искра - Виноградар 4:1, Раднички - Препород 7:0, Пролетер (РС) - Обилић 4:0.

1. Војводина            12     9      2      1      41:8  29

2. Прол. (РС)           12     9      1      2      28:14        28

3. Искра                   12     9      1      2      27:15        28

4. Раднички             12     8      1      3      26:11        25

5. Виноградар         12     7      1      4      29:23        22

6. Његош                12     5      4      3      26:18        19

7. Јадран                12     5      4      3      24:19        19

8. Сутјеска             12     6      1      5      21:18        19