Somborska liga: Derbi samo na papiru

26.09.2017. 09:32 09:37

Stanišić - Crvenka 5:0 (2:0)

STANIŠIĆ: Stadion Stanišića, gledalaca 500, sudija: Krneta (Bačka Palanka), strelci: Sekulić u 30. 77. Rančić u 36. 60. i 74. minutu. Žuti kartoni: Vujin, Hoscieslavski, Bojić (Stanišić), Ivić, Kerekeš (Crvenka). Crveni kartoni: Timar (Stanišić), J. Subotić (Crvenka).

STANIŠIĆ: Šarić, Nenadić 7 (Nikić), D. Jovanović 7 (S. Jovanović), Vujić 8, Lakić 8, Štrbac 7, Timar 6, Hoscieslavski 7 (Munižaba), Bojić 8, Sekulić 8, Rančić 9.

CRVENKA: Đurišić 6, Ivić 6, J. Subotić 6, Perović 6, M. Radmanović 7, M. Subotić 6 (B. Radulović), M. Radulović 6 (Maleš), Facol 6, J. Radmanović 7, Kerekeš 6, Jovanović 6 (Iličić).

U derbi susretu Područne lige Sombora pred punim tribina, domaćin je  prosto deklasirao goste iz Crvenke.  Dileme nije bilo već posle prvog poluvremena Stanišićani su imali dva gola prednosti, a u nastavku postigli su još tri gola.

S. St.

Mladost - ŽAK 1:2 (1:1)

KRUŠČIĆ: Ighralište Mladosti, gledalaca šezdesetak. Sudija:  Manić (Karavukovo). Strelci: Pap u 25. za Mladost, a Delija u 40. i 75. minutu za ŽAK. Žuti kartoni:  Radojičić (Mladost) i Ljuština (ŽAK).

MLADOST: Mirković 6, Pištinjat 6, Radojičić 6, Maksimović 6, Komazec 6 (Sobek 6), S. Kišjuhas 6 (Šuman 6), Pap 7, P. Kišjuhas 7, Krstović 7, Grdinić 7 i Balević 7.

ŽAK: Lagunyin 7, Šimunov 7, Serenčeš 6, Macanović 6, Ljuština 6, Bubnjević 6 (Đukanović 6), Olujić 7, Bobanac 7, Antal 7, (Stojakov 7), Delija 8 i Čuljak 7.

Nakon vođstva domaćih gosti su se vrlo brzo konolidovali i izjednačili u 40 . minutu golom Delije pošto je Mirković napravio grešku, da bi isti igrač u 75. minutu natrčao na povratnu loptu i sa nekih sedam metara matirao domaćeg golmana .

Kruščićani su imali sjajanu priliku da izjednače tri minuta pre kraja kada je iskusni Predrag Kušjuhas izveo slobodan udarac ali je lopta okrznula prečku .

Đ. Bojanić

Rusin - Krila Krajine 0:0

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, gledalaca: 250, sudija: Martinović (Kljajićevo, žuti kartoni: Čizmar, Sajanković (Rusin), Mršić, Vignjević, Karanović, Batinica (Krila Krajine).

RUSIN: Z.Oros, Fekete, Holik, Vujičić, Malacko, Pavlović, B.Oros (Sajanković), Đukanović, Branković, Čizmar (Budinski), Orsag (Koçić).

KRILA KRAJINE: Stojčević, Vignjević, Stupar, Duvnjak, Mršić , Zelinčević, Karanović (Plavanski), Marković, Batinica, Ranisavljev (Paripović), Dukić.

Okršaj za bodove između fudbalera Rusina i Krila Krajine završen je najnepopularnijim rezultatom. U većem delu meča, igra se odvijala u prostoru između dva šesnaesterca, a malobrojni bili su pokušaji nosilaca igre iz oba tabora da ugroze protivničku mrežu. Golmani Željko Oros i David Stojčević ostali su nesavladani , a imali su, relativno, lake zadatke.

Đ. Štrbac

Slavija - Hercegovac 2:1 (1:0)

PIVNICE: Stadion Slavije, gledalaca 150, sudija: Nađ (Ruski Krstur), strelci: Sekeruš u 45. i 72. za Slaviju, a Adamović u 47. minutu za Hercegovac. Žuti kartoni: Nimet, Sekeruš (Slavija), Vukosav (Hercegovac).

