Subotička liga: Bajić za pobedu

09.10.2018. 10:35 10:37

​​​​​​​Sutjeska  – Obilić 1:0 (0:0)

BAČKO DOBRO POLJE: Stadion „ Kraj Sušare“, gledalaca 150, sudija: Simendić (Subotica ). Strelac: Bajić u 88  minutu. Žuti kartoni : Gašović, Vrekić, Bajić (Sutjeska), Đurić,  Lazić i Stepančević (Obilić), Crveni karton: Kasić (Obilić).

SUTJESKA: Gašović  8, Delić 7 , Bajić 8, Drinčić 7, Kostić 7, Dakić 7 Jakić 7, Peković 7, ( Vrekić 7), Staletović 7, ( Golubović  7)  Pejić, Lopušina 7.

OBILIĆ:  Zarić  6, Vuković 7 ( Živkov 6 ), Mićević 6 , Kasić 6,  Barjaktarović 7, Radulović 7 ,  Dabevski  7,  Đurić 7,( Romić 6 ), Popov 6 (Sarapa 7), Stipančević 7, Lazić  7 .

Igralo se oštro na momente i pogibeljno ,sa mnogo prekida i lekarskih intervencija. Prvu priliku imali su gosti,a odlični golman domaćih Gašović hrabrom intervencijom uspeo je da sačuva svoju mrežu.

U 31. minutu sudija  Simendić na signalizaciju svoga pomoćnika Dragojlovića svirao je penal za goste .Ali je junak utakmice ,golman Gašović odbranio udarac sa jedanaest metara. Pred kraj prvog dela posle pogibenjnog starta Kasić je zaradio crveni karton,  a  Peković je završio na hiruškom odeljelju bolnice u Vrbasu.

U drugom poluvremenu domaći su krenuli ofanzivnije, ali se na jedini pogodak čekalo do 88. minuta, kada je  bek domaćih Bajić sa 35 metara savladao gostujućeg golmana.

I. Vuković

Iskra - Radnički (B) 2:0 (1:0)

KUCURA: Stadion Iskre, gledalaca:250, sudija: N. Čorokalo (Subotica), strelci: Janković u 21. i Stalević u 70. minutu, žuti kartoni: Janković, Gubaš, Drljača (Iskra), crveni karton: Lazić (Radnički) u 77. minutu.

ISKRA (K): Kalinić, Drljača, Ivan, Plješevac (Živković), Đaković, Rodić , Gagović, Malacko, Janković (Stalević), Gubaš, Serdar (Jurčuk).

RADNIČKI: Ivanišević, Korponajić, Lebović, Marinković, Kekezović, Lukić (Ivošević ), Lazić, D. Babić (Pajić), S. Babić, Kovać, Marović (Mitić).

Tek što je kročio na teren u svom prvom kontaktu sa loptom rezervista Kucurana Bogdan Stalević postigao je gol. Postavio je krajnji rezultat. Zanimljivo da je Stalević zamenio strelca prvoga gola Danila Jankovića.

Đ. Št.

Panonija - Jadran 0:7, Vojvodina - Njegoš 2:1, Sloga - Đurđin 3:1, Proleter (NJ) - Vinogradar 1:4, Senta - Preporod (sreda), Sutjeska - Obilić 1:0, Napredak - Proleter (RS) 0:1, Iskra - Radnički 2:0.

1. Prol. (RS)        8      7      1      0      21:9  22

2. Vojvodina         8      5      2      1      19:5  17

3. Sutjeska           8      5      1      2      17:7  16

4. Radnički         8      5      1      2      13:8  16

5. Iskra              8      5      1      2      15:11        16

6. Jadran            8      3      4      1      18:8  13

7. Vinogradar    8      4      1      3      18:16        13

8. Sloga              8      4      1      3      14:15        13