Opštinska liga Ruma–Irig: Tomić odlučio derbi

08.11.2017. 10:48 10:50

Sremac (D) - Polet 3:1 (1:1)

RUMA: Stadion Prvog maja, gledalaca 50, sudija Ležakov (Vrdnik). Strelci: Tomić u 37. i 71. i Mađarac u 67. za Sremac, Lubaščik u 32. minutu za Polet. Žuti kartoni: Milić, LJ. Vukmanović, Vučković (Sremac), Požarčević (Polet). Crveni karton: Gvoka (Polet).

SREMAC: Radovac, Vučković, Bojanić, Tomić, Paunković, Milić, LJ. Vukmanović, Mađarac (R. Ašćerić), Maričić, Z. Ašćerić (Čestić), S. Vukajlović.

POLET: Veljović, Lozančić, Marić, Gvoka, Jovanović, Požarčević, Stevanović, Lubaščik, Perić (Marković), Damjanović (Simić), Jokić (Petrović).

U derbiju kola domaćini su bili bolji, tek, kada je zbog povrede, morao da izađe iz igre, Marko Lozančić, štoper gostiju. Dok su bili kompletni gosti su  poveli i imali, još nekoliko lepih prilika.

B. Tadić

Jedinstvo (R) - 27. oktobar 3:0 (3:0)

RUMA: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija Bjelan (Hrtkovci). Strelci: Kadar u 23, Vidaković u 28. i Alempić u 42. minutu.

JEDINSTVO: Mošić -, Grbić 7, Jović 8, Panjak 6 (Maćešić), Mirić 7, Kadar 8, Pavlović 8, Vidaković 8, Basara 7, Zec 7, Alempić 8.

27. OKTOBAR: Vasić 7 (Sabo), Mihajlik 6, Magoš 6, I. Birinji 7, Guzina 7, Varga 6, V. Radojčić 6, Stanković 6, Fekete 7, Greč 7, D. Radojčić 6.

Rumljani su jako dobro igrali samo u prvom poluvremenu, kada su i postigli golove. Prvi čpogodak postigao je Kadar, posle solo prodora. Sa osam metara je loptu poslao pod samu prečku. Vidaković je iskoristio izvanredan centaršut. Dočekao je loptu na drugoj stativi, i samo je ćušnuo u mrežu. A, Alempić, je loptu, iz šuta, sa oko 17 metara poslao pod samu prečku.

D. Vidaković

Jedinstvo (K) - Sloga (V) 1:1 (1:0)

KRALJEVCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 200, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Rikanović u 32. za Jedinstvo, a Bjelobrk u 47. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Rikanović, Čvorkov, Kordolup, Milovanović, Spasojević (Jedinstvo), Cvijanović, S. Petrović, Bjelobrk, Vukmanlović, Benežan (Sloga).

JEDINSTVO: Košutić 8, Spasojević 7 (Čvorkov 7), Lasković 7, Milovanović 7, Jović 8, Lazarević 7, Kordolup 7 (Isaković 7), Mihajlović 7, Čestić 7, Rikanović 7, Tomić 7.

SLOGA: Mačak 7, M. Petrović 7, Bjelobrk 7, Pupovac 7, Milanović 7 (Morak), G. Petrović 7, Vukmanović 8, Nedić 7, Cvijanović 7, Benežan 7, Milenko Krstić 7.

Jeste, da, su domaćini, bili bolji rival. Ali, nisu iskoristili, neke prilike. A, oba gola postignuta su iz izvanrednih šuteva. Rikanović je postigao gol, s 20 metara, a Bjelobrk s 25 metara za Slogu.

B. Kordolup

Vojvodina - Jedinstvo (P) 0:6 (0:1)

NERADIN: Igralište Vojvodine, gledalaca 30, sudija Stojković (Dobrinci). Strelci: Đurašević u 41, Novaković u 58. i 60, D. Klajn u 62, Gavrilović u 72. i Stojanović u 76. minutu.

VOJVODINA: Lukić, Ristić, Đujić, Škorić, Kolopić, Jovičić, Bjelivuk, Šević, J. Erkanović, Bizumić, Curković.

