РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ ПО 12. ПУТ ШАМПИОНИ СРБИЈЕ: Црвено-бела доминација

26.05.2024. 20:55 21:25
Извор: Ф. Бакић

Рукометаши Војводине савладали су Металопластику и у другом мечу финалне серије Суперлиге Србије и тако наставили да суверено владају Србијом.

У препуној хали Зорка пулени Бориса Ројевића изборили су се са солидним Шапчанима и потврдили да су најбољи у држави.У првом мечу црвено-бели су славили су са 38:23.

Новосађани су добро стартовали и предност стекли преко крила Стефана Сунајка и Вукашина Воркпића. Имали су домаћи спреман одговор и уз подршку безмало две хиљаде навијача изједначили су резултат и најавили жестоку борбу до последње секунде. Војводина је накратко играла без Јовице Николића који је добио ударац у десно раме након пробијања. Публику у ХС Зорка разгалио је Дарко Арсић одбрањеним седмерцем Петру Ђорђићу и тако дао својим саиграчима ветар у леђа, а управо су тада у 18. минуту Шапчани по први пут повели. У финишу првог полувремена оба тренера су жестоко реаговала на судијске одлуке што је и разумљиво с обзиром на улог.

Почетак другог периода протекао је у знаку Металопластике. Капитен домаћих Дарко Арсић имао је неколико везаних интеревенција, док је хладнокрван са линије седам метара био Матеја Додић, па су Шапчани брзо стигли до три гола предности. Направили су плави серију 4:0, а на одлуке судија је жустро реаговао стратег гостију Борис Ројевић и добио је жути картон. Колико су Шапчани радили добар посао у одбрани сведочи и то да су први гол у наставку црвено-бели дали након девет минута. Војводина је показала шампионски менталитет и са неколико голова Ђорђића и Воркапића те одбранама Трнавца изједначили су резултат пред последњих четврт сата (21:21). Као по обичају када нико није имао решење у нападу Војводине на сцену је ступао Борис Пуховски и соло продорима правио разлику. У 55. минуту Андреј Трнавац направио је злата вредну одбрану и трасирао пут црвено-белима ка 12. титули. Победу је потврдио феноменални Петар Ђорђић десетим голом.

Металопластика – Војводина 27:29 (14:14)

ШАБАЦ: ХС Зорка, гледалаца: 2.000. Судије: Ковач (Косовска Митровица) и Милосављевић (Звечан). Седмерци: Металопластика 9 (8), Војводина 4 (1). Искључења: Металопластика 10, Војводина 12 минута.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Павковић, Додић 8 (8), Алиловић, Мирковић, Ф. Миловановић, И. Миловановић, Гаваселашвили, Арсић (10 одбрана, 1 седмерац), Дамјановић, Павловић 2, Брајовић 8, Јовановић 4, Паповић, Петровић 1, Симић 2, Дакић 2.

ВОЈВОДИНА: Лучин (1 одбрана, 1 седмерац), Трнавац (12 одбрана), Воркапић 7 (1), Вуковљак, Азиз, Ратковић 4, Миленковић 1, Сунајко 2, Пушица  1, Пешић 1, Драшко, Томић, Ђорђић 10 (1), Голубовић, Пуховски 3, Николић.

Припремили: В. Гвозденовић, Ј. Галић и Ф. Бакић

(УЖИВО) ВОЈВОДИНА ПОСЛЕ ДРАМАТИЧНОГ ДРУГОГ ПОЛУФИНАЛА ДОШАЛ ДО НОВЕ ТИТУЛЕ, савладавши Металопластику са 29:27 (ВИДЕО)

26.05.2024. 18:36 20:46
У НЕДЕЉУ ДРУГА ФИНАЛНА УТАКМИЦА  ПРВЕНСТВА СРБИЈЕ У РУКОМЕТУ: Воша поред новом титулом

25.05.2024. 14:37 14:40
ВОЈВОДИНА У НЕДЕЉУ ИГРА ЗА ТИТУЛУ ШАМПИОНА СРБИЈЕ: У Шапцу за потврду доминације

24.05.2024. 18:03 18:05