108.4794

Суботичка лига: Дерби Равноселцима

23.10.2018. 09:58 10:00

​​​​​​​Раднички (Б) - Пролетер (РС) 0:1 (0:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалца 100, судија: Бедић (Ђурђин), стрелац: Нешковић у 86. минуту. Жути картони: Маринковић, Ковач, (Раднички), Сивчевић, Мачиженски, Осмајић (Пролетер).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 6, Корпонајић 6, Лебовић 7, Маринковић 7, Иванишевић 6, Бабић 6 (Маревић 6), Лукић 7, Ковач 7, Кекезовић 7, Бабић 7, Митић 6.

ПРОЛЕТЕР: Мирковић 7, Огризовић 7 (Сивчевић 6), Јовановић 6, Новичевић 6, Ери 6, Грујић 6 (Готовац ), Бајчић 6 (Нешковић 8), Мачиженски 7, Осмајић 6, Величковић 7.

У дербију кола победа припада гостима. Раднички је био надмоћнији, имао више шанси, Бабић је погодио стативу у 70. минуту, али гола није било. Гости су искористили  судар голмана Иванишевића и Корпонајића, и Нешковић је  постигао погодак за три велика бода.

С. Ст.

Сутјеска - Виноградар 0:0 (прекинуто у 84. минуту)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“, гледалаца 150. Судија: Берењи (Суботица). Жути картони: Николић и Лопушина за Сутјеску, а  Каурин за Виноградар.

СУТЈЕСКА:  Лукић 7, Николић 7 (Димић 7), Делић 7, Тадић 7  Бајић  7, Дринчић 7, Костић 7, Голубовић 7 (Шибалић 7) Врекић 7 Пековић 7 Лопушина 7.

ВИНОГРАДАР: Жужо 7, Кујунџић 6 (Будимир 6), Пауновић 6 Колунџић 7, Ушумовић 6, Нагел 7, Каурин 6, Поповић 6, Абаџић 7 (Стојановић 7), Давидовић 7, Ћук 7.

Поново су људи у црном покварили још један меч који је имао све елементе и садржину. Дуел две одличне екипе је био узбудљив, борбен  и неизвестан. Све док судија Берењи није све то покварио и направио циркус.

У првом делу смо видели борбену игру на средини терена. У 30. минуту Пековћ је покушао са 30 метара али је погодио пречку.

Пред крај првог дела, црвени картон добио је Костић, али то није поколебао домаће фудбалере. У 84. минуту судија  је показао на пенал за госте. Наравно домаћи фудбалери су реагфовали као и публика, сви играчи су полетели ка судији, и он је одлучио да прекине меч.

И. Вуковић

Искра - Обилић 3:1 (2:0)

КУЦУРА: Стадион Искре, гледалаца:300, судија: Д. Бечановић (Бечеј), стрелци: Губаш у 14, 24. и 90. за Искру, а Стипанчевић у 77. минуту за Обилић, жути картони: Јурчук, Родић, Вајагић, Сталевић (Искра), а Лазић, Острогонац (Обилић).

ИСКРА: Калинић, Иван, Пљешевац, Ђаковић, Родић , Јурчук, Малацко, Вајагић (Шанта), Губаш, Живковић(Делић), Сталевић.

ОБИЛИЋ: Зарић, Вуковић (Кеча), Нићевић (Орловац), Барјактаровић, Острогонац, Живков, Дабевски, Сарапа, Стипанчевић, Ђурић, Лазић.

Иако, наступили су ослабљени, без тројице стандардних првотимаца, Куцурани савладали су екипу новокнежевачког Обилића. У дербију кола, заблистао је центарфор Искре Дамјан Губаш, који је остварио свој први хет-трик. Он ставио је тачку на три филигрански прецизне акције домаћега тима.

Ђ. Шт.

Пролетер (Њ) - Његош 1:4 (0:2)

ЊЕГОШЕВО: Игралиште Пролетера, гледалаца 100, судија: Цветковић (Врбас), Демоњић у 65. (из пенала) за Пролетер, Мрвајевић у 14. Миљеновић у 45. Човић у 46 (аутогол), Вујошевић у 85. минуту за Његош.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 5 (Мемедовић 6), Ћулибрк 6, Бакић 6, Чолић 6, Лукић 6, Матковић 6, Демоњић 7, Грбић 6, Малић 6 (Мартиновић 7), Јерковић 6, Тутић 6.

ЊЕГОШ: Плављевић 7, Винце 7, Савовић 6, Мајорош 6 (Борожан), Пејовић 7, Кустурић 8 (Вучковић), Миљеновић 7, Мрвљевић 7 (Савановић), Вујошевић 7, Никић 6.

Његош је више него лако победио у локалном дербију. Први гол сугости дали после грешке домаћег голмана, који је слабо проценио лет лопте.  У 45. минуту судија није досудио пенал за домаће када је Титић оборен.

С. Ст.

Војводина - Јадран 7:1, Слога - Панонија 2:0, Пролетер (Њ) - Његош 1:4, Сента - Ђурђин 0:1, Сутјеска - Виноградар 0:0 (прекинуто), Напредак - Препород 5:2, Искра - Облић 3:1, Раднички - Пролетер (РС) 0:1.

1. Прол. (РС)          10     8      1      1      24:12        25

2. Војводина          10     7      2      1      32:7  23

3. Искра                 10     7      1      2      21:14        22

4. Сутјеска              9      6      1      2      20:9  19

5. Раднички           10     6      1      3      17:10        19

6. Слога                 10     5      2      3      18:17        17

7. Виноград.           9      5      1      3      22:18        16

8. Његош               10     3      4      3      20:16        13