JEDINSTVO: V. Sabo  (Vasić), Trumić, Škara, Cvijanović, D. Klajn, Bošnjačić, I. Klajn, Gavrilović (Stojanović), Novaković, Đurašević, Lozić (N. Sabo).

Domaćini, dok, su imali snage i kondicije, dobro su parirali, dobro fizički spremnim gostima iz Platičeva. Uz to, Neradinci su promašili  i nekoliko idealnih šansi, a gosti, svaku šansu su pretvorili u golove.

N. Lazarević

Graničar (G) - Fruškogorac 2:3 (2:2)

GRABOVCI: Igralište Graničara, gledalaca 50, sudija Pavlović (Klenak). Strelci: Taborović u 36. i 40. za Graničar, a Antonić u 15. i 57. i Pavlović u 22. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Knežević, Bakić (Fruškogorac).

GRANIČAR: Mijalčić 6, S. Jovanović 6, S. Đurđević 7 (R. Đurđević), Sekulić 7 (V. Samaryić), Vasić 6, I. Jovanović 6, Milovanović 7, S. Đorđić 7, Taborović 8, Stević 7, Lazić 6.

FRUŠKOGORAC: Cvetković 7, Knežević 6, Pavlović 6, A. Topić 7, Bjeljac 7, Antonić 7, Radvanj 7, Bakić 6, Mioković 6, Samaryija 6, M. Topić 6.

Domaćini, nisu baš blistali. Opuštenost u domaćoj odbrani gosti su iskoristili. Ipak, najrasoploženiji u domaćem timu, Taborović je do kraja poluvremena uspeo da dva puta matira Cvetkovića. I, u drugom, poluvremenu, ista slika, domaćini su igrali komotno, što je brzonogi Antonić ponovo iskoristio.

M. Stević

Borac (S) - Mladost (P) 2:1 (1:1)

STEJANOVCI: Stadion Borca, gledalaca 50, sudija Đukanović (Ruma). Strelci: D. Đaković u 18. i Opačić u 46. za Borac, a Todorović u 28. minutu za Mladost. Žuti karton: Tornjanski (Borac).

BORAC: Z. Radivojević 7 (Vukmirović), Maksić 6, D. Đaković 8, M. Đaković 6 (Bićanić), Zeljajić 7, Tornjanski 7, Opačić 7, V. Nešković 6, Petković 6, Đ. Radivojević 6, Bežanović 6.

MLADOST: Bognar 6, O. Srećković 6, Smiljanić 5, M. Malešević 6, Cvjetinović 7, Benežan 6, Miškulin 6 (Jovanović), Cikota 6, N. Srećković 6, Jocić 7, Todorović 7 (Simić).

Igrači Borca su odigrali taktički, više nego dobro. I, jako borbeno, što je bilo dovoljno za uspeh. D. Đaković je postigao gol posle centaršuta. Izjednačili su gosti, pošto, je lopta udarila u leđa Petkovića, došla do Todorovića koji je rutinski pogodio domaću mrežu. I odmah, u prvom minutu nastavka, Opačić, se odlučio na šut sa oko 16 metara, i lopta, je od jačine udarca, uletela u mrežu Bognara kao tane.

D. Ninković

RUMA: Jedinstvo - 27.oktobar 3:0, Sremac (D) - Polet 3:1, GRABOVCI: Graničar - Fruškogorac 2:3, NERADIN: Vojvodina - Jedinstvo (P) 0:6, STEJANOVCI: Borac - Mladost (P) 2:1, KRALJEVCI: Jedinstvo - Sloga (V) 1:1.

1. Sloga (V)         11     8      1      2      43:11        25

2. Jedin. (R)        11     8      1      2      16:8  25

3. Polet              10     6      3      1      21:8  21

4. Jedin. (P)        11     6      2      3      26:11        20

5. Sremac (D)      9      6      1      2      26:11        19

6. Jedin. (K)       10     6      1      3      24:12        19

7. Fruškog.        10     5      3      2      20:16        18

8. Borac (S)       11     3      1      7      17:38        10