SLAVIJA: Brnja. Vlad. Kuhta, Benka, Mirković, Nimet, Kotiv (Blažek), Sekeruš (Zaskalicki), Vlas. Kuhta, Pljuco (Babić), Tešanović, Petrović.

HERCEGOVAC: Lukač, Đurasović, Tasovac (Stojanović), Hrnjez, Vukosav, Horvatić, Trifunović (Jeličić), Zelen, Adamović, Gušić, Smajić (Račić).

Poveli su domaći u 45. minutu posle velike guževe najbolje se snašao Sekeruš i poslao loptu u mrežu. U 47. minutu posle slobodnog udarca, na loptu je naleteo Adamović i poslao loptu u mrežu. Odluka je pala u 72. minutu kada je Vlastislav Kuhta pobegao svom čuvaru, nabacio loptu pred gol, a najbrži je bio Sekeruš i poslao loptu ispod prečke.

J. Šuster

Hajduk junior - Borac 4:0 (1:0)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca pedesetak. Sudija:  Latinović (Bačka Palanka). Strelci: F. Vujović u 17. Savić u 71. Kulić u 75. i Furtula u 82. minutu. Žuti kartoni: F. Vujović (Hajduk junior), a Vračarić i Obradović (Borac).

HAJDUK JUNIOR: Radmanović -, Vujmilović 7, Janjić 7 (od 80. Jovović -), Lančužanin 7, Savić 8, F. Vujović 8 (od 78. Drinić -), Draganić 7 (od 76. Jovanović -), Furtula 8, Kulić 8, Danojević 8 i V. Vujović 7.

BORAC: Vajagić 7, Radojčić 6, Vračarić 6, Stanar 6, Čanković 6, Bogunović 7, Ilić 6, Brkić 6, Obradović 6, Stanković 6 i Stoiljković 6.

Ubeležili su fudbaleri Hajduk juniora očekivanu pobedu, ali su se ipak morali pomučiti. Gosti, koji su u Kulu došli sa samo jedanaest igrača dobro su se branili, da bi im u finišu ponestalo snage što je domaćin iskoristio i ostvarili ubedljivu pobedu.

Đ. Bojanić

Kula - Budućnost (P) 1:1 (1:1)

KULA: Igralište na Gederu, gledalaca 100, sudija: Milankov ( Sombor). Strelci: Dražić u 8. za Kulu, a Kozomora u 7. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Dražić (Kula), a Ponjević (Budućnost).

KULA: Janičić 6, Radulović 6, Šarac 6 (od 80. Đođić -), Tapai 6, Vojnović 6 (od 60. Anđelković -), Zlatić 5, Bukejlović 6, Kukolj 6, Dražić 6 (od 78. Mitrić), Popović 7 i Žarić 6.

BUDUĆNOST: Radević 6, Parabucki 6 (od 62. Alimpić -), Mišković 6, Vjetrović 7, Ponjević 6, Jandrić 6, Ignjatović 5 (od 90. Janković -), Danilov 6, Živić 6, Kozomora 6 i Marić 6.

Tek u šestom kolu prvenstva fudbaleri Kule su upisali prvi bod. Osvojili su ga u duelu sa ekipom Budućnosti iz Paraga, koja je prva došla u vođstvo u 7. minutu kada je Kozomora pobegao odbrani domaćih i matirao Janičića, da bi samo minut kasnije izjednačio Dražić. Imali su domaćini priliku da uzmu ceo plen, ali u dva navrata iz takozvanih zicer pozicija nisu bili precizni.

Đ. Bojanić

Kula - Budućnost (P) 1:1, Mladost (K) - ŽAK 1:2, Rusin - Krila Krajine 0:0, Hajduk junior - Borac (BG) 4:0, Slavija - Hercegovac 2:1, Stari grad - Budućnost (M) 2:1, Stanišić - Crvenka 5:0, Lipar - Vojvodina 4:2.

1. Stanišić                6      6      0      0      24:3  18

2. Crvenka                   6      5      0      1      21:9  15

3. Hajduk j.                    6      4      1      1      21:5  13

4. Kr. Krajine              6      3      3      0      17:4  12

5. Lipar                       6      3      2      1      12:10        11

6. ŽAK                          6      3      2      1      8:8   11

7. Buduć.  (M)               6      3      1      2      13:9  10

8. Stari grad              6      3      0      3      8:9   9