Opštinska liga Ruma-Irig: Alempić direktno iz kornera

09.05.2018. 11:39 11:41

Jedinstvo (R) - Sloga (V) 1:0 (0:0)

RUMA: Igralište Jediunstva, gledalaca 200, sudija Mitrović (Ruma). Strelac: Alempić u 73. minutu. Žuti kartoni: Mađešić, Marinković, Alempić, Mirnić, Jović (Jedinstvo), Mačak, Vukmanović (Sloga). Crveni kartoni: Benežan, Milanović, na klupi (Sloga).

JEDINSTVO: Kuhar -, Mađešić 7, L. Jović 7, Marinković 8, Mirić 8, Kulušić 7, Vrgotić 7 (Grbić), Zec 7, Greč 7, Ljubišić 7, Alempić 8 (Panjak).

SLOGA: Mačak 6, G. Petrović 6, M. Petrović 8, Bjelobrk 8, Milenko Krstić 6, Vukmanović 7, Nedić 7 (Vučković), Simeunović 6 (Vujić), Cvijanović 7 (Harš), Benežan -.

Rutinska pobeda domaćina. Nije bilo mnogo pravih šansi, a Alempić je savladao golmana gostiju Mačka direktno iz kornera. Lider iz Vognja nije pružio partiju koju su mnogi na stadionu Jedinstva očekivali.

D. Vidaković

Polet - Mladost (P) 7:1 (2:0)

NIKINCI: Stadion Borca, gledalaca 40, sudija Bjelan (Hrtkovci). Strelci: Marković u 11, 60. i 67, Miletić u 17. i 53, Marić u 63. i Lubaščik u 74. za Polet, a Rakita u 72. minutu za Mladost.

POLET: Veljović, Denić, V. Jokić, Marić, Lubaščik, Damjanović, Marković (Vidić), Požarčević, Simić, Petrović, Miletić.

MLADOST: Vasić, Milošević, Anđić, Malešević, Cvjetinović, Živčić, Cikota, Rakita, Jocić, Todorović (Simić), Srećković.

Igrači Poleta su odigrali više nego dobro drugo poluvreme, bili su borbeni u odbrani i brzo su prelazili u kontre. To im je bilo dovoljno. Gosti jednostavno nisu mogli da na sredini igrališta zadrže opasne napadače domaćih.

B. Tadić

Vojvodina - 27. oktobar 2:0 (1:0)

NERADIN: Igralište Vojvodine, gledalaca 50, sudija Pavković (Voganj). Strelci: Marko Šević u 15. i Bjelivuk u 70. minutu. Žuti kartoni: Marko Šević (Vojvodina), S. Juhas, Pavin (27. oktobar).

VOJVODINA: Jovičić 7, Zubić 7, Kalušević 7, V. Marković 7, Ristić 7, Stević 7, J. Erkanović 7, Bjelivuk 8, Georgijević 7, Marko Šević 8 (Avramović), Miloš Šević 7 (Bizumić).

27. OKTOBAR: Sabo 7, I. Birinji 7, Varga 7, V. Juhas 7, S. Juhas 7, D. Radojčić 7, Stanković 7, Sulomor 7, Mihajlik 7, Pavin 7,  V. Radojčić 7, Fekete 7.

Bila je to interesantna utakmica. Igralo se fer, opušteno, bez karulisanja. Domaćini su bili malo spretniji i srećniji i zato su i slavili.

M. Škorić

Sremac (D) - Jedinstvo (K) 4:0 (1:0)

RUMA: Igralište Prvog maja, gledalaca 150, sudija Kolyić (Nikinci). Strelci: Mayarac u 38, S. Vukajlović u 59, Tomić u 73. i LJ. Vukmanović u 88. minutu. Žuti kartoni: LJ. Vukmanović, S. Vukajlović, Z. Ašćerić (Sremac), Spasojević, Dragan Čvorkov, Tomić (Jedinstvo).

SREMAC: Sekulić 8 (Ivanović), Matić 7, Dragutinović 7, Tomić 7, Paunković 7, R. Ašćerić 7, LJ. Vukmanović 8, Madžarac 8 (Beljin), Maričić 8, Z. Ašćerić 7 (Đurić), S. Vukajlović 8.

JEDINSTVO: Košutić 7, Cvetičanin 6 (Nenadić), Lasković 6, Spasojević 6, Jović 7, S. Lazarević 6, Dragan Čvorkov 7 (Tomić), Simić 6, David Čvorkov 7, Mihajlović 5, Lazić 7 (Rikanović).

Igrači Jedinstva pokušali su da se nadigravaju sa iskusnim domaćinima. I sve je išlo po planu, dobro su gosti parirali do 38. minuta kada su domaćini poveli preko Mayarća.

Posle toga domaćini su preuzeli potpunu inicijativu i potpuno nadigrali goste iz Kraljevaca. Ljubomir Vukmanović postigao je izvanredan gol posle kontre.

R. Vukajlović

Fruškogorac - Jedinstvo (P) 2:3 (2:1)

MALI RADINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 50, sudija Miškulin (Ruma). Strelci: Antonić u 9 (iz penala) i Vasić u 31. za Fruškogorac, Tripić u 38, Kulić u 57. i Crnković u 88. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Pavlović, Bajić (Fruškogorac), Petrović, Crnković (Jedinstvo).

FRUŠKOGORAC: Cvetković, Stojaković, Pavlović, Graovac, Bajić, Antonić,  Radvanj,  Mioković, Vasić, Samardžija, Knežević (Ristić).

JEDINSTVO: V. Sabo, Tripić, Trumić, Škara (Nastić), M. Radović, Đurašević, D. Klajn, Stanojević, Ž. Radović, Kulić (Crnković), Petrović (Žakula).

Favorizovani gosti ipak nisu lako savladali domaćine. Radninčani su bili bolji rival u prvom delu, ali u daljem toku meča gosti su preokrenuli rezultat u svoju korist uz malo sreće.

Treći gol Crnkovića je više autogol, jer je domaći igrač nespretno grudima skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

R. Mioković

NERADIN: Vojvodina - 27.oktobar 2:0, GRABOVCI: Graničar - Borac (S) 3:0 (pf, gosti nisu došli), RUMA: Sremac (D) - Jedinstvo (K) 4:0, Jedinstvo (R) - Sloga (V) 1:0, NIKINCI: Polet - Mladost (P) 7:1, MALI RADINCI: Fruškogorac - Jedinstvo (P) 2:3.

1. Sloga (V)        17     13     1      3      61:18        40

2. Sremac (D)     17     12     2      3      51:18        38

3. Jedins. R)      17     12     2      3      37:16        38

4. Jedins. (K)     17     11     1      5      42:25        34

5. Jedins. (P)     17     10     2      5      44:21        32

6. Polet             17     8      5      4      37:24        29

7. Fruškog.        17     7      4      6      36:35        25

8. Graničar (G)  17     7      0      10     34:50        21