Somborska liga: Majstorije Danojevića

12.09.2017. 12:06 12:08

Hajduk junior - Budućnost 3:0 (0:0)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca 200. Sudija:  Malbašić (Sombor). Strelci: Kulić u 50. i Danojević u 69. i 74. minutu. Žuti kartoni: Češljević i Miladinović ( Budućnost).

HAJDUK JUNIOR: Radmanović -, Veselinović 7, Janjić 7 ( od 83. Jovović -), Lančužanin 7, Savić 7, F. Vujović 8, Vujmilović 7, Furtula 7 ( od 79. Marić -), Danojević 9 ( od 77. Draganić -), Kulić  8 i V. Vujović 7.

BUDUĆNOST: Lugonja 7, Tasić 6( od 77. Nešticki -), Vulić 7, Lovre 7, Bukvić 6, Knežević 6 ( od 58. Šatora -), Dujaković 6, Miladinović 6 (od 77. Hajduković -, Češljević 7, Jovanić 6 i Antonić 7.

Majstorije Dušana Danojevića donele su tri gola u mreži gostiju. U prvom poluvremenu je bilo tvrdo, domaćin je imao i malo sreće kada je Vulić udarcem glavom zadrmao prečku, da bi u drugom delu stvari došle na svoje mesto. Najpre je u 50. minutu lucidno dodavanje Danojevića iskoristio Kulić i doveo svoj tim u vođstvo. Potom je Danojević u 69. minutu iz slobodnog udarca sa oko 20 metara pogodio rašlje, da bi samo pet minuta kasnije Danojević svojim drugim golom stavio tačku na  susret.

Đ. Bojanić

Slavija - Crvenka 2:4 (1:2)

PIVNICE: Stadion Slavije, gledalaca 250, sudija: Vračar (Sombor), strelci: Kućinić u 4. J. Žigmond u 48. za Slaviju, J. Radmanović u 12. i Ivić u 46. Jovović u 56. Kerekeš u 83. minutu za Crvenku. Žuti kartoni: Kučinić, Sekeruš (Slavija).

SLAVIJA: Brnja, Vlad. Kuhta, Benka, M. Žigmund, Mirković, Tešanović, Vlas. Kuhta (Babić), Kotiv (Petrović), Juco (Sekeruš), Kučenić, J. Žigmond.

CRVENKA: Đuričić, Kocić, Ivić, M. Radmanović, M. Radulović (B. Radulović), Subotić, Jovović, J. Radmanović, Kerekeš, Petrović, J. Subotić, Facol (Grafović).

Naslabija akter utakmice bio je sudija Vračar iz Sombora, koji je bio naklonjen gostima, pa je na poluvremenu kao i na kraju utakmice izviždan od gledalaca. Pobeda gostiju je zaslužena, jer su znali da iskoriste greške domaće odbrana.

J. Šuter

Kula - ŽAK 1:2, Budućnost (P) - Krila Krajine 1:1, Mladost (K) - Borac (BG) 2:0, Rusin - Hercegovac 6:1, Hajduk junior - Budućnost (M) 3:0, Slavija - Crvenka 2:4, Stari Grad - Vojvodina 2:1, Stanišić - Lipar 3:1.

 1. Stanišić    4      4      0      0      17:2  12

 2. Crvenka      4      4      0      0      18:4  12

 3. Kr. Krajine  4      2      2      0      9:4   8

 4. Hajduk j.      4      2      1      1      12:5  7

 5. Buduć.  (M)  4      2      1      1      7:6   7

 6. Mladost (K) 4      2      1      1      7:8   7

 7. Stari grad   4      2      0      2      6:5   6

 8. Buduć. (P)      4      1      2      1      5:5   5