Subotička liga: U Ravnom Selu od gotovog veresija

17.10.2018. 12:35 12:37

Pregršt, dinamičnosti, neizvesnosti, nervoze i dva različita poluvremena u opštinskom derbiju u kojem su Ravnoselci posle odlične igre u prvom poluvremenu i katastrofalne u drugom, od gotovog napravili veresiju.

Proleter (RS) - Iskra 2:3 (2:0)

RAVNO SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 200. Sudija: Ćeranović (Lovćenac), strelci: Osmajić 7. Gadžić 24. za Proleter, a Gagović 47. Gubaš 53. i Malacko 90 minutu za Iskru. Žuti kartoni: Bajčić, Sivčević, Jovanović, Dabić, Novićević (Proleter ), Ivan, Đaković, Jurčuk (Iskra).Crveni kartoni : Gagović, Drljača (Iskra).

PROLETER: Mirković, Ogrizović, Jovanović, Eri (Dabić) Sivčević, Gadžić, Nešković, Grujić (Bajčić), Osmajić (Gajin), Maćiženski, Novićević.

ISKRA: Kalinić, Ivan, Pješevac, Đaković, Rodić, Malacko, Janković (Staletović), Gubaš, Jurčuk (Živković), Drljača, Gagović.

Iako se posle prvih 45 minuta očekivao debakl gostiju, Kucurani su zaigrali organizovanije, taktički bolje i za šest minuta, golovima Gagovića i Gubaša, potpuno demolirali odbranu domaće ekipe. Nervoza u redovima obe ekipe rezultirala je velikim brojem žutih kartona, zbog kojih u 61. minutu gosti ostaju bez Gagovića a u 90. i bez Drljače. Iako sa devet igrača, odličnu akciju Kucurana Malacko izvanrednim šutem glavom pretvara u gol i postavlja konačan rezultat.

L. Kiš

Obilić – Napredak 1:1 (0:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, gledalaca 80. Sudija: I. Kovač (Kanjiža). Strelci: Dabevski u 59. za Obilić, a Radojković u 53.minutu za Napredak.

OBILIĆ: Zarić 7, Vuković 7 (Romić -), Lazić 6, Barjaktarović 7, Ostrogonc 7, Radulović 7, Dabevski 7, Stipančević 6 (Lagundžin -), Popov 6 (Živkov 6), Sarapa 7, Đurić 7.

NAPREDAK: Kozarski 7, Matić 6, Ćuk 7, Ivić 6 (Laušev), Mrđan 7, Savkov 7, Dražić 7 (Radojković 7), Golub 6, Obrenić 7, Jovanović 7, Neda 6.

Novokneževačkim „vitezovi“ nikako da podese nišanske sprave. U prvom delu dve prilike su imali napadači Obilića, najpre u 9.minutu kada je na dodavanje Stanislava sarape Toma Dabevski šutirao iskosa sa desne strane ali je lopta okrznula prečku, dok je u 22.minutu šut Mladena Đurića bravurozno odbranio golman gostiju Živko Kozarski. Golu Obilća u 39.minutu zapretio je Radovan Jovanović, a sigurno je odbrnaio Saša Zarić.

Osveženje i radost gostima iz Nadalja doneo je u 53.minutu Srđan Radojković. Posle akcije po desnoj strani drama pred golom, dva šuta izbliza uspela je da zaustavi odbrana domaćih, ali na odbijenu loptu iz trećeg pokušaja Radojković uspeva da zatrese mrežu Zarića.

Izjednačenje je usledilo u 59.minutu, na ubačenu loptu iz dubine Stevana Vukovića, glavom je Toma Dabevski lobovao protivničkog golmana.

M. Mitrović

Jadran - Radnički (B) 1:4 (0:1)

FEKETIĆ: Stadion Jadrana, gledalac 100, sudija: Filipović (Subotica), strelci: Čurkoli u 50. za Jadran, a Kekezović u 25. (iz penala), S. Babić u 63.  i 73. Kovač u 84. minutu za Radnički. Žuti kartoni: N. Mudrinski, Stojanović, Borilović, Čurkoli, Milanović (Jadran). Crveni kartoni: Radulović (Jadran), Janjić (Radnički).

JADRAN: Milanović 6, Stanišić 6, Ni. Mudrinski 7 (Malecki 6), Ne. Mudrinski 7,  Borilović 6, Balać 7, Radulović 6, Stojanović 7, Čurkoli 7, Čeke 6 (Vuković 6), Olah 6.

RADNIČKI: Ivanišević 7, Korponajić 7, Lebović 7, M. Marinković 7, Janjić 7, Babić 7 (Marović), Kekezović 7, S. Babić 8, Lukić 7, Kovač 7, Mitić 7 (M. Marinković).

S. Stojiljković

Palić - Hajduk 8:1, Elektrovojvodina - Solid 7:1, Čantavir - Žednik 2:2, Udarnik - Bikovo 0:1, Lokomotiva - Mala Bosna 1:2.